Президент Петро Порошенко відвідав Здолбунів

Це був забіг із низького старту, бо сама новина про ймовірний приїзд Президента, який має привезти з “пилу жару” Томос на Рівненщину і завітати до Здолбунова була занадто нереальною та ще й у період Різдвяних свят та неодноразових відмін у подібних ситуаціях.

Але все говорило про те, що таки може статися перший історичний візит Президента, незалежно від прізвища, у Здолбунів. І він стався.

Але суцільні збої, починаючи від виліту зі столиці, який затримали через метеоумови, та затримки на заходах у Рівному та Клевані, призвели до зміщення заходу у приміщенні БКЦ Здолбунова на дві години.

Причому, за півгодини вся глядацька зала була вже повністю забита і був ще потік бажаючих потрапити до неї. Однак місткість її не безрозмірна. Наявність списків і запрошень, доступність преси та інші чутки, які блукали в мережі насправді виявилися такими:

  • списки були, і були складені із прізвищ, які були подані керівниками установ, організацій, підприємств, органів влади, але потрапити, правда невеликій кількості людей було можливо і поза ними
  • преси було багато і вона теж попередньо реєструвалася у прес-службі ОДА, нарікань, що хтось не потрапив, хто планував, не чули
  • були бажаючі і терплячі, які в холодну погоду дочекалися Президента, який вийшов і поклав квіти до стели Героїв майдану та Небесної Сотні

І перш ніж Президент з’явився у залі БКЦ, у ньому…лунали колядки, які заспівали за власною ініціативою самі здолбунівчани. Шкода, що Президент їх не почув. А далі була яскрава промова доброго, але втомленого оратора.

Президент говорив натхненно, робив акценти на важливих моментах, які відбулися за останні роки в Україні.

Це і про те, що Реформи роблять Україну інвестиційно привабливою для європейських і світових компаній:

«Реформи роблять Україну інвестиційно привабливою, тому ми піднялися зі 153 на 71 сходинку в рейтингу Doing business. І це точно помічають європейські та світові компанії», – зауважив Глава держави.

І про те, що зусилля українського народу та героїзм армії викликають повагу і розуміння світу та дозволяють українській дипломатії зміцнити міжнародну коаліцію на підтримку України. Мова йде про широкий спектр підтримки, включно з санкціями, допомогою в підготовці фахівців, постачанні зброї, зокрема і протитанкових ракетних комплексів «Джавелін».

Глава держави наголосив, що традиції, на яких виховуються українські воїни, успадковані від козацтва, від героїв Української революції та національно-визвольних рухів, від героїв УПА, які нарешті визнані державою як повноправні учасники визвольної боротьби.

Петро Порошенко нагадав, що останнім часом реалізовується низка заходів, спрямованих не лише на підтримку української мови, а й на розвиток, виробництво україномовного друкованого, аудіо- та відеопродукту. Зокрема, сформована цілісна і ефективна політика розвитку української книги, українського кіно, української музики.

Спікер виголосив свої основні тези і звернувся із пропозиціями задати йому запитання.

І такі були у залі. Не всі їх змогли задати, проте і голова сільської ради Лідія Балабат і підприємець Віктор Прокопчук , посадовець з РДА Олександр Іванюк та юна здолбунівчанка Ірина Мокрик задали питання.

Керівника органу влади цікавило ставлення Президента до ринку землі. Перша фраза “земля і продаж – слова, які не сумісні між собою” викликала оплески у частини зали. Проте Петро Порошенко продовжив і навів ряд умов та обмежень при яких продаж землі був би логічним і доцільним, зокрема встановлення мінімального порогу ціни на землю, обмеження продажу іноземцям, висока плата реєстрації продажу тощо і друга частина зали зустріла ці аргументи оплесками. До речі в залі були і колишній голова адміністрації, який очолював районну організацію партії Регіонів і керівники різних рівнів, депутати і від Свободи,  Солідарності, Аграрної партії та інших. Тому про політичну заангажованість слухачів годі і говорити.

До речі, єдиний раз коли, не називаючи прізвищ, але з натяком, Президент згадав політичних опонентів, теж був підтвердженням того, що Петро Порошенко приїхав розповідати не про опонентів, а про успіхи і плани країни.

Отримавши відповідь Лідія Балабат присіла на своє місце, та глава держави знайшов її очима і перепитав “А у вас вже створена ОТГ? – Ні, але буде, ми над цим працюємо – запевнила очільниця громади”. Ну що ж, не знаємо як Президент, а ми це запамятаємо:). Нажаль, район в трійці  тихв області, хто ще не має жодної ОТГ. Знає про це і міський голова Ігор Ольшевський, який не лише був серед присутніх у залі, а й за протоколом зустрічав Гаранта під час приїзду.

Інше питання стосувалося браку залізничних вагонів для відправки зерна, було питання про “космічні” зарплати керівників Нафтогазу, Укрпошти та інших великих підприємств, де держава має свою частку.

Президент розповів про свою розмову із керівником Укрпошти, де він доручив не закривати відділення пошти у селах та зменшити керівнику самому собі зарплату.

Не беремося оцінювати відповіді, але здається, що доцільність існування бізнесу в тих чи інших місцях має визначати рівень його рентабельності, а не прохання Президента. Окрім того, а чому поштарка має бути і “листоношею і радіом і другом і лікарем” і розвозити на велосипеді за мінімальну зарплату людям пенсію, коли в інших випадках справу з великими сумами грошей мають інкасатори в бронежилетах. За зарплати керівників Нафтогазу та Укрзалізниці Президент промовчав.

Фейеричний за сміливістю був виступ-запитання представниці громадської організації та людини, яка нині працює, до речі офіційно у Польщі, Ірини Мокрик. Вона запитала Президента чому українці не відчувають захисту від держави за кордоном таку, яку мають інші громадяни інших країн. Відповідь Президента була довгою і про все потроху в міжнародній царині, але наприкінці він звернувся до дівчини”повертайтесь в Україну, бо всі хто побував за кордоном знають, що там добре, але найкраще вдома!” Користуючись нагодою, дівчина запиталася дозволу сфотографуватися з Петром Порошенко і зробила це прямо на сцені БКЦ.

Власне після цього і пролунала пропозиція і від самого Президента зробити велике спільне фото, що всі з радістю та успіхом всі і зробили.

Покидаючи залу, Президент встиг коротко відповісти на декілька приватних звернень, в т.ч від мам загиблих героїв, дати доручення, потиснути руки, зробити селфі.  

Найкращі із фотографій, які нині нам доступні, завдяки оперативності прес-служби Президента та фотографів  Михайла Палінчака, Олексія Козачка, Ольги Климкович-Пилипчук та самих оперативних дописувачів у ФБ, друкуємо у цьому дописі.

Оцінюючи, якість роботи команди з числа місцевих по організації візиту, можемо суб’єктивно висловити свою думку, що вона була на дуже високому рівні.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети