Профілактика токсокарозу у людей

В останні роки у зв’язку з прогресивним зростанням чисельності собак, особливо бродячих, масивним забрудненням навколишнього середовища їх фекаліями,  захворювання токсокарозом стало серйозною медико-соціальною проблемою для багатьох країн світу, включаючи Україну. Реєструються захворювання на токсокароз також і в Здолбунівському районі.

За 6 місяців 2016 року в районі рівень захворювання на токсокароз становив 8,7 на 100 тис. населення, в 2017р. 5,2 на 100 тис.нас.,  де за 6 міс. 2017р.  захворіло дітей віком 10-14 років (32,6 на 100 тис.нас.), дорослих (4,5 на 100 тис.нас.).

Токсокароз є гельмінтним захворюванням. Найчастіше переносниками цього захворювання є коти і собаки. Людина заражається саме від них, коли контактує. У людини гельмінт паразитує тільки в стадії личинки. Зараження токсокарозом виникає при попаданні інвазійних яєць токсокар в шлунково-кишковий тракт. Сприяють цьому немиті руки, іграшки, овочі, зелень,  питна вода з криниць та вода водоймищ, пісок з дитячих пісочниць, які забруднені яйцями токсокар.

Яйця токсокар потрапляють в шлунок, в тонкому кишківнику з них виходять личинки. Згодом вони проникають в кров’яне русло і розносяться по органах і тканинах. Личинки, в процесі міграції, потрапивши у вузькі по діаметру капіляри, застряють в паренхимі органів (печінка, легені, підшлункова залоза). Найчастіше можна помітити шкірні поразки, коли людина постійно страждає алергічними реакціями у вигляді екземи, дерматиту, кропив’янки, постійно турбує сильний свербіж. У важких випадках токсокари можуть вражати дихальну систему, з-за цього людина постійно кашляє,  турбує задишка,  також захворювання може відбитися на лімфатичній системі.

Небезпечно, коли токсокари проникають у головний мозок людини, при цьому у людини порушується повноцінна життєдіяльність, людина не може зосередитися, нормально читати і сприймати інформацію. Хворий не може заражати, він тільки відноситься до носія захворювання. Тому що збудник в організмі людини не росте, він не адаптований до такого середовища. А ось у собак навпаки, він стрімко розвивається, при цьому може заражати людей через фекалії або свою шерсть. Профілактика токсокарозу спрямована на проведення комплексу заходів: дотримання особистої гігієни, недопущення на територію бродячих собак, миття овочів, фруктів, ягід перед вживанням, закриття на ніч тентами дитячих пісочниць, обстеження та при потребі  профілактичне лікування собак.

Завідувач Здолбунівського районним лабораторним відділенням  Будинка Н.Р.

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети