Продовження отруйних баталій в с. Уїздці на Здолбунівщині
27.05.2014 року, за місяць після публікації в ЗС щодо обробляння землі невідомою речовиною, нарешті до справи долучилися представники СЕС.
Візит чиновників розгортався за уже знайомим сценарієм. На знайомому автомобілі, за кермом якого знаходився уже знайомий агроном ФГ «Пятигірське», завітали представники Рівненського міжрайонного управління Головного управління держсанепідемслужби у Рівненській області у складі трьох осіб. Розмову на планшет у форматі аудіо реєстрував головний спеціаліст Рівненського міжрайонного управління Янків Андрій Васильович.
Знову склалося таке враження, що перевіряти приїхали не ФГ, а саме сім’ю, яка незадоволена порушенням згадуваного законодавства. Першим питанням головного спеціаліста було те, які ми претензії висуваємо до ФГ «П’ятигірське». З нашої сторони пролунала відповідь, що допоки не порушувалося законодавство щодо обробляння землі пестицидами та гербіцидами претензій нема.
Далі розмову припинили реєструвати і вона перетворилася на неофіційну світську бесіду, знову ж таки не на користь екології та натурального землеробства. Лунали такі коментарі, буцімто органічне землеробство – то примха багатіїв. Також помічник лікаря-гігієніста постійно намагалася отримати відповіді на питання, які справи зовсім не стосуються. Зокрема – хто ми такі, де працюємо тощо. Потім почали фотографувати нашу приватну територію, як агроном, так і представники комісії. Звідси випливає, що агроном привіз перевіряючих на своєму авто, що уже викликає сумніви щодо справедливості рішення по даній перевірці. Далі були закиди щодо нашого зовнішнього вигляду – зокрема взуття, покрівлі будинку та предметів у нашому дворі. Усе це одноголосно проголосили неекологічним, тому, мовляв, які претензії до таких самих неекологічних пестицидів!!?? Може представники СЕС очікували що до них вийдуть на хуторі у скафандрі і білих рукавичках?
Помічник лікаря-гігієніста та санітарний фельдшер взяли зразки ґрунту (рівно через місяць!!!! після зазначеної обробки). Натомість агроном сказав, що кропити будуть у будь-якому разі, можливо навіть тої ночі. Ми звернулися до комісії з проханням приїхати безпосередньо після обробки, адже це очевидно, що зразки брали демонстративно. На це пролунала відповідь, що нема грошей щоб кататися сюди так часто. Тоді, для досягнення справедливого результату перевірки, ми попросили головного спеціаліста описати процедуру аналізу зразка землі. Зокрема, яким чином ми самі можемо взяти зразок і відвезти його на експертизу. Спеціаліст відповів дуже красномовно: «Вам це буде дуже дорого коштувати і перевірка все рівно нічого не покаже».
Далі знову розмова відхилилася від теми. Комісія розказувала про сало і горілку як основні ліки від хімікатів. На останок, ми попросили комісію у письмовій формі надіслати відповідь щодо того, на якій відстані від криниці, а також від населеної території мають право обробляти будь-якими хімікатами землю. Усно і так одразу жоден представник комісії на це питання так і не дав відповіді.
Перевірка поїхала – результати надійшли згодом. Хімікати у підприємства є, зберігаються без відповідної паспортизації складу. Тому на головного агронома ФГ складено протокол і оштрафовано. Сума штрафу не вказана. Зате вказано, що при усній бесіді із працівниками Уїздецької сільради остання попереджалась про проведення обробки полів агрохімікатами та ще й оголошення про це вивішували на відповідну дошку біля сільради. Звідси два запитання виникло, т.то якщо не ходити до сільради і вітер часом не зірвав оголошення то і знати не будеш чим травить тебе фермер (допоки так і не витримані необхідні відстані від приватного помешкання) і якщо повідомляли про обробку полів значить обробляли і користувались складом агрохімікатів із порушеннями.
А тим часом, публікація у ЗС не пройшла непоміченою і для іншої контролюючої інстанції.
Фахівцями Державної інспекції сільського господарства в Рівненській області під час проведення позапланового заходу (контролю) дотримання вимог земельного законодавства на території Здолбунівського району виявлено факт використання ФГ “П’ятигірське” земельної ділянки площею 8,0 га на території Глинської сільської ради без реєстрації в установленому порядку оформлення речових прав, шляхом посіву озимого ячменю.
Даними діями порушено вимоги ст. 125 Земельного кодексу України та кваліфіковано як самовільне зайняття земельної ділянки, відповідальність за яке передбачено ст.211 Земельного кодексу України, ст.53-1 КУпАП.
По даному факту голову фермерського господарства притягнуто до адміністративної відповідальності. Також вказаними діями нанесена шкода земельним ресурсам в розмірі 7483,87 грн. Порушником в повній мірі відшкодовано шкоду, завдану земельним ресурсам. На даний час справа перебуває в провадженні Державної інспекції сільського господарства в Рівненській області до повного усунення виявленого порушення.
Олександра Радкевич
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.