Продавець викачує чергові сотні тисяч з Дермансько-Острозького парку

Міністерство екології та природних ресурсів і Національний природний парк «Дермансько-Острозький» оскаржують рішення суду, за яким з парку стягують 313 тис грн. інфляційних втрат і процентів річних. Про це свідчить ухвала Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 9 вересня.

Вищий спецсуд скаргу задовольнив, попереднє рішення суду скасував і направив справу на новий розгляд до апеляційного суду Рівненської області.

31 жовтня 2012 року НПП «Дермансько-Острозький» купив у фізособи будівлі битовок площею 575 кв.м. у м.Острог на вул. Мануїльського,82. Вартість угоди склала 1,65 млн грн. Закупівля проходила без тендеру.

Провадження відкрито за фактом внесення недостовірних відомостей до офіційного документу працівником КП «Рівненське обласне бюро технічної інвентаризації».

Під час розслідування будівельно-технічна експертиза показала, що придбані парком битовки коштують тільки 779 тис грн.

У травні 2013 р. провадження закрили за відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення. Було затверджено угоду про визнання винуватості службовця КП «Рівненське обласне бюро технічної інвентаризації» і прокурора. Працівника БТІ визнано винним у виданні завідомо неправдивого офіційного документу. Даючи показання оцінщик стверджував, що завищив вартість битовок, «керуючись власними міркуваннями». Його засудили до 2720 грн. штрафу, відшкодування державі 3916 грн. на послуги експерта і на рік позбавили права займатися оціночною діяльністю.

У повідомленні про закриття провадження слідчий зазначив, що звіт про оцінку вартості битовок є недійсним і є завищеним на 871 тис грн.

Після цього парк пропонував колишньому власнику приміщення зменшити вартість договору, але той не захотів. Парк намагався змінити умови договору через суд, але його позов не задовольнили. Суд зазначив, що визнання недійсності документу не належить до компетенції слідчого.

На суді продавець стверджував, що сума продажу відповідає вартості майна, а будівельно-технічна експертиза була проведена з порушеннями, оскільки проводилась через 6 місяців після продажу. Зокрема, при експертизі брались до уваги об’єкти з іншою площею в інших населених пунктах області та в сільській місцевості, а Острог є містом обласного підпорядкування.

Відтак у жовтні 2014 року парк заплатив за битовки усю суму по договору – 1,65 млн грн.

Але продавець через суд домігся ще відшкодування інфляційних втрат і процентів річних, нарахованих за листопад 2013-серпень 2015 рр. в сумі 313 тис грн. Продавець хотів стягти ще 16,5 тис грн. моральної компенсації, але суд йому відмовив. Тепер Вищий спецсуд це рішення скасував і суд має повторно розглянути справу.

Наші гроші

Про те як купувались ці адмінприміщення читати тут.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети