Підсумки громадської акції: «Відновимо спортивний майданчик РАЗОМ!»

толока на спортмайданчику (4)Для того, щоб об’єктивно оцінити виконану роботу необхідно проаналізувати співвідношення запланованих, поставлених завдань із тим, що ж у результаті було досягнуто та виконано.

Тому повертаємось до найперших анонсів про акцію – «Відновимо спортивний майданчик РАЗОМ!»  {я зробив гіперпосилання, але потрібно перевірити, тому дві ссилки} (http://zdolbunivcity.net/vidnovymo-sportyvnyj-majdanchyk-razom/), дивимось власноруч складений план заходів щодо проведення акції – ПІДСУМОВУЄМО.план заходів

І тепер варто більш детально пройтись по кожному пункту:

1 Створити петицію та зібрати 100 підписів – ВИКОНАНО

Це була одна з перших петицій на платформі «Розумне місто» і першою набрала необхідну кількість голосів. Відразу ж було почуто скептицизм, що петиція не є дієвим способом діалогу з владою, але як виявилось петиції – це чудовий інструмент взаємодії громадян з владою.

2 Провести активну інформаційну кампанію – ВИКОНАНО

Рівень інформаційної кампанії кожен може оцінити по-різному.

Всі анонси запланованих подій, звіти по виконанню робіт, фінансові звіти регулярно були висвітлені на сторінках у соц. мережах координатора акції – Віталія Мороза, а також на сторінках інфо-партнера акції – Здолбунів CITY.

Відносно поширення інформації на прилеглій території, а також на інформаційних дошках по місту, то цього дійсно не було зроблено. В основному вся інформація передавалась через інтернет, або ж звичайне «сарафанне радіо». Можна вважати, що це є не доопрацюванням з боку організаторів і досить суттєвим. Адже необізнаність у ситуації та подіях навколо майданчика потягло за собою невдоволення деяких жителів прилеглих будинків. Були суперечливі погляди відносно того що повинно знаходитись на майданчику та як він має виглядати. Зрозумівши проблему, яка склалась було проведено збір підписів серед мешканців саме цих двох будинків і тому тепер можна з впевненість сказати, що було враховано думку більшості жителів.

Звертались за допомогою до багатьох підприємств, організацій, представників влади, а також просто мешканців міста. Допомога надавалась у різноманітних формах. Більш детально про учасників акції на різних етапах її виконання варто розглянути при аналізі 3 пункту плану

  1. Зібрати охочих людей, які бажають допомогти – ВИКОНАНО

Постійно відбувався пошук однодумців, які погодились допомогти у різний спосіб: переказ коштів на банківську карту; створення проекту майданчику; безпосереднє виконання робіт; фарбування стін навколо майданчику; участь у толоці; поради та підтримка на всіх етапах проведення акції.

  1. Створити рахунок у банку для збору коштів – ВИКОНАНО

На рахунку було зібрано 1 222 грн. Гроші були витрачені на купівлю фарби (890 грн.), а також виготовлення трафаретів (300 грн.). Загалом витрачено 1 190 грн. Всі чеки в наявності.витрати на майданчик

  1. Створити штаб по збору всіх необхідних матеріалів

У процесі виконання робіт виявилось, що немає такої потреби у створенні окремого штабу.

  1. Контролювати процес розгляду петиції державним органом, або ж органом м/с – ВИКОНАНО

Слово «контролювати» не зовсім тут підходить. Правильніше було б сказати, що під час виконання акції відбувалась постійна взаємодія та співпраця з усіма представниками влади.

На цьому питанні можна зосередити більше уваги. Зазвичай, прийнято вважати, що влада нічого робить і ставиться байдуже до ініціатив громадян. Дана ж акція змогла продемонструвати протилежне. Допомога від представників влади надавалась на всіх етапах:

Завдяки сприянню депутатів міської ради та міського голови Ольшевського І.О. на відновлення майданчику було виділено 15, 000 грн. Також вони допомагали при вирішенні деяких спірних моментів.

Голова Здолбунівської РДА Кондрачук С.Ю. допомагає у вирішенні останньої проблеми – ремонт трансформаторної підстанції. На даний момент відомо, що це питання на контролі, відповідь Рівнеобленерго та планується до виконання у 4 кварталі 2016 року.

Микола Орлов, депутат міськради, активно допомагав у вирішенні найрізноманітніших проблемних питань, також активно сприяв швидшому виконанню всіх поставлених завдань.

Голова Здолбунівської районної ради Дацюк О.Є. також активно підтримав ідею реалізації даної акції. Хочеться відмітити, що саме Олег Євгенійович переказав на банківську карту левову частину всіх коштів.

7. Розпочинати ремонт майданчику за першої ж можливості (коли отримаємо всі необхідні матеріали) – ВИКОНАНО

Саме за таким принципом відбувались усі роботи на майданчику. Як зазначалось у попередніх матеріалах, то всі роботи виконали «Міське будинкоуправління», а також підрядник ТОВ «Добробут». До речі, на платформі «Розумне місто» у розділі «Відкриті фінанси» можна прослідкувати платежі відносно виконання робіт на майданчику http://www.rozumnemisto.org/zdolbuniv/edata/

 Оглядаючись назад, розумієш, що було зроблено правильно, а де були допущені помилки. Заздалегідь все продумати неможливо та і далеко не все можна проконтролювати власноруч.

Але одне можна сказати з цілковитою впевненістю, що завдяки об’єднанню сил всіх небайдужих та активних людей все таки можливо щось змінити у цьому житті на краще. І як би банально це не звучало: «Головне вірити у свої сили та впевнено йти до поставленої мети».

Віталій МорозВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети