Перших префектів призначать навесні

різнокольорова владаПро це заявив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко. Він зазначив, що перші призначення префектів, введення яких передбачають зміни до Конституції України щодо децентралізації влади, а також створення їх кадрового резерву відбудеться до 1 квітня 2016 року.

За його словами, до 1 квітня 2016 також планується сформувати кадровий резерв префектів в кількості 100 осіб.

Ми закладаємо нові принципи кадрової політики в державі. Формування кадрового резерву забезпечить відбір і підготовку професійних, відповідальних людей, які потім будуть призначені префектами на місцях”, — зазначив він.

 Віце-прем’єр впевнений, що з прийняттям законів «Про державну службу України» та «Про службу в органах місцевого самоврядування» наявність кадрового резерву дозволить наповнювати префектури, а також нові органи місцевої влади — виконавчі комітети рад.

Крім того, проект закону «Про префекта» передбачатиме, що основними функціями префектів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці буде здійснення нагляду за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування та посадовими особами місцевого самоврядування; координація діяльності територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, здійснення нагляду за дотриманням ними Конституції та законів України.

Формування кадрового резерву префектів здійснюється шляхом відкритого конкурсу. Чисельність кадрового резерву префектів становитиме 25% загальної кількості посад префектів.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Від ЗС: чергові відірвані від реальності заяви. Як будуть існувати паралельно нові об’єднані громади і не об’єднані, як будуть в рамках однієї області існувати голови РДА і префекти? Хто буде виконувати функції типових РДА в тих районах де вже будуть префекти? Як голова ОДА буде керувати префектами і головами РДА одночасно і питання, питання, питання..

Довідково: Президент Петро Порошенко заявляє, що оперативне управління на місцях здійснюватимуть виконавчі комітети, призначені місцевими радами, а префект матиме лише контролюючі функції.

Про це Порошенко заявив  під час презентації проекту змін до Конституції.

“Інститут голів державних адміністрацій, які нині призначаються з Києва, скасовується. Оперативне управління областями і районами переходить до обласних і районних виконавчих комітетів, які формуються радами відповідного рівня, яких обирають люди”, – зазначив Порошенко.

“Чи не зашкодить децентралізація єдності нашої країни? Децентралізація не означає послаблення центральної влади в таких питаннях як оборона, зовнішня політика, національна безпека, верховенство права, дотримання громадянських свобод”, – наголосив він.

Тому, за його словами, для нагляду за додержанням Конституції і законів в областях вводиться інститут префекта.

“Призначатимуться і звільнятимуться префекти в такий самий спосіб, як нині голови держадміністрацій – указом президента за поданням кабінету міністрів. Префекти не мають жодного відношення і не розпоряджатимуться фінансами. Вони не керуватимуть, а лише здійснюватимуть контрольно-наглядові функції”, – зазначив Порошенко.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети