Про завищені тарифи на тепло для здолбунівчан говорять в Генпрокуратурі

З огляду на гостроту проблеми забезпечення прав громадян та інтересів держави при наданні житлово-комунальних послуг і формуванні тарифів на них, органами прокуратури проводяться перевірки додержання законів у даній сфері органами влади та контролю, органами місцевого самоврядування та житлово-комунальними підприємствами.
Виявлено численні факти незаконного встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, їх затвердження без проведення громадських слухань та отримання висновків органів державного контролю, включення до їх складу незаконних витрат, розкрадання бюджетних коштів, виділених на зменшення обсягів теплопостачання, компенсацію різниці в тарифах тощо. Про це розмова із заступником начальника управління нагляду за додержанням законів щодо прав і свобод громадян Генеральної прокуратури України Наталією ШЕСТАКОВОЮ.

(Скорочене інтервю, опубліковане 09.09.2012 тут http://vpu.su/ru/nezakonnye_resheniya/222)

На порушення Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” рішення про затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги нерідко приймаються без попереднього оприлюднення проекту такого рішення та вивчення їх регуляторного впливу.

Зокрема, у Житомирській, Запорізькій, Львівській, Харківській та інших областях усупереч вимог Закону України “Про житлово-комунальні послуги” споживачів за 30 днів не попереджено про зміну вартості житлово-комунальних послуг з поясненням причин таких змін та посиланням на погодження відповідних органів державного контролю. За втручання прокурорів незаконні рішення скасовані.

Органами місцевого самоврядування усупереч постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води” від 10.07.2006 р. погоджуються тарифи з рівнем рентабельності у розмірі понад 12 відсотків. Так, у Рівненській області Здолбунівською міською радою незаконно затверджено відповідні тарифи з рівнем рентабельності, який удвічі перевищує гранично допустимий. Буською міською радою Львівської області встановлено тарифи на послуги централізованого водопостачання, рентабельність яких перевищувала граничний рівень для бюджетних установ на 53%, а інших споживачів — на 21 відсоток. Незаконні рішення прокурорами опротестовані.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети