Пляж на вул.Заводський заражений від фекалій тварин

Здолбунівське районне лабораторне відділення Рівненського міжрайонного відділу ДУ “Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України” двічі на місяць впродовж купального сезону (травень – вересень) проводить моніторингові дослідження якості води поверхневих водойм, води питних фонтанчиків та грунту в місцях масового відпочинку м.Здолбунів: пляжі по вулицях Старомильській та Заводській, «Гідропарк» по вулиці Шевченка.

За результатами останніх досліджень від 10.07.2017 року вода з поверхневих водойм, пісок з пляжів за санітарно-хімічними, мікробіологічними та паразитологічними показниками відповідають санітарним вимогам за виключенням води з водойми по вул. Заводській. В дослідженій пробі виявлено яйця Toxocara canis, що свідчить про забруднення води фекаліями собак.Зараження людини токсокарозом виникає при попаданні інвазійних яєць токсокар в шлунково-кишковий тракт. Сприяють цьому немиті руки, іграшки, овочі, зелень, вода, харчові продукти, забруднені грунтом, в якому містяться яйця токсокар.

Відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною” вода з питних фонтанчиків пляжів по вулицях Старомильській та Заводській.За санітарно-хімічними показниками, які визначають ступінь забруднення побутовими та промисловими відходами, вода водоймищ в місцях масового відпочинку м.Здолбунова придатна для купання згідно вимог Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України  від 19.06.1996  №173:- показники біологічної потреби в кисні (БПК 5) реєструються в діапазоні 2,2-3,7 мгО2/дм3 (при нормі не вище 6мгО2/дм3 );- розчиненого кисню – 8,2-8,4 мг/дм3 (при нормі не менше 4мг/дм3 );- окисності (хімічного споживання кисню)-7,5-9,3мгО2/дм3 (при нормі не вище 30мгО2/дм3 ).

Наголошуємо, що купання в зоні пляжів безпечне при дотриманні поведінки відпочиваючими. Варто пам’ятати про потенційну небезпеку водних об’єктів як фактора передачі багатьох інфекційних захворювань, таких як вірусний гепатит А, ентеровірусні інфекції, холера та інші. Необхідно уникати потрапляння води водойм в рот під час купання, не використовувати воду поверхневих водойм для миття овочів та фруктів, після купання у водоймах обов’язково приймати душ.

Завідувач  Здолбунівським районним лабораторним відділенням   Будинка Н.Р.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети