Президент подав до ВРУ законопроект про електронні петиції

петиції від президентаПрезидент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді України ввести електронну петицію як форму колективного звернення громадян до органів влади. Про це йдеться в президентському законопроекті № 2299 “Про внесення змін до закону України “Про звернення громадян” щодо електронного звернення та електронної петиції”, який сьогодні був зареєстрований у парламенті.

Згідно з пояснювальною запискою, даний законопроект пропонує впровадити механізм подання звернень в електронній формі, а також такий новий інструмент звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України та до органів місцевого самоврядування, як електронна петиція.

У документі передбачено, що електронні петиції подаються через офіційні веб-сайти відповідних органів або веб-сайти громадських об’єднань. Так, електронна петиція, яка набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, надсилається на офіційний веб-сайт, відповідно, Президента України, Верховної Ради, Кабміну, органу місцевого самоврядування не пізніше наступного дня після завершення строку, встановленого для збору підписів.

Згідно з законопроектом, електронна петиція (до Президента, центр.органів влади) розглядається та на неї дається відповідь за умови збору на її підтримку не менш як 25 тис. підписів громадян протягом не більше 20 календарних днів з дня оприлюднення петиції.

Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються рішенням відповідної місцевої ради.

Нагадаємо, що громадська організація ЗЕОН через платформу Здолбунів сіті однією із перших в Україні вже запровадила Народні Петиції і заручилася підтримкою їх обов’язкового розгляду районною владою. Натомість Здолбунівська міська рада вперто не помічає сучасних тенденцій у світі та ініціатив Президента і наполягає на письмово-бюрократичних способах звернень до неї.

Цитата із законопроекту:

Електронна петиція, збір підписів на підтримку якої здійснювався через веб-сайт громадського об’єднання і яка протягом установленого строку набрала необхідну кількість підписів на її підтримку, не пізніше наступного дня після завершення строку, встановленого для збору підписів, надсилається громадським об’єднанням на офіційний веб-сайт органу, якому адресована петиція, із зазначенням інформації про дату початку збору підписів, дату направлення електронної петиції, загальну кількість та перелік осіб, які підписали електронну петицію (чи посилання на джерело такої інформації в мережі Інтернет), строк збору підписів, назву та електронну поштову адресу громадського об’єднання.

Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування не пізніш як через три робочі дні після завершення строку, встановленого для збору підписів на підтримку петиції, а в разі отримання електронної петиції від громадського об’єднання – не пізніш як через два робочі дні після отримання такої петиції.

Розгляд електронної петиції здійснюється протягом десяти робочих днів від дня оприлюднення  інформації про початок її розгляду.

Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президентові України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування, визначається відповідно Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, місцевою радою.

У разі підтримки електронної петиції інформація про це публічно оголошується: Президентом України – стосовно адресованої йому електронної петиції; Головою Верховної Ради України – стосовно електронної петиції, адресованої Верховній Раді України; Прем’єр-міністром України – стосовно електронної петиції, адресованої Кабінету Міністрів України; головою відповідної місцевої ради – стосовно електронної петиції, адресованої органу місцевого самоврядування.

У відповіді на електронну петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань.

Відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу, якому вона була адресована, а також надсилається автору (ініціатору) електронної петиції та громадянам, які її підтримали.

У разі визнання за доцільне викладені в електронній петиції пропозиції можуть бути реалізовані органом, якому адресована петиція, шляхом прийняття з питань, віднесених до його компетенції, відповідного рішення. Президентом України, Кабінетом Міністрів України, народними депутатами України за результатами розгляду електронної петиції можуть бути розроблені та внесені в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроекти, спрямовані на вирішення порушених у петиції питань.

Якщо електронна петиція не підтримана відповідно Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, органом місцевого самоврядування, про це повідомляється автору (ініціатору) електронної петиції та громадянам, які висловилися за підтримку такої петиції.

Про результати розгляду електронної петиції інформується також громадське об’єднання, яке здійснювало збір підписів на підтримку відповідної електронної петиції.

Інформація про кількість підписів, одержаних на підтримку електронної петиції, та строки їх збору зберігається протягом не менше трьох років з дня оприлюднення петиції”.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети