Робочий день з сільським головою

Ми звикли критикувати всіх і все, особливо що стосується влади та керівництва. Нам здається, ніби більшість з них просто просиджуються в кабінетах, іноді перекладають папірці і ходять з поважним виразом обличчя. Так от, я вирішила особисто під час екстремальних для сіл погодніх умов, перевірити чи не гріється голова села вдома під грубкою, поки люди з хати вийти не можуть.

До вашої уваги фото-репортаж з Петром Вороном – сільським головою Копитківської сільради.

img_0453

Все почалося з того, що Петро Ананійович приїхав до Здолбунова аби розібратися, чому не виїхало маршрутне таксі в графік. Адже люди не можуть вчасно доїхати на роботу і по справам. Вияснивши що перевізнику важко доїхати до села і декілька маршрутів було перенесено, сільський голова поїхав на автостанцію.

Автостанція

На зупинці мерзло не одну годину, чимало людей. Як вияснив пан Петро, холонути на станції до відновлення маршруту, було що найменше годину. Тому він вирішив питання по-своєму. Запросив усіх в своє авто)

маршрутка

І завіз в Копитків.

люди

Дорогою я оцінювала стан прочистки від снігу, основної дорожньої артерії цієї частини району. На мою думку прочищено було достатньо якісно.

img_0411

І хоч голова села мав заклопотаний вигляд, та зимова казка не лишала байдужим і його.

img_0403

Одним з захоплень Петра Ворона є фотографія. Він розповідав про те, як сильно він любить знімати людей. Звичайні миті ловить і потім довго переглядає відзняте. Саме завдяки цьому хоббі у Копиткові є чудові презентації села, гарні відео та фото. Односельці добре знають, в кого можна знайти себе на фото роки назад. Ось фото, що зробив сам Петро по дорозі.

img_0420

img_0461

Завітали ми на робоче місце голови. Звичайно і там чекало купа справ та люди з проблемами та зверненнями.

сільрада

Та в раді ми були не довго, адже пан Петро поспішав перевірити, чи не заблоковані люди у сусідньому селі. Чи прочищена дорога там.

дорога

Дорога там однозначно не якісна, але прочищена. Петро Ананійович вирішив ще й поки на місці, то домовитись за можливість в перспективі, користуватись ще одним трактором для очистки доріг.

-“Зима ще довга. Треба домовитись. Трактор хороший,” – резюмував господар сільради.

img_0424

Згодом ми поспішили перевірити як працює очисна техніка на дорогах, котру було залучено своїми силами.

img_0439

img_0438

img_0445

Так на попередньому фото голова сільради заправляє трактора і говорить по телефону. Річ яку з рук випускати йому не вдавалось. Я нарахувала більше 40 дзвінків. По справам, по скаргам, по дорогам, по маршрутці… Пан Петро показав, що в день коли був пік непогоди, йому вдалось відповісти на 190 телефонних дзвінків. Багато людей варто було просто заспокоїти… і терміново їм направити техніку.

-“І річ не в тому що ми чистимо навіть не те, що до свого села, а навіть не свого району дороги. Але ж там люди. Їм треба допомогти,” – констатував п.Петро і негайно телефонував: -“Швиденько там карманчики поробіть і їдьте до Тайкур. Там треба.”

img_0422

Вже по обіді нам зустрілась техніка Автодору. Голова полегшено видихнув.

img_0450

Але свої трактори ще працювали на повну.

img_0446

Односельці зупиняли Петра Ананійовича стабільно кожних 15 хвилин. Хто подякувати, хто просити, хто папери підписати по робочих питаннях)

img_0431

img_0447

Звісно, їдучи назад до Здолбунова, голова не міг лишити людей на зупинці.

img_0462

І неймовірно зрадів, побачивши як в сторону села їдуть маршрутки.

img_0456

img_0463

І навіть виясняв у водія причину пропуску маршруту. Адже дорога чиста)

img_0467

Петро Ворон дуже просив не показувати його обличчя в матеріалі. Він хотів просто переконати, що дорога чиста.

-“Оля, я як був депутатом то робив те саме. А тут мені ще й гроші платять. Це моя робота і вихвалятись тут нічим.” Та Петро Ананійович, я вас запевняю, ваш підхід до роботи є далеко не у всіх сільських голів. Тому я бажаю менше звертати увагу на критику і най робота навіть в такі екстремальні умови приносить лише втіху.

Поміж нас, часто є люди які змінюють наше життя на краще і при цьому не є суперменами. Давайте їх помічати і просто дякувати за їх працю.

img_0454

Ольга ФерарВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети