Профілактика гострих кишкових інфекцій рятує життя
Хоча календарне літо вже закінчується, але за вікном нас тішить тепла та сонячна погода. Дорослі та діти продовжують відпочивати, відвідуючи водойми та пікніки. І дуже важливо, щоб в цей час не дошкуляли ніякі хвороби. Але, саме в літньо-осінній період, набирають поширення гострі кишкові інфекції. Адже у теплу пору року шкідливі бактерії розмножуються швидше, тоді дуже легко отримати харчове отруєння чи кишкові інфекції, пов’язані із уживанням неякісних продуктів харчування та питної води.
Сприйнятливість організму людини до кишкових захворювань досить висока, особливо дитячого організму. Всім відомо, що у малюків ще є недостатні гігієнічні навички, та й захисні функції організму слабші. Тому, важливим, є запобігання цим захворюванням та належне дотримання правил гігієни. Адже, не даремно ще із давніх часів кишкові інфекції називають «хворобою брудних рук». Тому потрібно взяти на озброєння просте правило: після повернення додому (з роботи, з прогулянки тощо), перед приготуванням та прийомом їжі, перш ніж доглядати за дітьми або бавитись з ними, а також після кожного відвідування туалету – обов’язково мити руки з милом. Адже дотримуючись елементарних правил гігієни, можна захистити себе та своїх рідних від зараження гострими кишковими інфекціями.
Разом з тим, потрібно пам’ятати, що чинниками передачі кишкових інфекцій являються овочі, фрукти, зелень, ягоди, молочна, м’ясна та рибна продукція, що часто купується населенням на стихійних ринках. Пам’ятайте, що продукція повинна реалізуватися у відповідних умовах, де забезпечено належне її зберігання при відповідній температурі. У місцях несанкціонованої торгівлі харчові продукти довгий час зберігаються під сонцем, розміщені на брудній поверхні, де забруднюються шкідливими мікроорганізмами.
У даний час продовжується сезон овочів, фруктів та ягід. Купуючи їх на ринках, цікавтеся у продавця, дослідженням овочів, фруктів та ягід на вміст нітратів, адже ці харчові продукти здатні накопичувати у собі шкідливі речовини.
Купуючи молочну продукцію домашнього виготовлення на ринках запитуйте у продавців експертні висновки з лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку, які підтверджують безпеку продукції, що реалізується.
Зараження кишковими інфекціями відбувається при проникненні збудника через ротову порожнину в організм здорової людини, викликаючи ураження травної системи.
Особливо небезпечними є хворі з легким перебігом захворювання, тому що вони продовжують контактувати із здоровими людьми. Серйозну епідеміологічну небезпеку серед них становлять особи, які не надають належної оцінки своєму захворюванню, продовжуючи продавати харчові продукти, займатися приготуванням їжі в закладах громадського харчування, і працювати в дитячих закладах. Залишаючись на робочому місці, такі співробітники, будучи хворими, здатні забруднювати збудниками все, до чого торкаються їх руки: посуд, харчові продукти, предмети навколишнього середовища.
Мало хто з покупців звертає увагу на транспортування продуктів харчування від магазину та ринку додому. Добре, коли маршрут короткий. Але трапляється, що люди кладуть швидкопсувні продукти у багажник автомобіля, йдуть по своїх справах та не квапляться додому. За той час харчові продукти можуть зіпсуватися, адже шкідливі мікроорганізми швидко розмножуються. Тому, коли за вікном + 300 С, необхідно якнайшвидше принести продукти додому та покласти їх у холодильник.
На завершення, з метою профілактики інфекційних захворювань та харчових отруєнь, рекомендуємо:
– не вживати продуктів і напоїв при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності та з закінченими термінами споживання;
– не купувати продукти харчування на стихійних ринках;
– якнайшвидше доставити харчові продукти з магазину чи ринку додому та покласти їх в холодильник;
– купувати продукти харчування, які реалізуються при належній температурі;
– не готувати страви із запасом, а приготовлені страви вживати відразу, зберігання виготовленої страви без холоду не повинно перевищувати 2 годин;
– при споживанні овочі, фрукти та ягоди необхідно добре промити питною водою, а при споживанні дітьми – обдати окропом;
– для пиття і приготування їжі використовувати воду тільки з централізованих джерел водопостачання або питну бутильовану;
– навчайте дітей правил харчування та правил дотримання особистої гігієни;
– вести боротьбу з мухами, які є переносниками хвороб.
У разі виявлення перших ознак кишкового захворювання необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Адже самолікування небезпечне для здоров’я!
Бережіть себе та своє здоров’я!
Здолбунівське районне управління
Головного управління Держпродспоживслужби
в Рівненській області
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.