Представники потенційної Здовбицької ОТГ відвідали Мирогощанську громаду

Коментує керівник апарату Здолбунівської РДА Ігор Жовтанюк:

Надзвичайно приємно і цікаво було через рік знову побувати разом з Михайлом Шелепом (Рівненський центр розвитку місцевого самоврядування), депутатами місцевих рад та окремими керівниками Здолбунівщини в Мирогощанській ОТГ. (В минулому році були з Мізоцькими депутатами).

Ми всі переконалися що той, хто хоче працювати шукає засоби, а хто ні- шукає причину. Підтвердженням цьому стала розповідь сільського голови Світлани Соборук, її заступника з економічних питань та Княгиненського старости а також побачене на власні очі.
Громада, яка створена в 2016 вже другий рік перебуває на прямих міжбюджетних відносинах з державою. Депутати переконалися, що ПДФО і базова дотація не фантастика начфіна а реальні кошти, які регулярно надходять в громаду і за допомогою яких відбуваються реальні зміни. Власних доходів в громаду надходить 7,7 млн. грн. Крім того тільки в 2017 році надійшло 3,6 млн. Інфраструктурної субвенцій, за які перекрили дах опорної школи, долучилися коштами до придбання шкільного автобуса, та освітлювали вулиці по селах. В цьому році очікують 2,8 млн.
Важливим в роботі громади є створення комунального підприємства. Так в Мирогощі за власний кошт придбали декілька одиниць техніки трактор-навантажувач, обладнання для очистки снігу, виготовлення дерев’яної щепи. І дають лад по селах громади з вивезенням сміття, очисткою снігу, надають інші послуги технікою для населення і т.д.

І тут зразу в мене виникла аналогія з сусідньою Мізоцькою селищною радою яка багато в чому схожа на Мирогощу, де також є комунальне підприємство без техніки, без грошей і з місяця в місяць чекає лише державної субвенції по відшкодуванню за воду. Селищного голову і депутатів це влаштовує, вони були в Мирогощі бачили… Коштів вистачає в основному на зарплату. На жаль на більші проекти, наприклад купити того ж трактора грошей немає. Але готові стояти до “переможного” кінця”, до 20 року. А разом з цим стоятиме на місці у своєму розвитку і Мізоч з навколишніми селами майбутньої громади.

Спеціально прийнятий менеджер готує десятки проектів. Цікаво було почути, що інтереси сіл що приєдналися (а їх 14 в громаді), представляють не тільки депутати і староста, але і члени виконкому яких обрано по 2 особи від кожного населеного пункту.
В Княгинині чимала школа-147 учнів, В сільській раді землевпорядник, діловод, соціальний працівник, як бачимо, приміщення не залишилося пустим, амбулаторія, як комунальний заклад чекає на ліцензію МОЗ і ремонт за кошти Світового банку. Зі слів голови є ще ряд питань, які будуть вирішувати найближчим часом, але перевага в об’єднанні сіл очевидна. А для нас, Здолбунівщини, очевидні втрати по 10 млн в середньому на одну громаду за три попередні роки від того що громади не створені.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети