Півроку в парламенті: перші підсумки діяльності нардепів від Рівненщини

avans obicanokГМ “ОПОРА” презентувала своє дослідження результативності роботи рівненських народних обранців, що повинні відстоювати інтереси краю у ВРУ.

Блок 1. Законотворча активність народних депутатів регіону

opora_2
Аналіз передвиборчої програми народного депутата свідчить, що в перші півроку роботи у ВР Микола Кучерук так і не почав втілювати її у життя. За час роботи у Верховній Раді України VII скликання  Микола Кучерук розробив законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності в сфері робіт із землеустрою. Проект ще не розглядався на сесії ВР. Також Микола Кучерук долучився до розробки проекту постанови про проведення парламентських слухань на тему: «Державне регулювання діяльності суб’єктів природних монополій – забезпечення проведення збалансованої цінової і тарифної політики». Законодавча ініціатива відповідає профільній діяльності Комітету з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики, у складі якого працює народний обранець. Проект постанови не набув чинності через відсутність підтримки більшості депутатів парламенту.

За півроку роботи в парламенті Юрій Вознюк взяв участь в розробці 16 проектів нормативно-правових актів, з яких 14 законопроектів і 2 проекти постанов. Поки жоден із документів не виносився на голосування в Раді і відповідно не набрав чинності. Більшість ініціатив депутата прямим чином не стосується профілю його роботи як голови Підкомітету з питань оподаткування доходів юридичних осіб, уніфікації податкового і бухгалтерського обліку Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. Лише 5 із 16 проектів стосуються економічної сфери. Пряме відношення до профільної діяльності депутата у Комітеті має тільки проект закону про внесення змін до статті 235 Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати збору за першу реєстрацію транспортного засобу, безоплатно переданого закладу, у якому виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дитячому будинку сімейного типу, прийомній чи багатодітній сім’ї.

За час своєї роботи у Верховній Раді Юрій Вознюк ініціював один нормативно-правовий акт, що в загальних рисах відповідає передвиборчим обіцянкам депутата. Мова йде про проект постанови про відзначення 900-річчя з часу заснування селища Клевань Рівненської області. Його можна віднести до пункту з програми депутата, який обіцяє «розвиток освітнього, культурного та туристичного потенціалу регіону».

Самостійними ініціативами депутата стали 12 вузько направлених законопроектів: про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження наказної форми судового процесу в господарському судочинстві; про внесення змін до статті 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» щодо соціального захисту сімей, члени яких мають у власності чи володінні земельні ділянки; про внесення змін до статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України щодо порядку направлення або вручення судового рішення особам, які беруть участь у справі; про внесення змін до статті 235 Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати збору за першу реєстрацію транспортного засобу, безоплатно переданого закладу, у якому виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дитячому будинку сімейного типу, прийомній чи багатодітній сім’ї; про внесення змін до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» щодо статусу осіб, які потерпіли від політичних репресій у дитинстві; про внесення змін до статті 5 Закону України «Про судовий збір» щодо встановлення обмежень при звільненні деяких органів державної влади від сплати судового збору; про відзначення 900-річчя з часу заснування селища Клевань Рівненської області; про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення молоді першим робочим місцем; про внесення змін до Закону України «Про відпустки» щодо надання оплачуваної соціальної відпустки батькові новонародженої дитини; про внесення змін до статті 19 Закону України «Про оцінку земель» щодо зміни методичного підходу експертної грошової оцінки земельної ділянки; про внесення змін до статті 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» щодо неможливості скорочення існуючої мережі закладів охорони здоров’я шляхом оптимізації чи реорганізації та проект закону України про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення порядку перегляду Верховним Судом України судових рішень та рішень позасудових органів щодо осіб, які за висновком прокурора не підлягають реабілітації.

За час роботи Верховної Ради України VII скликання народним депутатом Валентином Королюком подано два проекти постанов – про відзначення 450-річчя міста Радивилів Рівненської області та про призначення позачергових виборів Клеванського селищного голови. Ініціативи депутата не стосуються профілю його роботи як члена Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Також Валентин Королюк ще не ініціював законопроектів, які б відповідали передвиборчим зобов’язанням депутата.

Депутат Олег Осуховський взяв участь у розробці 2 законопроектів та проекту постанови. Жоден із документів не набрав чинності. Законопроект про внесення змін до Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (щодо включення підприємства «Рівнеторф» до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації) відхилено профільним комітетом. Проект закону про внесення змін до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та Регламенту Верховної Ради України (щодо удосконалення окремих положень) відхилено та знято з розгляду. Проект Постанови про відзначення 500-ї річниці битви під Оршею перебуває на розгляді комітетів. Всі подані проекти нормативно-правових актів підготовлені народним обранцем у співавторстві з іншими парламентаріями.

Лише 1 з 3 законодавчих ініціатив депутата відповідає профілю його роботи як члена Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Депутат є головою Підкомітету з питань міжнародного співробітництва у сфері боротьби з організованою злочинністю і тероризмом та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Олег Осуховський не ініціював законопроектів, які б спрямовувалися на реалізацію його передвиборчої програми.

Микола Сорока взяв участь у розробці 6 нормативно-правових актів, з яких 3  законопроекти та 3 проекти постанов. Депутат є заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. В рамках профільної діяльності він підготував 4 законопроекти. По 2 з них освітній комітет визначений як головний.

Всі проекти законів та постанов депутат подавав у співавторстві з колегами. Серед законопроектів пана Миколи є і нова редакція Закону України «Про вищу освіту», але його було відхилено профільним комітетом.

З шести розроблених депутатом проектів лише один отримав підтримку у ВР та вступив у дію. Мова йде про Постанову «Про відзначення в Україні 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану». Ця постанова не має відношення ні до профільного комітету депутата, ні виконання Миколою Сорокою своїх передвиборчих обіцянок щодо розвитку ФАПів, медицини, малого бізнесу та села.

Віталій Чугунніков за півроку роботи у Верховній Раді України взяв участь у підготовці 13 проектів нормативно-правових актів. Серед них 12 законопроектів та один проект постанови. Наразі жоден з документів не проголосований. Депутат є секретарем Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики. Більшість його проектів, 9 з 13, стосуються відання комітету, до якого належить народний обранець.

Віталій Чугунніков самостійно подав Проект Закону «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України». Цей законопроект має на меті вдосконалити  процедуру подання пропозицій та поправок до законопроектів, які готуються до другого читання, до повторного другого читання, а також таких, розгляд яких не було завершено Верховною Радою попереднього скликання шляхом збільшення часу для цього. Решта проектів подавалися депутатом спільно з колегами.Віталій Чугунніков є одним з ініціаторів Проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України», що поданий повним складом фракції «УДАР». Варто відзначити, що скасування депутатських пільг, яке передбачено законопроектом, передбачено у передвиборчій програмі партії.

Депутатвід Партії регіонів Юрій Благодир поки не подав жодної законодавчої ініціативи. Нагадаємо, що депутатський мандат пан Благодир отримав пізніше за своїх колег, 10 січня 2013 року.

Блок 2. Депутатські запити

Загалом за перших півроку роботи Верховної Ради України VII скликання народні обранці вихідці з Рівненщини подали 57 депутатських запитів, з яких 20 стосувалися захисту інтересів окремих громадян та колективів, 27 – розслідування зловживань та порушень, 6 – інфраструктури в округах, 4 – політики та законодавства. СКАН див ВИЩЕ

 

Найбільше депутати направили запитів до Кабінету Міністрів України (23 запити), Генеральної прокуратури (17 запитів) і Міністерство аграрної політики та продовольства (3 запити). По два запити народні обранці направили до Міністерства внутрішніх справ та до місцевих органів влади. В інші ограни влади та установи було направлено по одному депутатському запиту (детальніше у таблиці нижче).

opora_1

За останні півроку Валентин Королюк надіслав 6 депутатських запитів. Більшість з них  направлена до Кабінету Міністрів України, лише 1 – до Міністерства інфраструктури України. До КМУ депутат звертався щодо недопущення незаконної приватизації дочірнього підприємства «Смигаторф», державного підприємства «Рівнеторф» та захисту трудових прав членів трудового колективу зазначеного підприємства. Також депутат цікавився недопущенням штучного зниження економічної активності відокремленого підрозділу «Локомотивне депо Здолбунів» Львівської залізниці та недопущенням кризових явищ на ринку нерухомості, вирішенням питання доплат за вислугу років працівникам державних і комунальних закладів культури, врегулюванням ситуації, що склалася навколо розпаювання земель Державного підприємства «Мирогощанський державний іподром». Запит до Міністерства інфраструктури стосується відновлення руху електропоїздів сполученням Здолбунів – Красне та Красне – Рівне – Здолбунів. Ці потяги було скасовано через їх нерентабельність.

Загалом депутат Юрій Вознюк подав 16 запитів. Більшість з них, а саме 9 з 16, спрямовані на захист інтересів окремих громадян та колективів.

Найбільше запитів депутат подав керівникам міністерств і відомств України. Запити стосуються розірвання договору оренди ставка у селі Симонів Рівненської області; з’ясування  екологічної ситуації у селах Рубче та Метків; забезпечення належного та своєчасного закінчення зведеного виконавчого провадження щодо стягнення з Публічного акціонерного товариства «Західінкомбанк» грошових коштів на користь фізичних осіб; забезпечення майнових прав членів трудового колективу Державного підприємства «Мирогощанський державний іподром». Також депутат направив запит на скасування наказу відділу освіти Острозької районної державної адміністрації від 14 січня 2013 року № 04 та захист інтересів шкільних бібліотекарів. На розслідування зловживань та порушень депутат направив запит до Міністерства внутрішніх справ щодо належного розслідування кримінального провадження за фактом смерті громадянки України та щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у протиправному заволодінні цілісним майновим комплексом Корецького міжколгоспного санаторію «Корець».

За перші півроку роботи в парламенті Олег Осуховський направив 16 депутатських запитів. З них 5 адресувалися Кабінету Міністрів України, 3 – запити Керівникам міністерств та відомств України та 8 запитів – Генеральному прокурору України. По 8 запитів народного депутата спрямовано на захист інтересів окремих громадян та колективів та на розслідування зловживань та порушень. Більшість запитів депутата стосувалися інтересів виборців округу та мешканців Рівненської області.

Генеральному прокурору України Олег Осуховський направив депутатські запити щодо бездіяльності правоохоронних органів у розслідуванні фінансових зловживань та порушень у Рівненській області на суму 700 мільйонів гривень; щодо невиконання Приватним акціонерним товариством «Західінкомбанк» зобов’язань з повернення депозитних коштів. Резонансним є запит Олега Осуховського щодо використання судової влади з метою незаконного заволодіння нерухомим майном київської вчительки Наталії Світовенко та перешкоджання діяльності народного депутата України.

До Кабінету Міністрів Олег Осуховський звертався щодо використання коштів, виділених на придбання квартир учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 2012 році на Рівненщині; стосовно ліквідації установ санітарно-епідеміологічної служби в Україні; щодо порушення в Україні прав та свобод інвалідів I групи зору та інші. До Міністерства аграрної політики та продовольства України депутат надіслав запит щодо вжиття невідкладних заходів з усунення наслідків ґрунтової та повітряної посухи 2013 року в Херсонській області.

За півроку роботи Микола Кучерук надіслав 8 депутатських запитів. Більшість з них стосуються розслідувань щодо зловживань та порушень. Депутат звертався до Кабінету Міністрів України щодо звільнення Голови Миколаївської обласної державної адміністрації та начальника Управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області щодо безперебійного функціонування місцевої пожежної команди селища міського типу Степань Сарненського району, щодо оплати органами Державного казначейства зареєстрованих бюджетних зобов’язань місцевих бюджетів у Сарненському районі Рівненської області та виплати грошової компенсації батькам потерпілих дітей, які відвідують групи короткотривалого перебування в дошкільних навчальних закладах.

Також депутат надіслав запити до МВС України та до Генеральної прокуратура України щодо перевірки законності використання диплому про вищу освіту депутатом Костопільської районної ради Рівненської області Василем Тильманом. Ще одне звернення депутата до прокуратури стосується перевірки фактів причетності голови Миколаївської обласної державної адміністрації Миколи Круглова та працівників органів внутрішніх справ до незаконного втручання в господарську діяльність Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Корнацьких».

5 з 8 запитів спрямовано на вирішення питань 156 округу, в якому обраний депутат.

У якості нардепа Віталій Чугунніков надіслав 8 депутатських запитів. З них 2 адресувалося Кабінету Міністрів України, 2 – до Міністерства аграрної політики та продовольства та 5 – Генеральній прокуратурі. Більшість запитів депутата спрямовані на запобігання шкоди суверенітету та економічній безпеці України, стосовно нормативів граничного допустимого скидання забруднюючих речовин; вирішення проблеми неповернення депозитних вкладів вкладникам публічного акціонерного товариства «Західінкомбанк».

Юрій Благодир у перше півріччя роботи парламенту направив 3 депутатських запити. З них 1 запит адресовано Кабінету Міністрів України щодо ситуації, яка склалася з відшкодуванням податку на додану вартість підприємствам «Церсаніт Інвест», «Барлінек Інвест», «Будівельний Союз «Моноліт». 2 запити адресовано Керівникам міністерств та відомств України. Зокрема, разом із колегою з фракції «УДАР» Віталієм Чугунніковим пан Благодир надіслав запит щодо усунення наслідків ґрунтової та повітряної посухи 2013 року в Херсонській області.

Блок 3. Відвідуваність пленарних засідань

opora_3

Блок 3. Відвідуваність засідань комітетів СКАН див ВИЩЕ

Жодного засідання комітетів, до яких входять депутати з Рівненщини не пропустили Валентин Королюк (ВО «Батьківщина») та Юрій Благодир (Партія регіонів). Юрій Вознюк (ВО «Батьківщина») пропустив 38 % засідань, Микола Сорока (Партія регіонів) – 36 %, Віталій Чугунніков («УДАР») – 17 %, Микола Кучерук (ВО «Батьківщина») – 11 %, Олег Осуховський (ВО «Свобода») – 7 %. Найбільш активними на засіданнях комітетів були Микола Сорока, Микола Кучерук, Юрій Вознюк, Віталій Чугунніков, найменш – Юрій Благодир, Валентин Королюк та Олег Осуховський.

джерело 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети