Представники Консульства Республіки Польща зустрілись із Здолбунівською владою

Polska_ZdolbunivОфіційні особи із Республіки Польщі завітали в неділю в місто Здолбунів на святкування Дня захисту дітей. Перед початком святкових заходів, про які наш портал вже повідомляв, в районній раді відбулася зустріч з Беатою Бживчи, новопризначеним Генеральним консулом Республіки Польща, та Віце-консулом Кароліною Голубєвскою. В зустрічі взяли участь голова районної ради Василь Олексійович Тимощук, заступник голови райдержадміністрації Роман Володимирович Дрозд, секретар Здолбунівської міської ради Валентина Василівна Капітула. В дружній невимушеній атмосфері гості розповіли про мету свого приїзду, про налагодження партнерських відносин з нашим районом, відповіли на питання. Василь Олексійович розповів про партнерські зв’язки між нашим районом та повітом Швіднік Республіки Польща, закладами освіти району та Польщі. Разом з тим, він наголосив на необхідності поглиблення саме економічної співпраці, в тому числі і участь у спільних грантових проектах ЄС. Також він зазначив, що з 1 вересня 2013 року у трьох закладах освіти району польська мова буде вивчатися, як друга іноземна мова, що безумовно сприятиме розширенню нашої співпраці. В зв’язку з цим, обговорювалось питання надання допомоги цим школам у вивченні польської мови, зокрема забезпечення підручниками, художньою літературою, тощо. За повідомленням сайту районної ради, Василь Олексійович висловив готовність надання такої допомоги польським школам, де діти вивчають українську мову в рамках підписаних угод.
Після чого всі разом мали змогу насолодитися чудовим святом, яке було організовано прихожанами костелу м.Здолбунова разом із ксьондзом Анджеєм, Товариством польської культури у Здолбунові при сприянні Консульства Республіки Польщі.

Як ми писали, нещодавно ЄС оголосив про чергову можливість для органів влади прийняти участь у конкурсі на отримання фінансування для розвитку своїх громад. Ось побачимо, скільки наших органів влади написали проектів і подались на цей конкурс. Процедура там доволі не проста, але якщо не вчитись, то і не навчимось. Спільні проекти, про які говорить Василь Олексійович, з’являться тоді, коли стосунки будуть рівноправні. Вони щось пишуть – ми партнери, ми  щось пишемо – вони партнери. Одностороння любов швидко набридає.  А дружбу з Польщею, якщо ще й самі Генконсули до нас приїздять, то, звичайно, треба розширювати та зміцнювати і часто саме у такій неформальній обстановці, щоб після неї економічна співпраця пішла.

фото zdolbrada.rv.uaВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети