Правила благоустрою міста Здолбунова

У своїх матеріалах на сторінках Здолбунів CITY ми багато говоримо про правила благоустрою у місті. Ось вирішили навести їх повністю.lavka

Правила благоустрою м. Здолбунів

|
Додаток №1
до рішення Здолбунівської
міської ради №1382
від 21.12.2005 р.

І. Загальні положення

1. Ці правила регулюють права і обов’язки учасників правовідносин у галузі благоустрою території міста, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку в місті.
2. Правила містять загальнообов’язкові на території міста норми, за порушення яких передбачена відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.
3. Учасниками правовідносин з питань благоустрою згідно з цими Правилами є власники, керівники та інші посадові особи підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності і відомчого підпорядкування (далі по тексту „відповідальні посадові особи”), фізичні особи, а також посадові особи, уповноважені здійснювати контроль за станом благоустрою.
4. Контроль за дотриманням та здійсненням заходів спрямованих на виконання цих Правил, координація дій відповідальних посадових осіб, пов’язаних з їх виконанням, здійснюється виконкомом Здолбунівської міської ради спільно з відділом архітектури та містобудування Здолбунівської райдержадміністрації.

ІІ. Обов’язки відповідальних посадових осіб підприємств, установ, організації, а також громадян.
5. Відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, а також громадяни зобов’язані:

5.1. Здійснювати благоустрій відповідних територій за затвердженими у встановленому
порядку проектами та технологіями, які передбачають забезпечення естетики і дизайну міського середовища, сучасних вимог щодо механізованого прибирання і утримання дорожніх покривів, площ, проспектів, внутрішньоквартальних та прибудинкових територій, газонів, зелених насаджень тощо,
5.2. Утримувати у належному санітарно-технічному стані будівлі, споруда, свої та прилеглі території. Своєчасно і якісно усувати недоліки в утриманні території, будівель. споруд, обладнання, архітектурних малих форм, реклами і рекламоносіїв, елементів зовнішнього благоустрою.
5.3. Забезпечувати щорічне обстеження відповідних територій, будівель споруд та засвідчувати проведені обстеження висновками.
5.4. Постійно утримувати в належному стані фасади будівель і споруд, не допускати фарбування монументів, пам’ятників, скульптурних зображень без погодження з відділом архітектури та містобудування Здолбунівської райдержадміністрації.
5.5. Змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель та споруд тільки на підставі затверджених у встановленому порядку проектів відділом архітектури та містобудування Здолбунівської райдержадміністрації.
5.6. Розміщувати елементи зовнішньої реклами, рекламоносіїв, архітектурні малі форми та елементи зовнішнього благоустрою на підставі проектно-дозвільної документації, затвердженої у встановленому порядку.
5.7. Підприємства, установи, закади, організації незалежно від форм власності та приватні підприємці зобов’язані встановити урни для сміття з розрахунку 1 урна на 50 м2 площі, відстань між урнами не більше 50 м.
5.8. При організації вуличної торгівлі, у тому числі під час проведення масових заходів, забезпечувати своєчасне прибирання території, збір та вивезення сміття з відведеної території, не допускати його накопичення. На час організації вуличної торгівлі, з метою забезпечення чистоти необхідно укладати договір з відповідною організацією про своєчасне прибирання, збір та вивіз сміття з відповідної території.
5.9. Проводити підземні та будівельні роботи, насипання ґрунту, піску, встановлення огорож, механізмів та обладнання, тимчасових споруд, побутових вагончиків, складування конструкцій і матеріалів, суворо дотримуючись вимог проекту організації будівництва. Своєчасно і якісно проводити благоустрій територій після закінчення цих робіт.
5.10. Забезпечити вивезення твердих побутових і негабаритних відходів, а також харчових відходів згідно з нормами діючих санітарних норм.
5.11. Забезпечувати розміщення контейнерів, урн для збору сміття та твердих побутових відходів у спеціально назначених місцях, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані, згідно з санітарними нормами і правилами.
5.12. Не допускати прокладання теплопроводів, водопроводів та інших інженерних мереж на поверхні шляхів, тротуарів, пішохідних доріжок, а також відведення стічних вод на тротуари, шляхи та інші місця, не передбачені технологією відводу стічних вод.
5.13. Утримання зелених насаджень (посадка, обрізка дерев і кущів, косінь газонів, боротьба з бур’янами, поливання зеленої зони і газонів), миття шляхів, шляхопроводів, площ, тротуарів, доріжок і прибудинкових територій та прибирання снігу виконувати згідно я технологічними картами, погодженими з підприємствами по утриманню зелених насаджень, шляховими та житлово-комунальними підприємствами.
5.14. Проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду архітектурних малих форм, згідно з паспортом» затвердженим відділом архітектури та містобудування Здолбунівської райдержадміністрації.
5.15. Утримувати в належному санітарному стані та огороджувати земельні ділянки, що відведені в установленому порядку під будівництво.
5.16. Вживати заходи щодо виключення можливості винесення автотранспортними засобами на дорожні об’єкти сипучих матеріалів і розчинів, а також засмічення вулиць внаслідок переповнення кузова матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря.
5.17. Організувати механічне або ручне очищення і миття автотранспортних засобів при їх виїзді з будівельних майданчиків на проїжджу частину вулиць.
5.12. Не допускати накопичення будівельного сміття на будівельних майданчиках та прилеглих до них територіях, забезпечувати виконання заходів по запобіганню пилоутворення на територіях об’єктів, не допускати відкачування та виливання води на проїжджу частину вулиць, тротуари, у водойми.
5.19. При проведенні ремонтних робіт на фасадах будинків, і споруд для забезпечення техніки безпеки використовувати захисну сітку чи плівку відповідно до проекту виконання робіт.
5.20. Під час виконання планових та аварійне-відновлювальних робіт на проїзний частині дороги, тротуарах, газонах виконавці їх повинні загородити місце роботи та встановити тимчасові дорожчі знаки.
Виконавець робіт зобов’язаний дотримуватись передбаченого проектом порядку та термінів їх виконання і створити умови для безпечного руху транспорту та пішоходів згідно з “Правилами дорожнього руху”.
5.21. Проводити відлов бродячих тварин та їх знищення з послідуючою утилізацією. Утримувати в приватному секторі тварин лише на господарській території.
5.22. Керівники підприємств, організацій зобов’язані слідкувати за утриманням колодязів, наявністю люків на них.
5.23. Проводити огляд на кращій будинок, садибу і балкон, їх благоустрій

ІІІ. Дії відповідальних посадових осіб підприємств, установ, організацій, а також громадян, що забороняються цими правилами.

6. Відповідальним посадовим особам підприємств, установ, організацій, а також громадянам забороняється:
6.1. Захаращувати території матеріалами, конструкціями, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництв, накопиченням снігу та криги тощо.
6.2. Самовільно, без дозволу власника (землекористувача), висаджувати дерева, кущі, влаштовувати газони та городи, якщо таке не передбачалося проектом благоустрою і суперечить будівельним нормам і правилам.
6.3. Проводити земляні, будівельні, монтажні та інші роботи без дозволу виконкому Здолбунівської міської ради на їх виконання.
6.4. Вивозити і звалювати сміття, будівельні, побутові, харчові відходи, відходи
виробництва, траву, гілля, деревину, листя, сніг у не відведених для цього місця та
влаштовувати звалища, виносити сміття на проїжджу частину вулиці,
6.5. Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків.
6.6. Заборонити стоянки автотранспорту, розміщувати, ремонтувати та мити автотранспортні засоби, машини, механізми у невизначеннх (заборонених) для цього
місцях.
6.7. Очищати дахи від снігу та льоду без встановлення тимчасових огорож на прилеглій до будівель і споруд територіях.
6.8. Використовувати не за призначенням контейнери для збору сміття та твердих побутових відходів.
6.9. Наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки тощо у невизначених спеціально для цього місцях.
6.10. Робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд, парканах, тротуарах, шляхах, набережних тощо.
6.11. Самовільно встановити рекламні конструкції, інформаційно-рекламні плакати, торгівельні лотки, кіоски, павільйони.
6.12. Встановлювати дорожні знаки без погодження з Здолбунівської РВ УМВС в Рівненській області.
6.13. Забруднювати, самовільно змінювати межі акваторії та прибережні смуги водних об’єктів.
6.14. Заправляти, ремонтувати автотранспортні засоби і механізми на прибудинкових територіях, газонах, берегах річки Устя, пішохідних доріжках, тротуарах, у парках та скверах тощо, а також їздити автотранспортом по тротуарах, пішохідних доріжках, газонах та паркуватися на них.
6.15. Залишати автотранспортні засоби, механізми на внутрішньо-квартальних проїздах або переобладнувати їх, що заважає проїзду спеціальних машин швидкої допомоги, пожежних, прибиральної та аварійної техніки, а також влаштовувати постійні стоянки службового, приватного, вантажного і пасажирського транспорту на прибудинкових територіях, прилеглих територіях до гаражів, автостоянок тощо.
6.16. Розпалювати багаття, спалювати сміття, листя, гілки та відходи виробництва тощо.
6.17. Захаращувати пожежні проїзди на територіях прилеглих до житлових будинків,
6.18. Захаращувати балкони, лоджії предметами і матеріалами, які негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд.
6.19. Кидати сміття, недопалки, папір, тару, ганчір’я тощо на вулицях, площах, парках, інших громадських місцях, а також спалювати сміття у контейнерах і урнах.
6.20. Закопувати стовпи, викладати каміння та інші по сторонні предмети на проїжджій частин вулиці, що прилягає до приватних будинків.
6.21. Самовільно встановлювати точки торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків у не відведених для цього місцях та без наявності відповідного дозволу.
6.22. Витрушувати: одяг, білизну, ковдри тощо, виливати рідину, кидати предмети з балконів, лоджій, вікон та сходів будинків.
6.23. Викидати через прорізи будівель сміття тощо без обладнаних для цього пристроїв.

6.24. Утримувати на балконах, лоджіях тварин, птицю, голубів, мити балкони зливанням води.
6.25. З 22 до 8 години ранку порушувати тишу, користуватися гучними побутовими електроінструментами та апаратурою, проводити ремонт у квартирах, котрі викликають виникнення шумового ефекту та порушують спокій мешканців будинку.
6.26. Вигулювати собак без повідків і намордників, відвідувати із собаками магазини, підприємства громадського харчування, об’єкти соціально-культурного та побутового призначення.
6.27. Допускати заростання бур’янами газонів, квітників, прилеглих територій до будинків та інших об’єктів, що знаходяться у їх володінні або користуванні.

IV. Заключні положення

7. Порядок розподілу обов’язків між підприємствами, установами та організаціями, фізичними особами і громадянами міста щодо організації робіт по утриманню належних їм, закріплених та прилеглих територій у належному санітарно-технічному стані визначаються виконкомом Здолбунівської міської ради.
7.1. Проходження межі по тій чи іншій вулиці, провулку, проїзду визначається по середині проїжджої частини вулиці вздовж підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності та приватних 6удинків, а в інших випадках на відстані 10 метрів від фасадів будинків, споруд, огорож (крім випадків, коли вказується конкретне місце проходження).
7.2. Керівники підприємств, установ та організацій (орендарі, якщо це передбачено договором) зобов’язані постійно утримувати належні їм, закріплені та прилеглі території у належному санітарно-технічному стані.
8. У разі оренди території, будівель і приміщень порядок утримання їх в належному технічному і санітарному стані встановлює орендодавець в договорі оренди.
9. Надання в оренду територій, будівель і приміщень не знімає відповідальності за
санітарний стан з власника.
10. Перелік посадових осіб, уповноважених здійснювати контроль за станом благоустрою та зовнішнім дизайном у м. Здолбунів передбачений цими Правилами, визначається виконкомом Здолбунівської міської ради.
11. Порушення Правил благоустрою території міста, а також недотримання цих Правил по забезпеченню чистоти та громадського порядку в ньому, тягне за собою адміністративну відповідальність згідно чинного законодавства.

+ додатково

Р І Ш Е Н Н Я

Від 14 березня 2012 року 

1Внести зміни в Правила благоустрою міста Здолбунів, а саме :

5.24 «Обов’язково укласти угоду на вивіз твердих побутових відходів з спеціалізованим підприємством. У разі самостійного вивозу твердих побутових відходів на міське сміттєзвалище укласти угоду з підприємством, що надає послуги по утилізації твердих побутових відходів».Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети