Посол Польщі: проблему візових махінацій мають вирішити саме українці

У посольстві Польщі в Україні визнають махінації щодо видачі віз, але стверджують: перший крок до вирішення проблеми мають зробити саме українці.
Про це в інтерв’ю польському порталу “Наш вибір” сказав новопризначений посол Республіки Польща в Україні, колишній директор Фонду польсько-української співпраці PAUCI Ян Пєкло.
“Головною проблемою наразі є “хакування” наших інтернет-сторінок і бронювання термінів подачі документів сторонніми людьми, які пізніше ці терміни перепродають”, – сказав він.
На його думку, таку проблему можна вирішити лише у випадку, якщо хтось поскаржиться до суду і якщо знайдуться свідки, які можуть підтвердити факти шахрайства чи корупції.
“Не можна побороти цієї системи, якщо люди її приймають і самі, за звичкою, несуть гроші злочинцям. Мені здається, тут треба розв’язувати ситуацію у правовій площини — карати тих, хто порушує закон, тих, хто вимагає з аплікантів гроші. Але тут перший крок мають зробити українці”, – заявив він.
Окрім того, за його словами, угода з компанією, якій належать візові центри, була підписана кілька років тому. Дана фірма обслуговує не тільки польські консульства, але й диппредставництва багатьох інших країн ЄС.
Посол наголосив, що цю ситуацію треба змінювати.
Нагадаємо, нещодавно глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський зробив прогноз, що цього року Польща видасть понад 1 млн віз для громадян України.
польщаВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети