Президія здолбунівської райради – бої місцевого значення. Фото, відео

limorenko

Вчора відбулось засідання президії Здолбунівської районної ради. Як і прийнято, останнім часом, у розширеному складі, т.то за участю усіх бажаючих. Питання були доволі гострі і дискусійні. Репортаж про перебіг подій передаємо стисло, тезово +відео і фоторепортаж.

1.Про роботу ДАІ з обслуговування адміністративної території Здолбунівського району.
Інформував: Климець С.В.- начальник ДАІpresidia2603_1 (2)

Працюємо, перевіряємо, всього 5 чоловік на весь район, зупиняємо, попереджуємо, все залежить від людського фактору. Скільки протоколів, скільки штрафів за проїзд вул.Хмельницького, скільки адмінпорушень пішоходами…-питання без відповідей. Дивіться відео, може що буде зрозуміліше.

2.Про дотримання вимог техніки безпеки при експлуатації котельні Копитківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Інформували: Демедюк А.М.- в.о. начальника відділу освіти, Ворон П.А.- голова постійної комісії

На просте питання, а яка користь від переходу котельні на інший вид опалення, які умови передачі котельні в оренду – відповіді не прозвучало, тому доручили ці відповіді пошукати ретельніше. Хоча питання в принципі було про інше. Про безпеку.

3.Про раціональне використання коштів при проведенні ремонту приміщення дошкільного навчального закладу с. Новосілки.presidia2603_2 (2)

Інформували: Годованюк М.В.- Новосілківський сільський голова
Нечипорук В.М.- начальник фінансового управління РДА
Ворон П.А.- голова постійної комісії

Основну інформацію озвучив сільський голова. Справа в тому, що у депутатів минулого засідання були запитання щодо відповідності обсягів виконаних робіт сумам в документах. Цифри на слух сприймати-це щось нове. Попередньо вони депутатам не були роздані, відповідно щось говорити не випадало, про що голова депутатської комісії і зауважив. Проте решта його колег задовільнились почутим і вирішили що питання достатньо розкрите, щоб більше йому не приділяти уваги. До речі, злочин, пов’язаний із підпалом цього садочка досі не розкритий, тому запитання голови райради про те чи не даремно зроблений ремонт є досі актуальним. Зважаючи на можливі рецидиви.

Також сільський голова повідомив, що садочок з лютого відновив свою роботу, а з вересня планують об’єднати два приміщення в одну школу-сад.

4. Про доцільність функціонування ансамблю пісні і танцю «Кужіль», музею-квартири М. Приходька, системи публічно-шкільних бібліотек.

Інформували: Ворон П.А.- голова постійної комісії
Мазепа О.М.- начальник відділу культури та туризму РДА та її колеги з області
Нечипорук В.М.- начальник фінансового управління РДАpresidia2603_2 (3)

Коли збирається така кількість бібліотекарів і освітян то розраховувати на конструктив не приходиться. Ледь не з історії виникнення бібліотечної справи і до сьогоднішніх днів всі проблеми галузі замість чіткої відповіді на питання. По ансамблю – грошей немає, на чому грати і у чому танцювати немає, але президія прийняла рішення- нехай існують і далі, хоча це справа самого колективу, райрада може лише грошима чи оплатою послуг допомогти, а якщо цього немає то ансамбль буде існувати на громадських засадах. На тому і порішили. Музей-квартира М.Приходька. Необхідність його існування у будь-якій формі відстоювали і Олена Мазепа і доглядальниця квартири-музею. Як раніше інформувала начальник відділу культури, за рік музей відвідує близько 900 чоловік, квитки безкоштовні, річний фонд зарплатний 18000 грн. Суб’єктивно, але ця сума протягом десятка років більше змахує на матеріальну допомогу ніж на зарплату.

Роз’єднання бібліотек. Шкільних і публічних. Про що йшла дискусія? Кожен хвалив своє «болото». Жодної фінансової цифри не було озвучено. Зате було більше десятка бібліотекарів у групі підтримки виступаючих. От якби депутати отримали два аркуші паперу на яких мали б таку інформацію: затрати на функціонування нинішньої моделі бібліотек і затрати на функціонування роз’єднаної моделі. То можна було би порівняти яке навантаження збільшиться чи зменшиться на бюджет. Адже і відділ освіти і відділ культури фінансуються з одного і того ж бюджету. Тому суперечка була між двома кишенями одного піджака.

5. Про можливість функціонування спортивних секцій при загальноосвітніх закладах.
Інформували: Гарбовський М.В. – начальник відділу у справах молоді та спорту РДА
Демедюк А.М.- в.о. начальника відділу освіти
Ворон П.А.- голова постійної комісіїpresidia2603_2 (1)

Продовження попередньої дискусії. Тільки тепер спорт проти освіти. Інші дві кишені все того ж піджака. Спортивне лобі запропонувало декілька варіантів зайнятості дітей у дитячих секціях на території «материкової частини Здолбунова» оскільки водити дітей в секції у приміщення на вул..Старомильська, 25 не всім виходить. Далеко і страшно (міліція –чули?). Освіта не готова приймати спортсменів у своїх спортзалах та актових залах через загрозу «підвищення запилюваності».presidia2603_2 (5)

Це нагадало свій перший візит на майданчик із штучним покриттям на тій самій Старомильській, 25. Тоді тренер ДЮСШ на наше прохання відповів відмовою, сказав що бігати по полю дорослим дядькам то не гарна ідея, нехай діти бігають, бо йому треба щоб цей майданчик ПРОСТОЯВ 25 років-такий у нього термін служби. Ще б трохи і у рукопашну за спортивний розвиток дітей пішов би депутат райради Ю.Лиморенко, але вчасно нормальну ідею висловив П.Ворон, щодо співпраці із фізкультурним центром «Локомотив» (власність залізничників по вул.Віли)presidia2603_2 (4)

6. Про відрахування єдиного соціального внеску та податку з доходів фізичних осіб до Здолбунівського районного бюджету підприємствами залізничної галузі району.
Інформувала:Мичка Р.С.- начальник ОДПІ в Здолбунівському районіpresidia2603_1 (5)

Грошей немає і очікується недоотримання в бюджет близько 3 млн.гривень через зменшення обсягів робіт здолбунівськими підприємствами. Але є резерви: легалізація працюючих та погашення заборгованості тими хто її допускає. Для цього потрібно зняти мораторій на перевірки підприємців і відновити роботу спільної комісії з легалізації працівників. Щось із цього приводу спробував висловити і депутат райради О.Бухало, який ніяк не дочекається свого призначення головою РДА, але вже на котрій події поспіль впевнено займає крісло голови РДА поруч із головою райради.

7.Про приведення у відповідність укладені договори оренди ставків та лісів відповідно до Закону України “Про аквакультуру”.
Інформував: Щавінський В.Р. – в.о.голови райдержадміністрації

Нічого зробити не можна, потрібно спочатку щось врегулювати у Києві, а потім вносити зміни до угод. Але наміри такі є.

8.Про проведення місячника благоустрою.
Інформував: Тимощук В.О.- голова районної ради

За традицією закликав до Великодня вийти у своїх громадах і прибрати території до свята.

9.Про оголошення конкурсу підтримки місцевих ініціатив територіальних громад у 2014 році.
Інформував: Тимощук В.О.- голова районної ради

На відміну від державного конкурсу, який і за минулий рік гроші не дав і цього року не відомо що з ним буде (така собі капітальна АНТИмотивація проектами займатись коли твій партнер держава), районна рада вирішила конкурс оголошувати і гроші на це виділяти. Незабаром буде анонс конкурсу, де кожна сільська громада зможе поборотись за невеличке фінансування. Щоправда два минулорічних проекти райрадою теж ще не профінансовані…presidia2603_1 (1)

10. Про врегулювання питання щодо порядку призначення та звільнення керівників комунальних підприємств та установ району.
Інформував: Тимощук В.О.- голова районної радиpresidia2603_1 (3)

Райрада чи навіть особисто її голова здали свої позиції. Раніше районна рада проголосувала що відтепер райрада розглядає кандидатури керівників комунальних закладів, а голова райради підписує із ними контракт. Раніше це робив голова РДА. Ось і знову члени президії проголосували за те щоб депутати розглядали кандидатур, але контракти з ними підписував голова РДА.

11.Про погодження розпоряджень голови райдержадміністрації
Інформував: Щавінський В.Р. – в.о. голови райдержадміністрації

Затвердили

12. РізнеВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети