Позиція Валентина Королюка щодо обєднання партій і відновлення єдиного РУХу
19 травня відбувся ХХІІ позачерговий з’їзд НРУ, на якому було прийнято рішення про так зване відновлення єдності Руху. Делегати Рівненської обласної організації Народного Руху України, як і ряд інших крайових організацій виступили проти об’єднання НРУ і УНП, адже у рухівців є чимало запитань, без відповідей на які годі сподіватися на рівноправне об’єднання.
Один із головних аргументів, який ми чули від категоричних прихильників об’єднання Народного Руху і Української народної партії, – це посилення демократичних сил. Але скажіть: як можна посилювати демократичні сили, у той же час руйнуючи їхню єдність? Найчастіше, коли ми висловлювали сумніви щодо вказаного процесу, нам опонували аргументами не «за» об’єднання, а «проти» Об’єднаної опозиції «Батьківщина». Чи не в цьому полягає головна передумова нинішніх інтеграційних процесів? Не слід забувати, що на минулих парламентських виборах Рух брав участь у складі Об’єднаної опозиції «Батьківщина», а народні депутати від Руху є членами фракції «Батьківщина» у Верховній Раді.
У той час, коли суспільство чекає об’єднання усіх політичних сил, які проти Януковича, Рух і УНП руйнують Об’єднану опозицію та створюють опозицію паралельну. Кому вона вигідна? Насамперед – владі, як би нас не переконували у протилежному апологети об’єднання.
На минулих виборах Рух у складі Об’єднаної опозиції боровся з Януковичем, а Українська народна партія разом з Ющенком боролася проти нас. Тож об’єднавшись з УНП, ми тим самим ставимо себе поза рамки Об’єднаної опозиції «Батьківщина». Не забуваймо, що значною мірою саме присутність Руху забезпечила перемогу в багатьох округах, бо виборці, голосуючи за Об’єднану опозицію, в тому числі голосували і за Рух.
На спільному засіданні Центральних Проводів НРУ та УНП один із голів обласних організацій відверто заявив, що у новоствореної партії Народний Рух України (Українська народна партія «РУХ») – яка лаконічна і зрозуміла назва! – є два вороги: перший – це Об’єднана опозиція «Батьківщина» і другий – влада. Тож на чий млин ллють воду новоявлені «об’єднатори»? Рух ув’язався у процес «через псевдооб’єднання – до розколу демократичних сил».
Рух і Українська Народна Партія намагалися об’єднатися вже не раз, але безуспішно. Рухівців цікавить, чому саме зараз дві партії, які десятиліття не могли домовитись, раптом вирішують об’єднатися у такому пришвидшеному порядку? Що змінилося у позиції Української народної партії, яка нехтувала будь-якими домовленостями, коли справа заходила про конкретні інтеграційні процеси, а у квітні 2013 року раптом заявила про готовність навіть саморозпуститися, аби тільки увійти до лав Народного Руху? Чий сценарій виконується?
Об’єднання – це чудово. Якби такі процеси були б підтримані нинішнім керівництвом Руху у 2007-му, коли за таку ініціативу мене як голову організації взагалі хотіли виключити з партії, зараз Рух давно уже був би єдиним. А нині – ситуація зовсім інша. Справжнім Рубіконом став 2010-ий рік, рік приходу Януковича до влади. Думаю, не відкрию секрет, коли скажу, що упродовж останніх років наші нинішні партнери, м’яко кажучи, не вирізнялися політичною чистоплотністю, і їхні рішення та дії в той чи інший спосіб грали на користь тим силам, проти яких боровся і бореться Народний Рух.
Достатньо зайти на пошукову сторінку в Інтернеті, задати параметри пошуку «співпраця УНП та Партії регіонів» – і всевидяче око Інтернету дасть достатньо наочних прикладів.
Як пояснити повідомлення у ЗМІ, що на минулих парламентських виборах представники Української Народної Партії в окружних виборчих комісіях південних і східних регіонів були замінені на представників Партії регіонів?
Як так сталося, що в окружних виборчих комісіях Дніпропетровщини Українську Народну Партію представляли: депутат районної ради від Партії регіонів Рябченко, члени Партії регіонів Нечипоренко, Коробка, Бірюкова, Чумак та інші?
Як так сталося, що на виборах до Верховної Ради на Миколаївщині головою окружної виборчої комісії №131 від Української народної партії став такий собі Юрій Бондар, який на виборах до місцевих рад у 2010 році працював секретарем виборчої комісії від Партії регіонів?
Чому полтавська громадська організація «Спільна справа» у жовтні 2012 року звернулася до голови УНП Костенка з вимогою відкликати 61 представника цієї партії з ОВК, оскільки вони, за даними цієї організації, працюють на Партію регіонів?
Відверто працювала на кандидата від Партії регіонів на минулих парламентських виборах і очільниця Рівненської обласної організації Української народної партії Світлана Ніколіна. Щоб у цьому пересвідчитися, достатньо перегорнути кілька номерів газети «Оберіг» – рупора провладного кандидата, мого суперника Данила Корилкевича.(ця інформація не зовсім відповідає дійсності, оскільки на виборах був інший кандилат від ПР, Д.Корилкевич-позапартійний-прим.ЗС ) На сторінках «Оберегу» очільниця рівненської УНП обливала брудом мене як людину (субєктивна думка В.К-прим.ЗС), як політика, як голову обласної організації Руху.
Все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими, – писав Ніцше. З кожного випробовування – а їх в історії Руху було чимало – Рух виніс певні уроки. Я дуже хочу вірити, що нинішні події в Русі – не закінчення його історії. Адже, згадуючи ще один афоризм, «благими намірами дорога в пекло вимощена». Здавалося б, такий довгожданий процес єднання національно-демократичних партій нарешті зрушив з мертвої точки. Але сталося це на тлі заплямованої репутації одного з учасників. А отже, Рух ризикує втратити чи не найдорожчий капітал – власне чесне ім’я.
Більшість рішень на так званому «об’єднавчому з’їзді» 19 травня було прийнято із застосуванням маніпулятивних технологій та фальсифікації голосування. Внаслідок цього керівництво НРУ, серед іншого, знехтувало рішенням переважної більшості конференцій обласних організацій Руху про неприпустимість зміни назви партії «Народний Рух України».
Підрахунок голосів при обранні заступників голови партії було відверто сфальсифіковано. У керівництво новоствореної партії потрапили особи, які заплямували себе співпрацею з режимом. У Центральний Провід увійшли депутати, які синхронно голосували з «регіоналами» у Верховній Раді шостого скликання.
Ці, а також інші факти дають нам підстави говорити, що так зване об’єднання НРУ і УНП – це технологія, яка застосовується антиукраїнськими силами для розколу опозиційних сил. Рух за свою історію неодноразово поступався власними амбіціями для реалізації своїх програмових засад – побудови демократичної, заможної, європейської України. Нині ж чесне ім’я Руху хочуть заплямувати, перетворивши його у плацдарм для боротьби з Об’єднаною опозицією.
Цілий ряд організацій Народного Руху заявили про свою незгоду з діями «об’єднаторів», а їхні голови підписали відповідну спільну заяву. У ній вони закликали лідерів Об’єднаної опозиції «Батьківщина» пришвидшити процес створення широкого об’єднання демократичних сил для боротьби із антиукраїнським режимом Януковича. Також голови крайових організацій звернулися до всіх рухівців не допомагати горе-політикам реалізовувати сценарій «через псевдооб’єднання – до роз’єднання демократичних сил». Заяву підписали голова Рівненської обласної організації Народного Руху, народний депутат Валентин Королюк, Київської міської – народний депутат Олександр Чорноволенко, Київської обласної – Роман Сушко, Сумської – Сергій Бутенко, Волинської – Володимир Банада, Черкаської – Ігор Волошин, Херсонської – Віктор Ващук, а також голова Молодого Народного Руху Сергій Воронов.
Одне з ключових питань – що буде далі? Для багатьох рухівців воно залишається відкритим. Переконаний, що рядові члени партії дадуть оцінку діям керівництва Руху, просто-напросто відмовляючись проходити перереєстрацію у новоствореній «двічі народній, двічі українській» партії з лаконічною назвою Народний Рух України («Українська народна партія «РУХ»). Але керівництво новоствореної партії це насправді мало хвилює. Центральний Провід НРУ (УПН «Р») сформовано із осіб, які готові до боротьби з Об’єднаною опозицією (а значною мірою і випадкових).
Мені боляче дивитись на процеси, які нині відбуваються в партії, якій я віддав п’ятнадцять років. Але я чесний перед собою, перед членами своєї організації, зрештою, перед виборцями, які віддали за мене голоси як представника Об’єднаної опозиції. Зустрічаючись з виборцями, я обіцяв, що буду виступати за консолідацію демократичних сил проти чинної влади. На цих позиціях залишаюся і надалі. Але коли на біле кажуть «чорне», тобто на розкол – «об’єднання», мовчати не можу.
Можна констатувати: легендарна партія Народний Рух України 19 травня руками розкольників та колабораціоністів припинила своє існування. Замість неї утворена «опозиція до опозиції», яка виконуватиме сценарії, написані у всім відомих кабінетах.
Відео з прес-конференції В УНІАН тут: http://intv.ua/news/58578-obyednannya-ruhu-sproba-rozkoloti-opozicyu-vdeo.html
Валентин Королюк, голова Рівненської обласної організації Народного Руху України, народний депутат України
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.