Про нові тарифи на воду та водовідведення

водоканал Шановні мешканці міста Здолбунів!

На сьогоднішній день діючі тарифи на послуги водопостачання та водовідведення, які надаються КП «Здолбунівводоканал» для мешканців м. Здолбунів та введені в дію з 15.04.2015 року не відшкодовують фактичні витрати, які необхідні для забезпечення стабільної роботи підприємства. Збиток за результатами 9 місяців 2015 року склав 245,0 тис.грн і це не враховуючи того, що працівники підприємства січень-червень 2015 року працювали по 6-годинному графіку роботи, а з 1 липня 2015 року по даний час працюють по 7-годинному графіку роботи, що дало змогу зекономити 460 тис.грн.

Основною причиною підвищення тарифів є істотне зростання витрат на очистку стічних вод, яку здійснює “Рівнеоблводоканал” на очисних спорудах с.м.т. Квасилів. Згідно Постанови НКРЕКП № 2715 від 05.11.2015 року з 1 січня 2016 року вартість очистки стічних вод зросла з 0,66 грн/м3 до 2,376 грн/м3, тобто на 260%.

Крім того, ціна електроенергії, яка була закладена в діючих тарифах складала 1,32 грн./кВт/год (без ПДВ), а на даний момент вона становить 1,521 грн./кВт/год (без ПДВ), тобто вартість електроенергії зросла на 15%.

Збільшилась за цей час і вартість паливно-мастильних матеріалів, наприклад: бензин А-92 закладали за ціною 14,66 грн/л, бензин А-95 -14,58 грн/л, газ (метан)- 8,54 грн/м3, газ пропан — 7,39 грн/м 3 , а на сьогодні бензин А-92 коштує 16,65грн/л, бензин А-95 — 17,49 грн/л, газ (метан) — 10,54 грн/м3 , газ пропан — 9,03 грн/ м 3 Це зростання в середньому становить 20%.

Мінімальна заробітна плата зросла на 13% в порівнянні з закладеною в тарифі. Автоматично при збільшенні фонду заробітної плати збільшуються витрати на відрахування на соціальні заходи.

Зросли і вартість матеріалів, реагентів, запасних частин, обладнання та комплектуючих, що необхідні для обслуговування, експлуатації та ремонту мереж, обладнання і устаткування насосних станцій, які є фізично зношеними, а 70 % водопровідних та каналізаційних мереж мають вік понад 30 років.

Також зросла вартість послуг сторонніх підприємств.

Зросли витрати на податки (19%).
Крім того Постановою КМУ № 532 від 01.10.2014 року до складової тарифу були внесені витрати на повірку водолічильників для споживачів

Зазначаємо, що при затвердженні діючого тарифу населення відшкодовувало лише 85% собівартості послуги водопостачання та 75% собівартості послуги водовідведення. Різницю в тарифі, яка виникала внаслідок цього, перекривав тариф для ІІ групи споживачів. З набранням чинності Постанови КМУ № 869 від 01.06.2011 року ліквідувалась можливість перекриття тарифу іншою групою споживачів. Тобто, тариф для населення на послуги централізованого водопостачання та водовідведення має повністю відшкодовувати собівартість.

Таким чином, підвищення тарифів дозволить забезпечити надійне функціонування підприємства та здійснити реалізацію заходів, спрямованих на розвиток систем водопостачання та водовідведення, усунути проблеми, які можуть становити найближчим часом загрозу функціонування систем водопостачання та водовідведення.

Просимо з розумінням віднестися до вимушеного підвищення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення.

Зауваження та пропозиції щодо запропонованих тарифів приймаються КП “Здолбунівводоканал” протягом 14 календарних днів (прим.ЗС: з дня опублікування в друкованому ЗМІ ?)за адресою: 35705, м.Здолбунів, вул. Незалежності, 13 або на електронну пошту zdolvk@gmail.com., або за телефоном 2-66-48.

Адміністрація КП “Здолбунівводоканал”Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети