. Позичте на консультанта. На Рівненщині близьким до влади експертам платять по 30-50 тисяч щомісяця | Здолбунів City

Позичте на консультанта. На Рівненщині близьким до влади експертам платять по 30-50 тисяч щомісяця

Свої своїх не залишають. Хлібні посади для своїх. За позичені гроші. А розрахуємось ми. Зі своїх кишень. Журналіст Інна Білецька провела власне розслідування для 4 влади

В 2012 році з ініціативи Уряду України, за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку було розпочато розробку Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Області готували свої проекти і подавали їх на розгляд Світового банку. Нині проект охоплює 8 регіонів України. Угодою між Урядом України та Світовим банком передбачено фінансування проекту за кошти банку в розмірі 250 мільйонів доларів США з співфінансуванням від України в розмірі 10% від суми.

На сайті МОЗу проекту присвячено окремий розділ.

Рівненська область входить до складу учасників Проекту з субпроектом «Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області на період з 2015 по 2020 роки».

Фінансування субпроекту передбачено з двох частин: кошти Світового банку – 25 мільйонів доларів та кошти обласного бюджету – 2,5 мільйонів доларів.

Основними цілями субпроекту в Рівненській області визначені:

♦ Покращення функціонування та взаємодії первинної, вторинної та третинної ланок надання допомоги хворим на ХСК (хвороби системи кровообігу);

♦ Покращення обізнаності населення щодо профілактики хвороб системи кровообігу.

В рамках субпроекту для досягнення поставлених цілей заплановано:

1. Провести капітальний ремонт та реконструкцію 105 закладів охорони здоров’я первинного рівня: фельдшерсько-акушерських пунктів в лікарські амбулаторії. Об’єкти розташовані в кожному районі області.
2. Закупити медичне обладнання для серцево-судинного центру Рівненської обласної клінічної лікарні(РОКЛ), лікарських амбулаторій, центральних районних та міських лікарень.
3. Закупити вироби медичного призначення для серцево-судинного центру РОКЛ.
4. Закупівлю 18 автомобілів швидкої медичної допомоги класу В для центральних районних та міських лікарень.
5. Розробка та запуск програмного забезпечення для супроводу електронного реєстру груп ризику з інтеграцією до державної системи eHealth.
6. Створення Центру обробки даних закладів охорони здоров’я.
7. Впровадження комплексної системи захисту інформації.
8. Розробка та підтримка інформаційного веб-порталу щодо хвороб системи кровообігу.
9. Розробка мультимедійного навчального курсу «Особливості роботи з групами ризику».
10. Проведення інформаційної кампанії щодо популяризації веб-сайту, гарячої лінії та здорового способу життя.
11. Проведення навчань медичного персоналу (сімейних лікарів, спеціалістів, менеджерів ЗОЗ) щодо профілактики та лікування хвороб системи кровообігу.

Для успішної реалізації субпроекту згідно вимог і рекомендації Світового банку, через конкурсний відбір, залучено групу консультантів.

Прекрасний проект – фантастичні перспективи. Шкода лиш, що рекламуючи проект, і МОЗ, і управління охорони здоров`я на місцях, максимально оминають головне. А головне в тому, що це не грант, а позика, тобто те, що доведеться віддавати.

Освоювати 250 мільйонів доларів вісім українських управлінь охорони здоров`я будуть до 2020 року. Тобто остаточні результати ми побачимо не скоро, а віддавати позику доведеться Уряду України, з наших з вами податків – з наших з вами кишень – з 2020 року по 2038. І нам, і нашим, уже дорослим дітям.

Та все б нічого, Україна багато позичає. Позичає не мільйонами, а мільярдами. Але тут є одне цікаве АЛЕ. У випадку з цим проектом, ми позичаємо не лише на швидкі, ФАПи, соціологічні дослідження, закупівлю матеріалів для будівництва, закупівлю апаратури, навчання персоналу, але і на зарплатню консультантів проекту.

Хто вони?

Виявляється, у 2015 був проведений конкурс.

Ось список тих, хто подавав резюме.

А це – склад конкурсної комісії.

Юрій Приварський – голова конкурсної комісії – заступник голови Рівненської обласної адміністрації (призначений на посаду 2 квітня 2014 року. Його кандидатуру подав на погодження в Адміністрацію Президента діючий на той час голова Рівненської ОДА – Сергій Рибачок).

Юрій Осіпчук – заступник голови конкурсної комісії – начальник Управління охорони здоров`я Рівненської ОДА (член ВО «Свобода» – однопартієць Сергія Рибачка).

А це – список переможців. Робоча група консультантів у проекті має ось такий вигляд.

Давайте спробуємо розібратись, хто ці люди.

Сергій Рибачок – ФОП – консультант з питань управління субпроектом – екс-голова Рівненської обласної державної адміністрації (призначав на посади голову конкурсної комісії Субпроекту Світового банку – Юрія Приварського та заступника голови конкурсної комісії – начальника Управління охорони здоров`я – Юрія Осіпчука).

Наталія Бірюкова – ФОП – консультант з фінансового управління – довірена особа Олексія Муляренка на виборах, дружина керівника апарату Рівненської обласної державної адміністрації Олександра Бірюкова.

Піднебесна Катерина – ФОП – консультант з інженерних робіт – місце реєстрації підприємницької діяльності – Київ.

Микола Сирочук – ФОП – ІТ консультант – згідно даних, вказаних на особистій сторінці в фейсбуці – працює у Рівненському обласному лікувально-діагностичному центрі.

Юрій Олексійчук – ФОП – перекладач-асистент – однопартієць Сергія Рибачка та Юрія Осіпчука – депутат Острозької міської ради від ВО «Свобода».

Віталій Дрозд – ФОП – консультант з питань закупівель – екс-керівник Рівненської філії ПАТ «Укрінбанк».

Сергій Мініч – ФОП – консультант з PR – радник голови Рівненської ОДА, екс-керівник прес-служби Рівненської ОДА.

У субпроекті вони – консультанти-ФОПи (фізичні особи-підприємці). Усі, крім одного, зареєстрували підприємцьку діяльність у 2015 році. Наприкінці року. Уже після перемоги у конкурсі.

Я запитала в управлінні охорони здоров`я про те, скільки грошей ці люди отримують за свої послуги. Прочекала двадцять днів, щоб отримати ось таку відповідь.

Я звернулася і з запитом ще раз. Попросила вказати, які кошти перераховані на особисті рахунки ФОПів-косультантів, копії договорів з ними та акти виконаних робіт. Мене знову попросили почекати.

Тим часом, витрати на оплату роботи ФОПів вдалося з`ясували з допомогою порталу публічних коштів. Ось суми, виплачені цим людям за час роботи проекту:

Отримувач коштів Отримано за період роботи субпроекту, грн.
ФОП Рибачок Сергiй Леонiдович 569 104,92
ФОП Бiрюкова Наталiя Олегiвна 412 601,07
ФОП Пiднебесна Ксенiя Iгорiвна 373 676,27
ФОП Сирочук Микола Анатолiйович 360 790,89
ФОП Дрозд Вiталiй Олександрович 334 751,47
ФОП Мiнiч Сергiй Леонiдович 300 122,01
ФОП Олексiйчук Юрій Володимирович 309 249,30
Загальна сума 2 660 295,93

Майже два мільйони сімсот тисяч гривень на сімох. За рік роботи проекту.

Середня оплата послуг консультантів на місяць становить:

ФОП Рибачок – 50 тисяч гривень;

ФОП Бірюкова – 36 тисяч гривень;

ФОП Піднебесна – 36 тисяч гривень;

ФОП Сирочук – 35 тисяч гривень;

ФОП Дрозд – 36 тисяч гривень;

ФОП Олексійчук – 30 тисяч гривень;

ФОП Мініч – 32 тисячі гривень.

Відповісти, що зробили за цей час конкретно, мені так і не змогли. Написали, що передбачили зробити в рамках проекту – роблять. Конкретних результатів за рік, зважаючи на відповідь, немає.

Тобто станом на початок листопада витратили близько трьох мільйнів гривень. З них – два мільйони сімсот тисяч – на оплату роботи консультантів.

Я дочекаюсь відповіді з актами виконаних робіт і вірю, що побачу якими є послуги, за які нам з вами доведеться повертати кошти. В професійності ж консультантів, яких обрала така поважна комісія, я навіть не дозволяю собі сумніватись.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (4 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
  • Здолбунівсіті

    Цікавий коментар із ФБ: коментар Василя Поліщука:
    Перш за все, хочу висловити абсолютну підтримку Григорію Духанову у його розлогій відповіді Володимиру Торбічу. Готовий підписатися під кожним словом, як старий вже держслужбовець, що працював при всіх владах, за винятком цьогочасної. Ми, старі кадри, все бачили і нічому не дивуємось, бо багато знаємо. Але те, що відбувається зараз інакше як матерним словом не опишеш. Справді такого не було ні при регіоналах (вони дійсно дуже суворо питали за роботу), ні при Ющенку, ні при Кучмі. А тепер дещо про конкурс. Знаю, бо сам подавав свою кандидатуру на консультанта із закупівель саме по цій програмі. Так сталось, що я виявився, свого часу, єдиним чиновником високого рангу в області, який звільнився із служби через незгоду працювати в команді Януковича і Азарова (пост від 18.12.2012). Як виявилось – зробив дурницю, хоча про неї не шкодую..:-)) З того часу не працюю в галузі, якій віддав усе життя, бо, як кажуть “рожей нє вишел”. В 14 році тра було бути членом БЮТ або Свободи, зараз – БПП, а я, як на зло, ні там, ні сям. От і пробував знайти роботу. Тим більше, що багато років працював безпосередньо з медициною, державними закупівлями та міжнародними програмами. Був профільним заступником голови РДА, головою РДА, керуючим банком, начальником відділу комунальної власності та правової роботи обл. ради, начальником обл. інспекції праці… Тобто досвіду в мене – як в дурня махорки. Крім того, наскільки я пам”ятаю, я був єдиним кандидатом, хто мав знання англ. мови, підтверджене відповідним сертифікатом (обов”язкова вимога). Так от, запросили мене в кабінет до Приварського, а там, наче засідання проводу Свободи.:-))))) Приварський, Рибачок, нач. упр. медицини і ще якийсь чувачок, що з ними на “ти”. Я одразу зрозумів, що прийшов сюди дарма.. Наступні питання лише підтвердили мою впевненість. Та й питань, як таких, не було, бо переможці були відібрані заздалегідь, я в цьому переконаний. Приварський спитав чи маю досвід закупівель. Так, великий. Чи маю досвід співпраці з міжнародними організаціями? Так, ще більший (за час мого урядування у Рокитнівському районі ми залучили і освоїли чи не найбільше коштів ПР ООН в області. Якраз на сільську медицину.:-)). ). Чи володієте англійською, але, каже, сам я цього перевірити не можу, бо її не знаю. Решта покивали головами, очевидно підтвердивши своє незнання мови теж. Моя відповідь: так. Англійською володію на рівні спілкування, про що маю відповідний сертифікат НАДУ при Президентові України (а там на денному відділенні її вчать так, наче готують не управлінців, а шпигунів). І подав їм копію сертифікату. Після цього – все. Ніяких профільних питань, нічого взагалі. Стандартне: “ми Вас повідомимо про результати”. Звісно ж, ніхто нічого не повідомив… Про переможців я дізнався із преси. Їх послужний список і досвід мене, звісно обурив, але що я можу… Ось і вся співбесіда! Потім один знайомий шепнув мені таке: “Толковий ти, Вася, хлопець, але не в тій партії…” Так було зі мною. Як було з іншими – не знаю. Вирішив поділитися спогадами, раз ця тема набула такого розголосу.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама