Післясмак сесії Здолбунівської міськради

Соціальні мережі, пересічні мешканці обговорюють події, які відбувалися 20 вересня в міській раді. Загальна картина на сьогоднішній день виглядає так (виходячи із аналізу написаного, побаченого і сказаного):

  1. Ініціативна група депутатів міської ради, неочікувано, напевне для самих себе таки створила прецедент, коли примусила слухати думку депутатів, а не лише міського голови. Пропозиція перенести будь-яке питання, знати питання чи навпаки додати – абсолютно в компетенції депутата міської ради. Це його право. Чому хотіли перенести бюджетні питання на кінець сесії пояснено – щоб РОЗГЛЯНУТИ ВСІ інші питання, в т.ч матеріальних допомог, земельні питання, а потім повернутися до бюджету і програм. Решта депутатів не підтримала цю пропозицію, міський голова підтвердив, що йому важливі саме бюджетні питання. Таким чином те, що не були розглянуті всі інші питання порядку денного – це наслідки принципової позиції головуючого на сесії і частини депутатів, що його підтримує.

2. Сторони мають різне бачення освоєння бюджетних коштів. Позиція міської виконавчої влади, як випливає із прочитаного і почутого, це головне щоб роботи постійно в місті робилися. А позиція депутатів міської ради та В.Ковальчука, що головне ЯК, КИМ і ЗА СКІЛЬКИ ці роботи в місті робляться. Адже при раціональному використанні коштів і якісному виконанні робіт цим самих РОБІТ можна зробити БІЛЬШЕ! Тому закид про те, що деякі роботи в місті зупиняться, то це не через те, що не розподілили кошти, яких ЩЕ НЕМАЄ, а через те, що є претензії до якості таких робіт, вартості, порядку вибору підрядників. І це не політика, це ЕКОНОМІКА міста.

3. Посада секретаря міської ради, яка нібито мала бути ключовим питанням цієї сесії, так і не прозвучала. Хоча саме тут буде і політика. Одна частина депутатського корпусу вже не має більшості, а саме представник більшості був делегований на посаду секретаря ради. Тому якщо буде сформована нова більшість то її прагнення мати зміни на цій посаді політично зрозуміла.

4.Сторонні на сесії. Були там абсолютно законно, але відчувалося, що були заангажовані промерською стороною, адже більшість промов, запитань, претензій лунало саме зі сторони присутніх на сесії до ініціативної групи депутатів, які вирішили піти не в колії міського голови. До чого це призвело? До бійки. Депутат аграрій, вкотре підняв імідж своєї партії і отримав головний біль через ймовірний новий судовий позов, ще перебуваючи на поруках через подібний інцидент в сесійній залі районної ради. На яку наступну сесію завітає цей депутат і чи захочуть депутати міської ради взагалі ходити на сесії ради, якщо їх там будуть чекати з кулаками?

5.Які варіанти розвитку подій? А) Якщо буде тиск, погрози, депутати з кулаками на сесіях міської ради, то вони можуть взагалі не відбутися більше, оскільки промерська більшість розпалася, а нова ще офіційно про себе не заявила. Б)Будуть тривати пошуки двох голосів для продовження лінії міського голови в раді. В)Міський голова почне шукати компроміси і вести перемовини з усіма депутатами, а не лише підконтрольними. Ціною компромісу може бути: заміна секретаря ради, звільнення керівника КП «Здолбунівське», заміна голови бюджетної комісії, виконання робіт виключно завчасно ухвалених депутатами, підбір підрядників через відкриті оголошення, конкурс, тендер тощо.

11 жовтня за планом, в який ніхто змін не вносив, має відбутися чергова сесія міської ради. На порядку денному – звіт керівників КП. Результати принципових позицій чи компромісів можуть проявитися вже цього дня під час голосувань.

Щодо позиції, якою часто спекулюють «Нам все рівно як і що роблять в міській раді, аби дороги робилися і світло світилося», то ця позиція людей, яким байдуже до спільних коштів громади.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети