Пострегіоналівська Здолбунівщина в очікуванні нової влади

pravyi sektorМинулий аналітичний матеріал про пострегіоналівську Здолбунівщину приглянувся читачам ЗС і завдяки значній кількості переглядів та оцінок вийшов у топ-5 матеріалів ЗС, дякую.

Сьогодні продовження. Спробуємо проаналізувати та оцінити дії та їх результативність основних громадсько-політичних гравців району, які виникли у пост-Майданівському, пост-регіоналівському періоді.

Хм, переписував статтю тричі, щодня нові факти, нові події…peremen

Політична тусовка навколо недоствореної ГО «Майдан».

Про ГО «Майдан» вже ніхто і не згадує. Після підписання розпорядження про звільнення Віталія Шуля з посади голови Здолбунівської РДА та призначення, обрання керівників країни та області з числа ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода» інтерес до люстрації, подальшого громадського моніторингу дій влади відпав.

Представники вже правлячих в Україні партій приймали протягом цього місяця участь у акціях і мітингах, таких як «Мітинг проти війни», «Висадка алеї в гідропарку». Були ініціаторами перейменувань площі у Здолбунові біля БКЦ та встановлення пам’ятника героям зимових революційних подій в Україні.

Висуванець від ВО «Свобода» на посаду голови РДА Олександр Бухало, в очікуванні розпорядження про призначення, стажується в РДА, знайомиться із справами.  На всіх заходах за участю голови райради та міського голови намагається бути поруч, навіть попри те, що є діючий в.о голови РДА п.Щавінський

Особливо помітних виступів ні в друкованих ЗМІ ні в он-лайн просторі від даних політиків не було, якщо не вважати репортажі із сесій райради, до речі компетентні у виконанні скоріше всього все тієї ж Світлани Ніколіної, але були матеріали в яких згадувались Світлана Ніколіна в історії із ставками, Валентина Бондарчук в матеріалах про харчування школярів району.

У зв’язку із стартом виборчої кампанії дана політична тусовка швидше за все припинить своє існування, оскільки у кожної із політичних сил є свій кандидат в Президенти. І Світлана Ніколіна очолила обласний штаб Олександра Клименка (УНП), народний депутат Валентин Королюк очолив районний штаб Юлії Тимошенко в районі. Скоро стануть відомі керівники районних штабів Петра Порошенка, Олега Тягнибока, які ймовірно очолять місцеві керівники УДАРу та ВО «Свобода». Тому у кожного буде своє завдання – привести саме свого кандидата до влади.

Отже можемо констатувати що громадського в цій кампанії значно менше чим політичного і саме боротьба за владу в районі і вище була головною метою цієї тусовки. Якщо О.Бухало буде призначений то саме з цього середовища очікується висунення кандидатів на посади заступників, начальників відділів РДА.

prsect

Правий Сектор

Після вбивства Музичка, здолбунівський ПС на деякий час як корова язиком злизала з публічних акцій. Злякались, сховались? А тут ще історія із рівненським замом Петрушиним-Гранітним, якого виключили з партії. Ціна питання скандалу із звільненням 100 тис.доларів. Так, саме в аналізованому проміжку часу ПС став партією і має теж свого кандидата в Президенти. Цікаво який вибір буде робити Олег Тищенко, що називає себе керівником ПС в районі. Чи працювати на Яроша від ПС чи підтримувати Тимошенко, як члену виборчого штабу нардепа Королюка, на якого працював на останніх виборах чи Порошенка, якого підтримав Кличко, а саме членом партії УДАР є Олег Тищенко, якщо на момент виходу статті у нього нічого не змінилось з партійним квитком.

Останній кавалерійський наскок який зробив ПС у Здолбунові був до начальника реєстраційної служби у Здолбунові Юрія Панасюка. Його тоді змусили написати заяву на звільнення завести і завізувати її у Тетяни Кічатої, вищестоящого керівника.

Тоді Олег Тищенко розповідав ЗС, що у них є багато заяв із фактами на Панасюка, які вони оприлюднять якщо він не погодиться писати заяву. Як все відбувалось вперше можна побачити і на відео, яке зняте самим ПС:

Video streaming by Ustream

Можливо ПС давно не відвідував реєстраційну службу. Бо там спокійно сидить і працює…Юрій Панасюк, який каже що владнав усі проблеми з усіма мирним шляхом, зокрема рівненським ПС.

Але оманливий спокій змінився сьогодні новим візитом до реєстраційної служби. Тут вже була розмова під відкритим небом із працівниками служби та начальником районної юстиції, повторне опечатування дверей кабінету Панасюка та публічне звинувачення його у хабарництві.

А чи не змахує це все на акцію проти однієї людини, а не системи реєстраційної служби в районі в цілому. Чому Панасюку під ніс демонструють кляузу його заступника Мішури, а Мішурі не демонструють подібну заяву Панасюка, адже обидва одне на одного вже написали не одну таку, за що і отримали по не одній відкритій справі.telega mishury

То може обох..того в утиль – рядовими реєстраторами, чи нехай обоє заяви пишуть. У нас не прийнято дітям відповідати за своїх батьків, але згадуючи як звільнився старший Мішура із Здолбунівського районного суду, то невільно можна і замислитись. Нагадаємо: За порушення присяги судді Вища кваліфікаційна комісія суддів України рекомендувала Вищій раді юстиції звільнити з посади суддю Здолбунівського районного суду Василя Мішуру. Про це ЗС писав тут.

Комісія дійшла висновку, що пан Мішура опорочив звання судді: протягом кількох років він ухвалював незаконні й несправедливі судові рішення про стягнення боргу на загальну суму близько 9 мільйонів доларів на користь вузького кола осіб. 

19 вересня народні депутати проголосували за звільнення більше півсотні суддів в Україні. До списку потрапив і суддя Здолбунівського районного суду Василь Мішура. Як видно із Постанови він сам подав заяву про відставку.

Які цілі переслідує ПС?. Тут цілі на відміну від попередніх фігурантів огляду інші. Публічно-політичні. Політичні-отримати 1-2 посади, наприклад Олегу Тищенку начальника відділу культури чи керівника краєзнавчого музею, до речі був би відмінний директор-це точно справа Олега, а Захару Казнадзею, наприклад Здолбунівський відділ земресурсівJ) він же досвід має роботи із землею у Здолбунівській міській раді. Проте все це припущення. А от публічна сторона полягає у тому щоб нагадати здолбунівчанам, що контролювати ситуацію, в разі якщо часи будуть «мутні-каламутні» вони можуть не гірше міліції. 90-і ще не всі забули? Тому акції навпроти вікон міліції із відеокамерами і рівненською підтримкою-саме те. Інфопривід гарантований. Хоча слід визнати розмови про реєстраційну службу дійсно в районі точаться саме із приходом нового начальника та його заступника на цю роботу. Чи ця президентська компанія стане кінцем чи занепадом ПС в районі або черговим вливанням, переливанням, переформатуванням конгресу українських націоналістів, УНА, УНСо, Правого Сектору в щось ще покаже час.

Хоча, якщо ПС і справді має благородні цілі: захисту, підтримки порядку, патріотичного виховання молоді, то можливо такий формат і має право на життя. Тільки ж персоналії…гм, не зовсім на вчителів схожі J

Вразила, наприклад, остання подія у яку втрутився ПС-це фактично захист жінки, яка за життєвих обставин може опинитись на вулиці. Пам’ятаєте наш сюжет про виселення здолбунівчанки через валютний кредит та дивного покупця, який за словами Олега Тищенка не схожий на того в кого є 150 тисяч на купівлю на аукціоні квартири (про цей аукціон ще й дізнатись то треба десь!!)

Тому не поспішаємо списувати ПС з рахунків, подивимось як воно буде далі.

sotna

Здолбунівська сотня самооборони

Має багато особливостей. Перша і дуже важлива. На відміну від політтусовки – створили і зареєстрували громадське утворення. Як то кажуть обіцяли-зробили. На відміну від ПС не стали політичною партією і відкрито заявили що не мають політичних претензій на владу в районі. І за виключенням 1 квітня слово своє тримають :)

Регулярно проводять рейди за зверненнями жителів району в т.ч у навколишні села. Гострі публікації за наслідками роботи антикорупційного комітету теж мають багато відгуків. Спільні рейди із міліцією і автономні чергування під час останнього із яких був затриманий громадянин Молдови, що ходив по під’їздах багатоповерхівок міста.

Мають власну групу у соцмережі ВК, яка вже налічує більше 400 учасників.

Особливо резонансними були матеріали по ставках і не реєстрації заяв в Уїздецькій сільраді.

teatr

Здолбунівська районна рада

Впоралась із поставленою задачею перехідного періоду. Звільнила із заступників Якова Мельника. При тому це жодним чином НЕ позначилось на роботі ради. Президії ще досі збираються і обговорюють важливі для району питання, щоправда із результативністю цих обговорень та взагалі підготовкою до них (фінансові викладки та юридично можливі пропозиції розв’язання проблеми) можна посперечатись. Голова райради Василь Тимощук уникнув гострих випадів у свою сторону тому скоріше зміцнив свої позиції ніж послабив. Проте сталої більшості у раді досі немає. Лише ситуативна. Яка не гарантує нікому і нічого.rda

Здолбунівська районна державна адміністрація

Існує вже четвертий місяць у режимі звільнень. За цей час був призначений лише в.о голови РДА В.Щавінський. Немає заступників голови РДА, немає начальника відділу освіти…і це НЕ позначилось на благополуччі району. Жодного відвертого завалу. І взагалі, хто окрім самих чиновників РДА помітив відсутність вищеназваних керівників?tolpa_lydei

Здолбунівська громада

Дещо визначилась із своїми уподобаннями, тому хто в самооборону записався, хто очікує на призначення голови РДА, хтось вже заспокоївся. Заспокоївся і знову «завівся», бо ситуація і в країні і в регіоні нестабільна. Ціни скачуть як скажені. Під поняття «долар виріс» тому і в нас ціна теж підпадають практично всі товари в т.ч до яких долар не має жодного відношення. Тому шлунок бере своє і жене людей з майданів на городи стояти у звичній для українців позі. Багато хто перекопуючи грядку подумки оцінює шанси на травневих перегонах. До речі дуже активно йде голосування з цього приводу і на сайті ЗС. Вибори для більшості цивілізованих країн-спосіб змінити її курс. Українці простих шляхів не шукають. Спочатку заробляють на виборах (комісії, штаби), продають свої голоси, щоб потім на революціях і майданах змінювати курс країни значно дорожчою ціною…

Mykola_Orlov Микола ОрловВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети