Порушення прав людини дріб’язковими не бувають – рівненський КВУ

9 червня інформаційний відділ РОГО «Комітет виборців України» поширив через ЗМІ історію під назвою «Рівнянка довела в суді, що облводоканал неправомірно нарахував борг». В ній, зокрема, розповідалося, що мешканка Рівного цілком законно довела в Апеляційному суді те, що комунальне підприємство «Рівнеоблводоканал» неправомірно перенесло заборгованість з водопостачання та водовідведення з одного особового рахунку на інший.

За кілька днів у деяких ЗМІ з’явилося повідомлення-відповідь підприємства на цю історію. Окрім висловлення своєї юридичної позиції на ситуацію, в повідомленні від імені юрисконсульта Рівнеоблводоканалу О. Шепелюк також зазначалися і закиди до організації, що «фактичною метою громадської організації стає намагання підняти свій рейтинг шляхом дріб’язкового самопіару та загравання на інтересах недобросовісних споживачів».

Оскільки наведена позиція є, як мінімум, некоректною і неетичною по відношенню до організації та по суті виглядає як намагання підприємства виправдати свою позицію, то вважаємо за необхідне публічно відповісти.

Перш за все, наша організація завжди намагалася захищати інтереси простих людей, права яких порушуються органами влади, великими підприємствами-монополістами, іншими структурами й особами, які наділені певними владними повноваженнями. Адже, якщо, наприклад, у цій ситуації тисяча гривень для великого підприємства видається «дріб’язковою» сумою, то для більшості громадян – це досить суттєва цифра. Якщо велике підприємство має змогу оплачувати послуги юриста задля відстоювання своїх інтересів, то для багатьох людей витрати на кваліфікованих фахівців з юриспруденції є також значними і часто недоступними.

Варто додати, за весь час свого існування організація неодноразово безоплатно допомагала простим людям відстоювати свої права, в тому числі в боротьбі з підприємствами-монополістами, які або нараховували споживачам неіснуючі борги, або неякісно надавали послуги, або незаконно не видавали довідок у зв’язку з боргами та інше. Такими методами підприємства, що надають населенню послуги, часто нібито «цивілізовано» боролися із боржниками.

Ми ніколи не захищали інтереси злісних неплатників за надані їм послуги. Навпаки, ми повністю підтримуємо тезу про те, що «оплата за комунальні послуги є обов’язковим атрибутом цивілізованого суспільства». Однак, також хочемо нагадати іншу не менш важливу ознаку цивілізованості сучасного соціуму – дії суб’єкта владних повноважень повинні відповідати Закону! Крім того, хочемо нагадати підприємству норму статтю 3 Конституції України, згідно з якою Людина визнається найвищою соціальною цінністю. І це повинен розуміти кожен у нашій державі чиновник або працівник підприємства-монополіста, котрий «має самоповагу та елементарні поняття про справедливість».

Тож, якщо підприємство вирішило боротися зі своїм боржником, то повинно це робити лише в правовому полі і на основні чинного законодавства. А в даній ситуації на сьогодні правоту споживача підтвердив суд апеляційної інстанції. Погодьтеся, не так багато випадків, особливо за останні кілька років, коли суди ставали на сторону простих громадян, а не великих підприємств. Тим не менш, на сьогодні підприємство має право продовжувати доводити свою правоту в судових інстанціях. І це також є цілком законно та цивілізовано.

Висвітлюючи через ЗМІ подібні приклади успішної боротьби простих людей з такими підприємствами, наша організація не має на меті заохочувати практику навмисної несплати споживачами за якісно (!) надані їм послуги. Ми аж ніяк не потребуємо «підняти свій рейтинг шляхом дріб’язкового самопіару та загравання на інтересах недобросовісних споживачів». Тим більше, що таку допомогу надаємо громадянам безоплатно.

Головні цілі таких повідомлень – це, по-перше, спонукати людей відстоювати свої права, якщо вони неправомірно порушуються. А по-друге, впливати та змінювати неправову поведінку суб’єктів владних повноважень, у тому числі підприємств-монополістів.

Підготовлене нами повідомлення про те, що Рівнеоблводоканал не має законних підстав переносити заборгованість з водопостачання та водовідведення з одного особового рахунку на інший, було написане на основі судового рішення. Сподіваємося, що остаточну крапку в цій історії цілком об’єктивно поставлять у суді.

І наостанок рекомендуємо підприємству переглянути та змінити ставлення до своїх клієнтів, у першу чергу як до людей, а не просто платників за послуги. Позиція нашої організації в таких випадках залишається чіткою, послідовною і незмінною.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети