Подаруємо землякам книжкове свято!

Останнім часом ми живемо в світі нових технологій. Наш мультимедійний простір, в основному, обмежений Інтернетом та телебаченням. При цьому книги стали для багатьох просто непотрібними. І тут виникає питання: чи варто відмовлятися від друкованого слова і шукати будь-яку інформацію тільки у всесвітній павутині!? Книги – унікальний винахід людства, спосіб зберегти і примножувати знання. Це невичерпне джерело інформації, мудрий учитель і вірний друг. А чи потрібно втрачати старих, перевірених часом друзів?

Про те, що читання корисне, сказано чимало, адже книги розвивають фантазію і будять уяву. Вони одночасно і розважають, і виховують. Регулярно читаючи книги, ми знайомимось з новими словами, підвищуємо рівень грамотності та ерудицію.

Саме з метою повернення інтересу до читання в м. Рівному з 16 по 19 травня у рамках IV Міжнародного симпозіуму «Література. Діти. Час» буде проходити літературний фестиваль для дітей «Дивокрай».

 Основною метою фестивалю є привернення уваги суспільства та громади Рівненщини до необхідності виховання у молоді потреби, навиків та культури читання, пропаганда престижності читання української дитячої літератури, отримання доброї освіти і знань, а також популяризація творів сучасних письменників, класичної літератури для дітей та юнацтва.

Засновником і організатором першого фестивалю у 2010 році була громадська організація «Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва» (ЦДЛДЮ), керівник Уляна Гнідець. З того часу фестиваль відбувався у Львові, Івано-Франківську, Тернополі. Тепер дійшла черга і до Рівного! В його програмі – зустрічі з сучасними дитячими письменниками  (С.Дерманський, К.Єгорушкіна, Є.Пірог, С.Гридін, І.Мацко, О.Кротюк, М.Павленко та інші), презентації книжок та безліч цікавих заходів, які не залишать байдужими Вашу дитину.

До уваги дітлахів та дорослих – костюмований парад казкових героїв, в якому зможе взяти участь кожен, хто бажає перевтілитися в улюбленого персонажа. У  місті працюватиме школа юного письменника, відбудеться танцювальний флеш-моб «Казковий гопак з літературними героями світу», який (ми дуже на це сподіваємось!) потрапить до Національного реєстру Рекордів України. А ще – різноманітні квести, конкурси з нагородженням переможців призами, частування від партнерів фестивалю: кафе „Мелін” та закладу швидкого харчування  „МакДональдз”!

Цікавим гостем свята стане Славко Хоробрик – ростова лялька, герой книжки видавництва Старого Лева «Щоденник Славка Хоробрика, або Пригоди хлопчика-міліціонера». Універсальність розробленого образу дозволяє ознайомити дітей із службовими обов’язками та структурними підрозділами правоохоронних органів, а бійці спецпідрозділів покажуть та розкажуть дітям про зброю та засоби, які перебувають на оснащенні працівників  правоохоронних  органів.

Сьогодні діти значно краще орієнтуються в новітніх технологіях, ніж ми, дорослі, і вони ж воліють проводити час у всесвітній павутині більше, ніж за книгою. Наше завдання зробити їх життя різноплановим, цікавим, повнокровним, сповненим приємних подій, а собі подарувати радість спілкування зі своєю дитиною. Саме такою є мета фестивалю „Дивокрай”!

До підготовки фестивалю вже долучились Рівненський академічний обласний театр ляльок, бібліотеки м.Рівного, міський палац дітей та молоді, молодіжна організація Станиця Рівне „Пласту” – Національної Скаутської Організації, книгарні, громадські організації, є суттєва підтримка від міської та обласної влади.

Ми будемо вдячні усім небайдужим за надання соціальної підтримки проекту та запрошуємо всіх взяти участь у дитячому фестивалі! Давайте разом подаруємо собі свято!

 

 Сергій Гридін, директор фестивалюВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети