Порядок отримання та обміну посвідчення водія

посвічення водія
Посвідчення водія – обов’язковий атрибут того, хто хоче мати власний автомобіль. Згідно з чинним законодавством України управління транспортними засобами можливе лише за наявності національного посвідчення водія відповідної категорії, які видаються на підставі медичного огляду, проходження навчання в автошколах і здачі спеціальних іспитів в територіальних сервісних центрах МВС.

Для того, щоб отримати або замінити вже діюче посвідчення водія до сервісних центрів необхідно подати обов’язковий пакет документів: паспорт або інший документ, що засвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус, ідентифікаційний код, медичну довідку, свідоцтво про закінчення навчального закладу з підготовки водіїв транспортних засобів, екзаменаційну картку водія, дві кольорові фотокартки розміром 3,5х4,5, квитанції про сплату обов`язкових платежів.

Посвідчення водія можна отримати вперше, обміняти в зв’язку зі зміною особистих даних, отримати його дублікат або ж обміняти у зв’язку з відкриттям певної категорії. У всіх цих випадках є певний алгоритм дій.

Щоб замінити посвідчення водія у зв`язку з відкриттям нижчої категорії окрім обов’язкового пакету документів подається ще й довідка про проходження 20-годинного курсу навчання керуванню відповідним транспортним засобом у навчальному закладі.

Якщо необхідно замінити водійське посвідчення у зв`язку зі зміною особистих даних, до територіального сервісного центру подаються ще й копії документів, що підтверджують зміни особистих даних, завірені в установленому законодавством порядку (Наприклад свідоцтво про одруження).

Послуги видачі та обміну посвідчення водія можна отримати незалежно від місця реєстрації в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС.

В кінці минулого року відповідно до постанови КМУ спрощено процедуру заміни водійського посвідчення в разі його втрати. Раніше після подачі відповідної заяви водій отримував тимчасовий талон з терміном дії на 5 днів, після закінчення його терміну дії видавалися нові водійські посвідчення. Відтепер, автовласник відразу отримує дублікат. Для отримання дублікату посвідчення водія до необхідного переліку документів потрібно долучити підтвердження з попереднього місця видачі посвідчення водія та пояснення (у разі втрати) або довідку з територіального відділку поліції ( у разі викрадення).

Видача дубліката посвідчення водія замість втраченого та обмін в зв’язку зі зміною особистих даних проводиться без складання іспитів.

Посвідчення водія видається громадянам терміном на 30 років.

Громадяни України, які проживають за кордон також можуть обміняти водійські посвідчення в представництвах дипломатичних установ. Зокрема українці, що проживають в Італії, за словами міністра МВС А.Авакова, невдовзі зможуть це зробити без всяких труднощів. Українсько-італійська Угода про взаємне визнання прав передбачає, що громадяни України, які легально проживають в Італії, і громадяни Італії, які легально проживають в Україні, зможуть обміняти свої національні водійські посвідчення на аналогічні документи країни проживання. Для з’ясування дійсності і достовірності документів буде проводитися спеціальна перевірка. Для громадян України обмін буде проводитися на території Італії за місцем проживання в представництвах Автоінспекції (Motorizzazione Civile) МВС України.

Інформацію про залишок бланків спецпродукції та її наявність в територіальних сервісних центрах Рівненщини можна отримати на офіційній сторінці «Фейсбук» Регіонального сервісного центру МВС в Рівненській області в розділі «Спецпродукція».

Прес-служба РСЦ МВС в Рівненській областіВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети