Президент підтримує проект Народних Петицій

петиції_1В Україні планують створити портал для петицій. Про це заявив Президент Петро Порошенко на засіданні Національної ради реформ, повідомляє прес-служба Глави держави.

За його словами, створення порталу для петицій громадян забезпечить не лише технічну можливість, але юридичне право для всіх звертатися до органів влади електронною поштою.

Президент наголосив, що під час запровадження електронного урядування необхідно зробити прорив в цьому питанні.

«Виходимо сьогодні на створення порталу для петицій громадян. Це поширена в демократичних країнах та доволі ефективна технологія колективного впливу громадян на владу», – зазначив Порошенко.

Українська модель петиції була запозичена з британського, німецького та американського досвіду.

«Голос однієї людини влада може й не почути, а петиція – це вже потужний хор», – підкреслив Президент.

«Якщо ти електронною поштою звернувся, то звернення тут же потрапляє у облік, і відповідна система має в обмежений термін дати відповідь по суті. Впевнений, що незабаром буде можливість написати прямо з дому, і таке електронне звернення матиме силу і статус вашого офіційного звернення, як справжнє паперове звернення», – сказав Президент.

Він нагадав, що під час Революції Гідності українці відчули ефективність такого механізму, коли з декількох питань були зареєстровані петиції на сайті Білого Дому, деякі набрали більше 100 тис. підписів.

Нагадаємо, що здолбунівчани вже отримали таку можливість і випробовують функціонал Народних Петицій, тому приємно чути таку підтримку від Президента даній ініціативі, яка намічається до впровадження і в цілому по Україні.

Допоки органи влади на Здолбунівщині часто не мають звичайних сайтів, офіційних сторінок в соцмережах, не спілкуються із жителями громади електронними засобами комунікацій (Skype, Google+) то портал Здолбунів сіті забезпечує таку можливість і виступає певним інформаційним посередником між громадою і владою, сподіваючись що із часом, а також при такій підтримці ідеї НП Президентом, платформи НП (кращі, зручніші, простіші ніж саморобна на ЗС) будуть точно у нагоді, а самі ідеї громадян будуть обов’язково розглянуті органами влади різних рівнів.

Ця ініціатива Президента ще раз підтверджує, що ідея ЗЕОНу при підтримці колег, зреалізована на  Здолбунів сіті є  в авангарді планів розвитку електронного урядування в країні.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети