Повільні кроки до прозорості здолбунівського бюджетного процесу

Одним з елементів реформування місцевого самоврядування стало підвищення рівня прозорості системи. Менш із тим, одним з «чорних ящиків» системи залишається бюджетний процес,  а розподіл грошей і відповіді на питання «хто», «куди» і «навіщо» є чи найважливішим аспектом системи. Купа вимог, які існують на папері на практиці не дотримуються частково або ігноруються взагалі. Тому попри існування механізмів залучення громади, експертів та активістів до прийняття рішень, розподіл коштів місцевих бюджетів залишається кулуарним.

На жаль, Здолбунів не входить у топ-міст з найкращою прозорістю бюджетного процесу. Громадських консультацій чи обговорень проведено не було, навіть формально. Офіційний сайт про такі заходи не рясніє повідомленнями і тому найбільшим джерелом подачі таких пропозицій залишаються листи і особисті приходи мешканців на прийом до міської ради, а також пропозиції, які вкотре збираються активістами ЗЕОНу, Партнерства За прозорі місцеві бюджети та депутатами міської ради. Але весь подальший тягар і водночас преференція обрання пріоритетів майбутнього фінансування лягає на міську раду вже без участі громадськості.

 У 2018 році цю ситуацію треба змінювати – відкривати двері для своєї громади і у прямому і переносному значенні. Тому що іноді навіть передбачені законом документи, на зразок внесених до бюджету змін, знайти важко, а такої розкоші як стенограм сесій чи пояснювальних записок до прийнятих документів взагалі не йдеться. Як і про презентацію бюджету зрозумілою для мешканців мовою.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети