Післярегіоналівська Здолбунівщина: всі проти всіх
Люструвати всіх! Ганьба! На себе подивись! Регіоналівський прихвостень, тітушка….Цей революційний сленг заполонив не лише Здолбунівщину. Для одних настав час проявити себе, для інших реабілітуватись, хтось його використовує для реваншу або авантюр. Але загальний настрій, що панує в районі, можна описати двома фразами “ніхто нікому не довіряє” та “всі проти всіх”.
У районі спонтанно чи планово утворились певні групи впливу:
1. Політична тусовка під дахом недоствореного громадського утворення “Майдан”, куди увійшли лідери трьох опозиційних партій+Ніколіна Світлана, яка входить у керівництво на всеукраїнському рівні партії УНП, проте політикою прагне займатись у рідному районі. Зважаючи на ресурсне співвідношення учасників цієї спільноти (офіси, чисельність партій, фінанси), правильніше це об’єднання назвати “Майдан” під крилом “Батьківщини”. До недавнього часу політична тусовка ставку більше робила на живе спілкування, листівки та газети. Тепер все частіше позитивну сторону цього об’єднання тримає і здолбунівський сайт Здолбунів.ком. і не просто тримає, а й провокує інших громадсько-політичних гравців, наприклад, “Здолбунівську сотню самооборони” та голову Здолбунівську райради В.Тимощука.
Ось лише деякі останні публікації: Про регіоналівську газету та Про засідання президії райради
Активно впроваджується думка про те, що Василь Тимощук прагне пролобіювати посаду Сергію Кондрачуку, попри те, що останній неодноразово і публічно заявляв, що не має таких політичних амбіцій, а на сесії райради взагалі були висунуті кандидатури Олександра Бухала та Юрія Лиморенка.
Далі більше. По праву, мабуть, старших і мудріших політиків лунають пропозиції “Сотні самооборони” та “Правому сектору” займатись поверненням коштів передплатникам газети “Дзеркала Здолбунівщини”, а не переділом посад та кулуарними іграми. Причому не надаючи жодного прикладу, коли і хто, за які посади влаштовував переділ і кулуарщину.
За що справедливо отримують в коментарях справедливі запитання і заперечення:
– А де ви були, коли ця газета створювалась і нав’язувалась бюджетникам?
– А чи не Кондрачук і Орлов перші та єдині, хто робив всі можливі спроби зупинити цей процес і ще задовго до революції?
– І чому власне ви даєте рекомендації кому і чим займатись, а самі цим не займаєтесь?
З коментарів адміна сайту ми дізнаємось про те, що:
- “Свобода” – продажна партія, але Олександра Бухала – це не стосується
- За публікацію про мокрі справи на Будеражському ставку Ніколіни (а) готують позов до суду і в прокуратуру. Нас очікує публічна розборка по-здолбунівськи?
- Сотня самооборони – не зробила в районі НІЧОГО
Важко назвати це об’єктивною оцінкою справ.
Хто і що робив, щоб рупор регіоналів примусово не нав’язувався бюджетникам можна прочитати у розслідуванні ЗС.
Зрештою саме із середовища цієї політичної тусовки виникла кандидатура претендента на посаду голови РДА, 27-річного Олександра Бухала. А на заступника, кажуть, “сватають” Валентину Бондарчук, яка керувала при Шулю освітою. Виникає два питання:
1. Якщо на посаду начальника відділу РДА потрібно не менше п’яти років держслужби і керування фаховим напрямком, то чому на посаду голови РДА можна призначити “просто хорошого хлопця”?
2. Бути членом ВО “Батьківщина” і працювати на службі у режиму – це пособництво режиму чи пособництво з обтяжуючими обставинами-зрадою виборців?
2. “Здолбунівська сотня самооборони”. Позиціюють себе як неполітичне утворення, діяльність якого спрямована на моніторинг та громадський контроль влади. Теж, ще незареєстроване громадське об’єднання, яке однак вже здійснює роботу в т.ч у співпраці із легальними органами влади й міліцією. До найбільш помітних акцій можна віднести наступні:
– Автомайдан в районі (викликав різні відгуки, але точно був помітним явищем)
– Знищення двох залів ігрових автоматів (подробиці цієї акції вийшли на 1-ше місце за переглядами, оцінками, лайками у ФБ та ВК на порталі Здолбунів CITY)
– Збір інформації щодо “точок” наркоторгівлі, вживання наркотиків та самогоноваріння. Деякі вже спільно із міліцією викриті, й інформація про це оприлюднена, решта в опрацюванні.
– Спільне патрулювання вулиць міста, в т.ч рекреаційної зони (біля водойм)
– Оприлюднені списки самої сотні, щоб люди знали, хто це і що за них несе відповідальність організація, яка в процесі реєстрації
– Створені антикорупційний та люстраційний комітети, які регулярно засідають. Перший наслідок – публікація розслідування по ставку, про який вже згадувалось. На останньому засіданні озвучувалось ще більше півдесятка справ, за які взявся антикорупційний комітет.
Сотня самооборони публічно реагує на спроби плутати їх свідомо чи несвідомо із “Правим сектором”, зокрема на одній із останніх сесій райради після слів Олега Тищенка про якісь спільні заходи Сергій Кондрачук різко з місця висловився і відмежувався від будь-яких спільних справ із “Правим сектором”. Сотником сотні, до речі, є Юрій Пшеничний, депутат райради і з тіє ж фракції, що і Сергій Кондрачук, Василь Тимощук. Є ще Любомир Кінах, який не є депутатом, проте на початках був активістом самооборони, нині його у списках не видно. До нього в коментарях до різних матеріалів зустрічаються претензії щодо викупу друкарні за заниженою ціною. Також сотні закидають дружбу із головою райради, якого пропонують люструвати, бо став він головою за сприяння в т.ч фракції ПР в райраді. По цим двом персоналіям сотні доведеться тримати відповідь.
Інформацію про свою діяльність поширюють на сторінках створеної групи ВК. Також репортажі про події за участю сотні висвітлює і сайт ЗС.
3. “Правий сектор”, незареєстроване угрупування, яке ніде публічно не представляло своїх членів і керівників. Лише зі слів Олега Тищенка він сприймається як керівник Здолбунівського ПС. Це той самий Олег Тищенко, який за пару днів до появи ПС водив революційну екскурсію до приміщення прокуратури, тиснув руку прокурору і дякував. А от як тільки став координатором ПС, то одразу зібрались знімати і міліціонера, і прокурора. Щоправда не встигли…пішов на підвищення.
Із акцій, дій, виступів запам’ятались наступні:
– Віче із кримінально-спортивними обличчями 26 лютого в центрі Здолбунова, на якому публічно закликали розібратись і закрити букмекерську контору (а чому не піцерію, перукарню і диско-бар заодно?), звільнити податківця, якого по телефону!!?? звинуватили у зловживаннях. В кулуарах йшла мова про те, що підсумком цього зібрання мав стати штурм відділку міліції. Проте добре що цього не сталось.
– Виступ Валєри на сесії райради і перепалка Тищенка із Щавінським, яка закінчилась словами в.о голови РДА : «Ви спочатку зареєструйтесь самі, щоб знати хто ви, перш ніж контролювати когось збираєтесь»
– Опечатування кабінету керівника державної реєстраційної служби в районі Юрія Панасюка.
На думку Олега Тищенка (він її висловив усно, як коментар до цієї ситуації), вони (близько 20 чоловік ПС) зробили так щодо Ю.Панасюка тому, що:
- У ПС є декілька заяв від громадян району про хабарництво, які будуть оприлюднені й озвучені в суді, якщо Панасюк не звільниться сам.
- Є факт незаконних дій самого Ю.Панасюка щодо реєстрації нерухомого майна на громадянина, на якого в принципі не можна було це зробити.
Тому Юрія Панасюка попросили :) написати заяву, що він і зробив. Потім делегація разом із п.Панасюком рушила до Рівного, де занесли заяву керівнику вищестоящої організації п.Кічатій, яка завізувала заяву на звільнення. Кабінет опечатали до призначення нового керівника.
У Ю.Панасюка є своя версія подій, що стались. Він стверджує, що справа зовсім не у ньому, а в одному із підлеглих, який вчиняв систематично неправомірні дії на користь осіб в т.ч і тих, що приїхали його примушувати писати заяву. Саме ініціювання п.Панасюком службового розслідування щодо підлеглого, на його думку і стало причиною “наїзду” на нього, адже це могло порушити налагоджений зв’язок неправомірних дій.
Ми звернулись до правоохоронних органів, які повідомили, що і проти керівника, і проти підлеглого є порушені провадження, тривають слідчі дії. Тому більше інформації буде тоді, коли справи дійдуть до суду. Але, як-то кажуть, диму без вогню не буває, а дим тут валить ще й який.
Чи є нормальними такі дії ПС? Як на них реагує міліція і прокуратура? Вирішувати громаді. Добре, якщо співпали факти, які підтвердились чи підтвердяться, тоді можна списати на революційний час, а якщо помилочка вийде? ПС свого ресурсу у районі не має, а на існуючих ресурсах більше висвітлюється не з позитивної сторони. Хоча тривають роботи над власним сайтом ПС, який ми вже знайшли у мережі.
4. Здолбунівська районна рада. У цей період була органом, який давав відповіді на виклики, які виникали в районі. Із застереженнями, перестраховками, але все рівно навіть на фоні інших райрад області – депутати не впали в багнюку обличчям. Але зараз, у період нових призначень, єдність в райраді й наявність у будь-кого 23-х голосів сумнівна. Останне голосування по О.Бухалу тому підтвердження. Особливістю райради нині є те, що це майданчик, на якому зустрічаються всі перераховані у цьому огляді сторони. Такий собі ринг. Причому публічний. А ось це я вважаю великою заслугою всіх учасників процесів. Ваша публічність дає змогу іншим дізнатись про події, що відбуваються в районі, і зробити свої оцінки. Тим більше, що саме ЗС регулярно висвітлює події із фото та відеорепортажами з таких подій.
5. Громада. Активна, громадсько небайдужа частина громади – так буде правильніше. На різних акціях від 20 до 500 осіб. Без врахування політиків. З плюсів участі громади, наприклад на засіданнях президії, сесійних – тримають в тонусі депутатів, із мінусів-створюють часто балаган, розуміючи роль громади – обов’язково щось викрикнути чи комусь закрити рота. В моєму розумінні громада – це загальні збори міста, району, які фактично провести не можливо. Тоді виникає інший варіант-представники громади. Від кожного села. Тоді принаймні буде почута думка представників усієї громади, а так більше схоже на змагання горлянок, але в нас вже є представники громади – це депутати. Тому мені досі не зовсім зрозумілий термін, яким прикриваються усі при прийнятті чи неприйнятті того чи іншого рішення “схвалено громадою”. Не громадою-це точно.
Частиною, яка вирішила що для неї це питання важливе і прийшла на віче, збори, сесію. А так важливо щоб саме думка громади була врахована максимально. Втім сама громада має можливість визначатись із своєю активністю. Чи 20 чи 2000 осіб прийде на захід – це ж справа добровільна. Сама активна частина громади вже заслуговує на самі теплі слова за свою небайдужість і так би мовити “громадський супровід” політичних процесів. Щоправда, на думку депутата облради Ніни Путіліної, саме політичні партії мають визначати основні процеси в районі, а от громадсько активні люди мають визначатись і вступати в ту політичну силу, яка близька до їх поглядів і тоді вони матимуть змогу сильніше впливати на ці процеси. а що ж робити з тими хто не хоче в партії? Не помічати і не чути? І скільки відсотків всього в Україні є партійними.
Є ще особи, які могли би стати знаковими у процесах, що відбуваються. Це депутати обласної ради, міський голова. Олександр Андріюк, нещодавно, але як просто громадянин України, звернувся до здолбунівчан, Ніна Путіліна є активною учасницею подій, але сама як представник політичної сили, яку представляє, що є логічним, Йосип Гаврищак, лише нещодавно став з’являтись публічно, міський голова виступив одного разу після кривавих подій у Києві але вцілому займає пронародну позицію.
Всі проти всіх, нікому не довіряємо? Українці…
Микола Орлов , з думкою про МИР в Україні та порозуміння на Здолбунівщині.
всі фото ілюстративні
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.