Предмети на вибір хочуть запропонувати українським школярам

Українським школярам дозволять вибирати профільні предмети. Незабаром старшокласники зможуть самі вибирати профільні предмети, орієнтуючись на майбутню професію. Проект зараз проходить стадію обговорення на сайті Міносвіти, тобто кожен бажаючий може запропонувати свої корективи.

“Плануємо, що вже в 2018 році 10-ті  й 11-ті класи стануть профільними, і діти зможуть обирати предмети, які їм допоможуть у майбутній професії, – розповів директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олег Єресько. – 18 годин на тиждень буде присвячено обов’язковим предметам, і ще 20 – оберуть. Останній блок розбивається на частини – спецкурси, вибірково-обов’язкові й додаткові години. Так, якщо учень зробить математику профільною, то він не буде ходити на неї, як на обов’язковий предмет. Години математики збільшаться й будуть викладатися групі поглиблено. Що стосується спецкурсів, то учень вибере всього один профпредмет, а решту навантаження візьмуть спецпредмети. Ще п’ять – години, які запропонують у школі. Також треба буде обрати з чотирьох вибірково-обов’язкових предметів два, один з яких проходитимуть в 10-му класі, а інший – в 11-му “.

До профпредметів учні будуть звикати ще з 8-го-9-го класів. Профільні класи будуть ділитися на підгрупи (максимум – вісім осіб). Вчителів до нововведень також почнуть готувати ще в педінститутах і перепрофілювати в школах. Наприклад, фізик буде читати астрономію, вчитель літератури – культурологію чи історію релігії й т. д. Ще одне нововведення від Міносвіти – введення профпроб. За словами Єреська, майбутній перекладач зможе провести екскурсію англійською, а журналіст – попрацювати в редакції. Список предметів може розширюватися, і проект будуть допрацьовувати: “Обдаровані діти зможуть пройти відразу два або кілька профілів і бути орієнтованими, наприклад, на перекладача й фізика”.
Цікаво, що фізкультуру залишили в обов’язкових предметах. Раніше в країні було багато шуму через те, що діти не тягнуть спортивні нормативи, і була ідея перевести фізкультуру в розряд факультативів. “Наші діти і так мало рухаються, тому ми додали годину фізпідготовки (зараз – два, а в планах – три)”, – говорить Єресько.

Українські вчителі позитивно сприйняли ідею МОН, але кажуть, що можуть бути неприємні наслідки. “Потрібно орієнтуватися на потреби ринку праці. Можемо отримати ситуацію, коли на юристів та економістів будуть орієнтуватися ще зі школи. Адже в країні й так цих фахівців більше, ніж потрібно, – каже заступник директора столичної школи Людмила Кривошея. – Вибирати професію учні повинні разом із психологом. Адже підліток може вибрати предмет лише тому, що йому подобається вчитель і його викладання “. Ще одна проблема, яку треба буде вирішувати, – приміщення. Адже класи поділять на багато груп, і у кожної  – своя окрема програма.

Профільні школи практикують у Європі, США, а з 2012-го система впроваджена в Росії. На етапі обговорення проект викликав хвилю обурення – у переліку обов’язкових предметів значилися фізпідготовка, ОБЖ і “Росія в світі” (мікс історії, суспільствознавства, права, географії та ін.) Але потім врахували пропозиції, і зараз всі задоволені. “Усі предмети в нас обов’язкові. Але якщо дитина вибирає частину предметів за профілем, то на них йому збільшують години за рахунок інших, – каже вчитель математики однієї з московських шкіл Дмитро Гущин. – За бажанням школярі отримують і гібрид з природознавства, біології, географії , фізики. Деякі вчителі обурювалися, коли замість одного предмета йому доводилося читати кілька. Але потім спрацювалися, підтягнули нові кадри в школах “.

nova shkolaВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети