Польська делегація мандрує здолбунівськими установами

Триває візит польської делегації на Здолбунівщину. Традиційний хліб-сіль застав гостей у залізничному училищі, де і відбулася перша зустріч. Екскурсія училищем, розмова за круглим столом про підготовку фахівців, попит на залізничні професії. У Свідніку є теж  залізниця, тому зацікавленість у розмові була і гості були вражені і почутим і побаченим. Польську делегацію на чолі із керівником повіту Свідніка Люблінського воєводства також складали секретар повіту, скарбник, керівник центру зайнятості, представник зав’язків із громадськістю.

Українську сторону представляли керівники району Сергій Кондрачук, Олег Дацюк, депутат міської ради Микола Орлов, на різних етапах долучалися керівники освіти, культури, директор установ.

Після училища делегацію приймали у музеї, ЗОШ№5, гімназії. По обіді гості побували у БКЦ на святі Шевченка, районній лікарні та Товаристві української-польської  культури.

На кожній зустрічі керівник польської делегації обов’язково виступав і коментував  почуте. Відбувався обмін координатами для можливої співпраці між учбовими закладами. Директор музею порадував поляків експромтом – зібрав із наявних в музеї експонатів міні-виставку з речами, що мають польське походження або стосуються польської доби на Здолбунівщині. Про кожну таку річ він мав що розповісти і навіть коли десь відійшов перекладач і один із сподвижників дружби між Свідніком та Здолбунівщиною, Ігор Сєрих, спікер перейшов на польську мову і так захопився, що всю наступну доповідь до кінця провів на цій мові. Так що директор музею продемонстрував не лише історичні знання і краєзнавчо-пошукові здобутки, а й лінгвістичні здібності!

Не бракувало таких здібностей і в школах, керівник ЗОШ№5 висловила пропозицію і у Свідніку мати гуртки чи факультативи з вивчення української мови.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети