Підприємці відкупилися від держави за 234 тисячі гривень

17 квітня 2015 року завершено подачу заяв на застосування податкового компромісу у відповідності до положень Закону України №63-VIII від 25.12.2014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових обов’язків з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі податкового компромісу».

З моменту введення в дію Закону, з суб’єктами господарювання були проведені зустрічі та роз’яснено, що застосування процедури податкового компромісу дозволяє платникам податків почати ведення бізнесу з чистого аркуша, позбутися ймовірних фінансових проблем. Застосування податкового компромісу – це можливість встановлення діалогу між державою та платниками податків, звільнення платників податків від фінансової, кримінальної та адміністративної відповідальності за умови сплати п’яти відсотків від суми заниження не задекларованих та/або неузгоджених податкових зобов’язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств.

До Здолбунівської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області надійшло 8 заяв про намір скористатися податковим компромісом, що становить 12,3 % від заяв, що надійшли по області.
Згідно вимог пункту 2 підрозділу 92 розділу ХХ Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. за №2755-VІ (із змінами і доповненнями) та підпункту 2.3 пункту 2 Методичних рекомендацій щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу, затверджених наказом ДФС України 17.01.2015р. № 13, сплачується 5 відсотків суми заниженого податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість, при цьому 95 відсотків суми заниженого податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість вважаються погашеними, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується.
В результаті застосування процедури податкового компромісу, платниками податків, що знаходяться на обліку в Здолбунівській ОДПІ до бюджету сплачено 234,5 тис.грн. Процедура податкового компромісу – крок назустріч платникам податків, що посилює довіру до фіскальної служби та дає впевненість у побудові партнерських відносин між бізнесом та державою.
Здолбунівська ОДПІ
Від ЗС: Отже, якщо 234,5 тис.грн  надійшло до бюджету, значить це складає 5%, а 95%- це те що було не сплачено (сховано, не сплачено податків) становить 4 млн 690 тис.грн (втрачених для бюджету грошей, щоправда бюджету не місцевого). Ще один факт – виходить що кожна восьма заява із усіх, що надійшли в області – це із Здолбунівського району. Це свідчить або про хорошу розяснювальну роботу податківців із боржниками або про велику кількість тих, хто ухилявся від сплати податків в нашому районі. І ще одне – 234 тисячі – це краще ніж 0, але чи є це достатнім стимулом для подальшої чесної роботи, чи варто почекати просто чергової подачки від уряду у вигляді податкового прощення. Практика списання комунальних боргів із громадян призвела свого часу до масового скорочення сумлінних платників (що я дурніший виходить, ніж той хто не платив і йому ж пробачили…? – подумав тоді кожен)


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети