Постмайданівське життя: збирали пропозиції на Рівненщині і у столиці

давос10 липня 2014 у приміщенні конференц-зали Будинку вчених у Рівному проведено круглий стіл «Виклики після Євромайдану – громадський сектор в дії». Пропоновані питання для обговорення: Що змінилось? Що варто змінити? Над чим працювати?

Були запрошені представникі організацій громадянського суспільства, які брали участь у подіях, що відбувались протягом останніх місяців в Україні, людей, які проявляли активність і хочуть змін після Майдану.
Засідання круглого столу було складовою проекту метою якого є аналіз значення громадських ініціатив у процесі змін в нашій країні, допомога місцевим організаціям та ініціативним групам ефективніше працювати у своїх середовищах, а також, проведення ряду заходів спрямованих на інтенсифікацію контактів та комунікації між представниками громадянського суспільства із різних регіонів України.

Було присутньо близько двох десятків активістів, серед них і керівник ЗЕОНу Микола Орлов. Він представив свої декілька пунктів, які варто на його думку розвивати у післяМайданівський період. Це зокрема:

  • Громадський контроль влади і в першу чергу через розвиток громадських он-лайн ЗМІ
  • Залучення експертів із громадського та наукового середовища до розробки стратегічних документів розвитку територіальних громад та територій
  • Молодіжні ініціативи і волонтерські акції із залученням нових активістів, які проявили себе під час подій на Майдані

Від інших учасників обговорення звучали слушні думки про розвиток електронного урядування, оцінки якості надання адміністративних послуг владою, про акліматизацію та допомогу біженців, постраждалих у війні на сході країни тощо. 11 липня громадські активісти продовжили обговорення і напрацювання міні-проектів які можна буде подавати до донорських установ щоб деякі із них могли бути фінансово підтримані. Є шанс що найкращі міні-проекти будуть реалізовані в області восени цього року.алфавіто

А Микола Орлов, 11 липня провів на іншому заході – робочій зустрічі-консультації ОГС «Європейська дорожня карта залучення громадянського суспільства в Україні» та презентації результатів дослідження «Участь громадянського суспільства в державній політиці», яка відбулась в конференц-залі «ДАВОС» готелю «Alfavito».

У ході зустрічі були проведені консультації щодо розробки Європейської дорожної карти залучення громадянського суспільства в Україні (EU COUNTRY ROADMAP FOR ENGAGEMENT WITH CIVIL SOCIETY) за напрямками: «Громадянське суспільство: можливості та ролі, сприятливе середовище»; «Судова реформа/Верховенство права»; «Енергетика/Навколишнє середовище»; «Економічний розвиток».ЄС

Тут вдалось презентувати і власні пропозиції і озвучене на зустрічі рівнянами напередодні. Зокрема запропоновано було при фінансуванні проектів ЄС виходити із розуміння того, що місцеві громади потребують комбінованих проектів. І навчань, лекцій, просвітництва але й коштів на хоч невеликі матеріальні речі. Наприклад – семінар-навчання як робити з лози крісло і тут же передбачені кошти для міні-гранту найкращому випускнику чи тому хто напише найкращий проект чи намалює ескіз, щоб можна було цей ескіз втілити в життя одразу. Ще одна пропозиція стосувалась, щоб кошти не витрачались даремно на пропаганду напівфабрикатів.Київ_робоча група

Наприклад, кошти по темі децентралізації влади доцільно витрачати на роботу експертів, а також на популяризацію ПРИЙНЯТИХ законів, а не оголошених ініціатив, які до прийняття рішення можуть зазнати суттєвих змін. Звернув увагу керівник ЗЕОНу і на те, що нова хвиля активності громади є достатньо заполітизована і поляризована. Є чорне і біле, є патріоти і всі інші і це зрозуміло адже на Майдані і на війні важко розгледіти всю палітру кольорів. Проте запал і енергію можна і треба направити у русло створення чогось корисного у своїх громадах, а не лише політичних питань і  розборок. І наостанок, для того щоб наблизити владу і громадянське суспільство одне до одного можна внески легку поправочку :) до критеріїв оцінки діяльності голів адміністрацій. І включити до діючих 14 ти пунктів – п’ятнадцятий, наприклад рівень розвитку громадського сектору. До складу індикаторів можуть бути записані кількість створених НГО, діючих НГО, спільних проектів із владою, підтриманих ініціатив НГО, організованих груп громадян, ОСН. Досвід підказує, коли знайдені вірні шляхи до мотивації чиновника, то і він здатен помічати громадянське суспільство. Тільки не чекайте не конверти панове, ви не про те подумали.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети