. Податківці Рівного відповідають на запитання платників податків | Здолбунів City

Податківці Рівного відповідають на запитання платників податків

Якщо фізична особа-підприємець, яка працювала на спрощеній системі оподаткування, офіційно припинила підприємницьку діяльність, то чи може вона протягом того ж року у разі повторної реєстрації суб’єктом господарювання знову обрати спрощену систему оподаткування?

Згідно з Податковим кодексом суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, подавши заяву до контролюючого органу не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий перехід можна зробити один раз протягом календарного року.

У разі якщо фізична особа-підприємець, яка на початок поточного року застосувала спрощену систему оподаткування та щодо якої державним реєстратором прийнято рішення про припинення підприємницької діяльності, поновила реєстрацію протягом поточного року, то така особа вважається платником інших податків і зборів. Вона не може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування, оскільки вже скористалася своїм правом на її застосування у цьому році.

 Водночас цей підприємець може перейти на спрощену систему оподаткування з січня наступного року за умови відповідності вимогам, встановленим ст.291 Податкового кодексу.

Якщо фізична особа – підприємець, яка застосовує спрощену систему оподаткування, не отримувала доходу, чи має вона сплачувати єдиний внесок за себе?

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, визначено платниками єдиного внеску.

Для фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7% на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Таким чином, фізичні особи – підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.

 Чи може бути скасована державна  реєстрація платника  за неподання податкової звітності?

Так, підставами для винесення судом рішення про припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, зокрема, є неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій і документів фінансової звітності. Така норма визначена статтями 38 та 46 Закону України від 15.05.2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Податковим кодексом України встановлено основні базові звітні періоди – календарний місяць, календарний квартал та календарний рік. Для подання місячної податкової звітності встановлено граничний термін – протягом 20 календарних днів, що настають за звітним місяцем, а для квартальної звітності – протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу та для календарного року – протягом 60 календарних днів, що настають за календарним днем звітного податкового року. (ст.49 Податкового кодексу України).

Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Податковим кодексом  звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п.49.1, 49.2 ст.49 Податкового кодексу України).

Нагадуємо, що роз’яснення щодо подання звітності, сплати та нарахування податків розміщені у загальнодоступному інформаційно – довідковому ресурсі на веб-порталі Державної фіскальної служби України.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама