. Після реформи на Рівненщині залишиться три райони? | Здолбунів City

Після реформи на Рівненщині залишиться три райони?

карта області після реформиСьогодні, 15 жовтня, на Рівненщині відбулась зустріч Заступника Голови – Керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Вадима Івченка з головами сільських та селищних рад та депутатами відповідних рад Сарненського, Костопільського та Березнівського районів. Розмова йшла про необхідність реальних реформ в країні. Одни з них – адміністративно-територіальна реформа та бюджетна  децентралізація, а також зміни до Податкового кодексу.

Виступаючи перед присутніми, Вадим Івченко зупинився на пропозиціях, які розробляє ВАССР та на тих новаціях Уряду, проти яких Асоціація виступає.

Зокрема, існує два підходи до адміністративно-територіальної реформи. Один з яких,  на якому наполягає Уряд, на користь великих міст та за рахунок укрупнення сільських громад та об’єднання сільських районів. В результаті кількість сільських Рад в Україні скоротиться в 25 разів: з 10279 залишиться 400. Майже очевидно, що у такі же пропорціях буде скорочено школи, медичні та інші соціальні заклади, а чисельність сільського населення в Україні найближчим часом скоротитися з 14 до 6 млн. мешканців. Для чого це робиться? Економія коштів від такої реформи за задумом авторів, буде вражаючою.

 Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад попереджає, що це може призвести до катастрофічних наслідків. Реформатори, вірогідно, не врахували, що мільйони селян будуть приречені на фізичне вимирання, тисячі сіл – на поступовий занепад. Країна отримає мільйон безробітних, а імпорт продовольства сягне багатьох мільярдів доларів.

Згідно проекту адміністративно-територіальної реформи, прийняти яку планують наступного року, Рівненська область може бути розділена на три райони: Сарненський, Рівненський та Дубенський. Таку візію пропонують радники Віце-прем’єра.  За цим розподілом, села мають групуватися довкола центрів економічного зростання. І чисельність населення у громадах може бути зовсім різною.

Що ж пропонує Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад.

 • Крок 1: реальна децентралізація фінансів – громади мають побачити, що Центральна влада дійсно віддає значну частину коштів на місця
 • Крок 2: повноваження – загалом на даний час сільські та селищні ради виконують 2/3 повноважень від запропонованих в Концепції на базовому рівні.
 • Крок 3: після передачі фінансування і повноважень на місця громади самі побачать, чи вистачає цих коштів на виконання запропонованих повноважень. Тоді і має розпочатись обговорення  щодо можливого об’єднання, оскільки головним принципом стане саме економічна доцільність. А  це і добровільне об’єднання. Асоціація стоїть на позиціях тільки добровільного об’єднання територіальних громад.

«Я хотів би донести до вас думку про те, що Асоціація працює, і працює задля розвитку громади, для розвитку сільських територій, для допомоги сільським головам у вирішенні проблемних питань, які накопичились за багато років. Мені  приємно те, що де б я не бував, всюди сільські голови висловлюють свою підтримку роботі Асоціації, надають пропозиції та не стоять осторонь процесів, які зараз відбуваються. Я вірю,  що нарешті в новій Верховній Раді буде присутня сила, зацікавлена в розвитку українського села. Я не просто хочу щось змінити, я знаю як це зробити, бо за роки моєї роботи в Асоціації  професійно займався місцевим самоврядуванням, і особливо сільським самоврядуванням і сільським розвитком»- сказав Вадим Івченко.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Це повний маразм при нинішньому стані інфраструктури, люди і так стоять в дуже довгих чергах до безлічі кабінетів, а при такому об’єднанні ці черги стануть нескінченними взагалі. І це лише крапля в морі, тут можна писати і писати.

 • Небайдуж

  Не можу не зреагувати на Крок 1: реальна децентралізація фінансів – Про які кошти з місць тут йдеться, якщо 99, 9 наших сільських рад є дотаційними, вони нічогісінько не заробляють. Навіть на далеко немалі зарплати своїх голів, секретарів та інших працівників сільських рад не заробляють. Все їх утримання дотується. Що називається гроші з державного бюджету в пісок, для чого платити сільським чиновникам, які нічого не вирішують, а після 15.00 год. їх і на робочих сісцях кат ма. Для чого питається настворювали тих малюсіньких сільрад? А щоб державні кошти на усілякі тільки на папері існуючі програми розбазарювати та на місцях мати прикормлених служак, котрі, дякуючи цьому, усю рідню прилаштовують знову ж таки на держзарплату…

 • Виборець

  Ну все зрозуміло з цим чистої води популізмом. Вибори ж на носі, а пан Вадим Івченко не хто інший, як кандидат в народні депутати у виборчому списку ВО «Батьківщина» під №6. Ото ж бо й воно: треба “виступати проти новацій Уряду”, незалежно як, всеодно ніхто не запам”ятає. А тим більше про адмінрефому, яку наші народні і столичні для нас, пересічних і периферійних, проводять, починаючи з кінця минулого століття. Отаке собі загравання з простим виборцем, тобто зі мною. Але чомуась все одно читаю це загравання, а раптом… Ні. Суцільна омана і, в кращому випадку питання… Ну скажіть мені, які такі радники Віце-прем’єра пропонують, як стверджує Івченко, і де у проекті адміністративно-територіальної реформи (спеціально перечитав, правда це Концепція), йдеться, що Рівненська область може бути розділена на три райони – Сарненський, Рівненський та Дубенський??? Що ж стосується “вболівання” за скорочення в 25 разів сільських рад, то, як кажуть, без коментарів, а тільки факти: починаючи з 1991 року чисельність сільського населення зменшилася на 2,5 млн. осіб, а кількість сіл – на 348 одиниць. Разом з тим кількість сільських рад збільшилася на 1067 одиниць. В Україні утворено близько 12 тис. територіальних громад, з них у 4809 громадах – менш як 1 тис. осіб, а у 1129 громадах – менш як 500 осіб, у більшості з них не утворено виконавчі органи відповідних сільських рад, відсутні бюджетні установи, комунальні підприємства. То в якому ж разі, будучи громадою повноцінною, чисельною і з власною інфраструктурою, чи з декільома дворами і без доріг (цитую Івченка) “мільйони селян будуть приречені на фізичне вимирання, тисячі сіл – на поступовий занепад (а коли був чи буде розквіт). Країна отримає мільйон безробітних, (наче зараз у селах усі при роботі), а імпорт продовольства сягне багатьох мільярдів доларів… А що вже до “передачі фінансування на місця “, то можна тільки уявити, як сільрада без жодної установи і з 300-ми жителями-пенсіонерами сама себе профінансує…

  • Здолбунівсіті

   Дякуємо за розясненняю Не знали що автор є кандидатом в депутати. Це дійсно дозволяє дивитись на поданий матеріал під іншим кутом.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама