Представників громади не пустили на завод

дубно_завод_забруднення03 лютого 2015 року в Дубно громадських активістів, депутатів Дубенської міської ради, представників ЗМІ не пустили на цукровий завод. Метою їхнього візиту був громадський контроль за виконанням обіцянки мешканцям Дубна: встановити на заводі очисні споруди, які звели б до мінімуму забруднення навколишнього середовища.

Причиною походу на завод стали дедалі частіші розмови серед обізнаних мешканців Дубна про те, що ніхто на заводі нічого й не думає робити, незважаючи на замовлену в кілька газет «цукрову» статтю про те, як все добре, тому що на заводі поставили очисні споруди – тепер всі бажаючі можуть дихати на повні груди. Швидше за все, цього не буде, тому що пилу зараз нема, бо кукурудзу просто не обробляють. Щойно буде сезон – дубенчани знов подивляться на світ через рожевий пил.

на заводіОтож, активісти, як і годиться, попередили керівництво заводу про візит. Так і не дочекавшись відповіді, 03 лютого, у визначений в листі час, голова Громадської експертної ради Михайло Корилкевич, депутат міської ради Олексій Козловський, активісти Микола Донець, Василь Якимюк, Олександр Лісовський вирушили до заводської прохідної. Для переконливості своїх намірів запросили із собою місцеве телебачення, пресу. Знову у телефонному режимі повідомили про це директора підприємства Володимира Фалка. Директор доручив зустріти делегацію одному зі своїх помічників Валентинові Копитку. Від нього почули обнадійливе: «Чекайте». Через 40 хвилин очікування біля прохідної у невеликої делегації з’явилось відчуття, що їх водять за ніс. Нарешті Копитко повідомив, що у нього немає дозволу з Києва на пропуск представників громади на підприємство…

«Чи закрито питання? Однозначно, ні. Громадська експертна рада й громадськість Дубна і надалі співпрацюватимуть в цьому напрямку, щоб домогтися-таки користі для людей», – прокоментував ситуацію Михайло Корилкевич.

Історія питання

Тривалий час дубенчани, що мешкають в районі цукрового заводу, потерпають від викидів з елеватора: рожевий пил не дає людям дихати. Мешканці й відверто обурювалися, і скарги писали, але це не завадило власникам заводу й далі нічого не робити в цьому напрямку. 16 грудня 2014 року голова Громадської експертної ради Дубенщини Михайло Корилкевич, громадські активісти, дубенчани та ЗМІ разом з директором цукрового Фолодимиром Фалком обговорювали в Дубно можливі шляхи вирішення питання. Тоді ж спільним рішенням створили комісію з громадських активістів, фахівців та депутатів, яка могла б у будь-який момент після появи елеваторних викидів прийти без попередження на завод і розібратися, звідки береться яскравий пил. 03 лютого комісія прийшла на завод, щоб упевнитися в правдивості заяв представників цукрового в пресі про те, що, мовляв, завод оснащено очисними установками. Проте людей на територію заводу не пропустили. Представники заводу пообіцяли дозволити для активістів відвідати підприємство вже за кілька днів. Отож, далі буде.

 Довідка

Громадська експертна рада Дубенщини (ГЕРД) є формою співпраці експертів у різних галузях суспільної діяльності, які прагнуть застосувати свої знання та досвід на благо місцевих громад. Громадська експертна рада діє на засадах українського патріотизму та державності, безумовної підтримки цілісності і соборності України, активного спротиву виявам зовнішньої агресії та сепаратизму. ГЕРД проводить публічні обговорення важливих для місцевих громад проблем, розробляє експертні висновки, пропозиції, стратегії розвитку тощо і пропонує їх для втілення органам влади й ініціативним групам громадян. Громадська експертна рада розширює межі своєї діяльності та співпрацює з громадами інших районів Рівненщини, ділячись позитивним досвідом і сприяючи реалізації корисних ідей.

У разі появи додаткових питань і пропозицій:

 тел. (096)948-82-75,

oleksandrlisovs@gmail.comВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети