Петро Солтис презентував книгу про війну

солтис петро-Розуміючи, що я йду на війну, на якій загинуло чимало людей, і також можу не повернутися додому, вирішив залишити для дітей та дружини свої спогади, – коли Петро Солтис промовляє ці слова, його голос бринить, а на очах з’являються ледь помітні сльози.

Раз-по-раз втирають очі й присутні у залі. Бо воєнний щоденник «370 днів у камуфляжі (записки артилериста)», який боєць АТО писав під час служби у війську, не залишав байдужим нікого з гостей презентації книги, котра відбулася у Здолбунові 23 серпня.

Уродженцю Криму Петрові Солтису ще у студентські роки довелося «воювати» за справедливість. Адже гостро відчував: систему потрібно змінювати. Саме тому його мало не виключили з Рівненського педагогічного інституту в останній рік навчання. Згодом, відстоюючи справедливість, брав участь в обох Майданах. А коли до рідної країни увірвався ворог, не вагаючись, пішов добровольцем захищати Батьківщину.

Тоді кожен день служби Петро Солтис нотував у блокноті, старанно фіксуючи те, що відбувалося навколо. Записував також власні враження та думки.

-Давньогрецький філософ Есхіл казав, що на війні правда є першою жертвою. Політики часто приховують цю правду, фальсифікують події, які відбуваються на фронті, задля досягнення певної мети. Я хотів донести погляд на цю війну звичайного солдата, погляд з окопів фронту.

Тож записи, які Петро Солтис робив у сирих бліндажах, холодних наметах та просто під небом війни, стали основою книги.

Щоденник охоплює період з вересня 2014 р. до вересня 2015 р. У шести розділах автор розповідає про навчання та підготовку дивізіону до участі у воєнних діях, про події на Сході, про емоційний стан бійців, які повертаються додому.

Окремі з тих, хто вже встиг ознайомитися з уривками книги бійця АТО, вважають воєнний щоденник дещо різким і суб’єктивним. Проте більшість читачів переконана, що ця книга є часткою історії України, історії однієї людини з власними цінностями та моральними принципами.

-Уривки щоденника я читав на сторінках «Нового життя». Вважаю, що ця книга дуже потрібна молодому поколінню, бо подає правдиву інформацію про те, в яких умовах відбувається війна з Росією, на що доводиться йти нашим воїнам. Нам важливо розуміти, що робиться в армії, які настрої панують серед солдатів та командирів, – переконаний учасник АТО Олександр Войцеховський.

На презентацію книги запросили й рідних наших загиблих земляків. Петро Солтис вручив їм примірники своєї книги. А потім разом зі своїм побратимом Валерієм Черешнєвим автор книги розгорнув прапор, який постійно носив з собою протягом року важкої служби.

Підтримати свого батька та чоловіка прийшли доньки та дружина Петра Солтиса, яких автор з особливим трепетом згадує у щоденнику. Родина мужньо підтримала вибір глави сім’ї, коли той зібрався на війну.

Під час презентації його донька Марія виступила разом з іншими учасницями літературної студії «Зорецвіт» з літературно-музичною композицією «Тримайтесь, воїни». Щирі слова на адресу автора книги прозвучали і з вуст голови Здолбунівської РДА Сергія Кондрачука, члена правління Рівненської обласної організації ветеранів АТО Валентина Пахолюка та мами загиблого в АТО Тараса Якимчука Євгенії Володимирівни.

Наприкінці усі гості презентації мали змогу придбати книгу Петра Солтиса, підписану автором.

Книгу «370 днів у камуфляжі», яка вийшла накладом 1000 примірників, можна придбати у її автора, також примірники видання є в бібліотеках та школах району. До слова, щоденником зацікавились і представники української діаспори.

Здолбунівська сотня самооборониВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети