Про становлення та перші успіхи проектного відділу Здолбунівської ТГ

Попереду ще багато роботи від повноцінного запуску офіційного сайту міської ради до розробки стратегії розвитку громади, від формування іміджу відкритої громади до прозорості бюджету, але вже нині помітним є правильне рішення Здолбунівського міського голови, підтримане депутатами ради, про створення профільного відділу, який займатиметься проектними грантовими заявками, розвитковими програмами та міжніродною співпрацею.

За неповні півроку за участі, сприяння та безпосереднього ініціювання з’явилися (оновилися, модернізувалися) успішні практики як внутрішніх конкурсів (оновлено Положення про конкурс міні грантів Здолбунівська громада і проведено його вже у 2021 му, оновлено положення про Громадський бюджет і готується його старт) так і отримано перемоги у тих заявках, проектах, які допомогли навчитися чомусь новому, освоїти нові чи нагадати про дієві інструменти управління громадою, залучення мешканців тощо. Такі навчання проходять фактично безперервно. В них приймають участь багато керівників підрозділів, секретар ради, міський голова.

В громаду “зайшов” довгостроковий проект “Мріємо та Діємо”, який посилить молодіжний осередок активності який вже тривалий час формується навколо дитячо-юнацької бібліотеки. Приміщення колишньої читальної зали буде суттєво реконструйовано за кошти донорів, а потім ініціативна група, яка і була основним рушієм проекту, за підтримки міської влади, розробить план заходів на рік з врахуванням вже запропонованих донорами цікавих активностей і буде реалізовувати як в оновленому просторі так і поруч на ЗЕленому газОНі та інших локаціях громади. Більше 600 тисяч гривень заходять на ці цілі лише через активність та вмілий менеджмент такої діяльності.

Інший проект на більш ніж півмільйона гривень дозволить в трьох закладах освіти та медицини громади покращити сиутацію із неінфекціними захворюваннями та їх профілактикою. Приємно, що бажаючих прийняти участь було більше ніж можна включити в проект, але це перший дзвіночок пробудження активності всередині громади до такої діяльності.

Півтора мільйони на реконструкцію колишньої сесійної зали під ЦНАП і півмільйона на  облаштування в ньому більше 20 робочих місць – це заслуга керівників громади, які швидко змогли організувати розробку ПКД, керівниці ЦНАПУ яка мусила розібратися а лічені дні в усіх онкощах подачі заявки і власне проектного відділу який допоміг ту заявку довести до кінцевого пункту їх розгляду та затвердження. По ходу процесу із однієї заявки прийшлося розбивати її на дві, щоб претендувати на субвенцію за обома компонентами і це вдалося. Здолбунівська громада виграла фінансування за обома компонентами.

Деякі проекти написані і очікують на рішення донорів, деякі в процесі написання, адже цей процес безперервний. Наступним кроком має стати навчання  і підтримка тих проектних осередків в комунальних підприємствах, установах, організаціях, які теж почнуть розуміти що окрім словай “дай” є ще “можу, хочу, буду, дію”. Тільки так, спільно, до речі не мало важливо, у співпраці із НГО, проектними експертами ззовні, можна вигравати конкурентну бротьбу за кожну позабюджетну гривню чи бюджетну інших рівнів.

Про діяльність відділу розповіла у прямому ефірі його гол.спеціаліст Марія Орлова:Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети