Перші кроки за програмою освіти для демократичного громадянства у здолбунівській ЗОШ№5

З часу вау-тренінгу у Львові із захоплюючими заняттями з основ демократичного громадянства пройшов рівно тиждень. Здолбунівська команда приїхала з багажем позитивних емоцій і прагненням втілювати програму з основ прав людини в рідній школі. Мета участі в проекті «Демократична школа» для керівника закладу  полягала у прагненні знайти свій особливий шлях розвитку для навчального закладу та зацікавити ним учнів та батьків, створити неповторний імідж школи. Втілювати цю мету і зареєструватись у проекті допомогли молоді амбіційні педагоги такі як вчитель інформатики Антон Мельничук та вчитель початкових класів Світлана Тимощук. Отримали погодження і від колективу школи на педраді. Відео знято і ура, ми в програмі!

Середа 21.02.2018 року  – ми вдома ( в потязі командно плануємо презентацію вражень перед членами педагогічного колективу, зважаючи на Про що? Для?  Через? А основне Як?

Четвер 22.02.2018 року 10.00 педагогічна рада, присутні 90% педколективу, проводимо нетрадиційно, пробуємо гратись, налаштувавши людей на позитив один до одного. І? В окремих колег, десь відсотків до 10% іде не сприйняття як гри так і  інформації – шукають слід масонів :). Значить з демократією не все так просто. Продовжуємо: презентуємо літературу, враження, інструмент для навчання, розповідаємо і все ж таки – формуємо ініціативну групу з педагогів для впровадження проекту в дію. Група педагогів формально є, принаймні на папері. Просимо поінформувати батьків та учнів через класні колективи і до 28.02. 2018 року подати пропозиції з учнів та батьків.

Понеділок 26.02.2018 р.  8.10 ранку мами 4го класу проявляють інтерес до бурульок  з титульної сторони школи, зі сторони квітника і до «сидіння біля монітора»  прибиральниць школи, при чому в доволі агресивному плані: чому не збиті і чому сидять?  Як демократичний керівник пояснюю причини висіння  і посадові обов’язки прибиральниць, функції камер спостереження, пропоную допомогти усунути бурульки і …..

Вівторок 27.02.2018 р. 10.00 мама учениці 4го класу проводить розслідування у їдальні з приводу організації харчування, медсестра терпеливо пояснює їй її права та обов’язки . Розвиваємо практичні навички співпраці, пропагуємо відповідні норми поведінки.

Середа 28.02.2018 року вчитель першого класу Троян Н.М. проводить відкритий урок  з першокласниками  за участі батьків, колег по роботі та своїх   учнів, що навчаються уже в 9-му класі, чим підтверджує принципи демократії у школі , а саме демократичну участь, різноманіття як цінність, рівність можливостей, повага до людської гідності, мирне співіснування.

П’ятниця 02.03.2018 року 13.00 за участі всіх членів команди спілкуючись в ліберально-демократичному стилі :), підбиваємо підсумки роботи за тиждень, плануємо перспективи втілення процесу ОДГ та ОПЛ в життя. Ми ще досі команда з енергією та амбіціями.

Субота 03.03.2018 року, живучи в напівдемократичному суспільстві обговорюємо рішення про призупинення навчання в зв’язку з політикою «Газпрому»   з педагогами школи, які не зважаючи на усне  розпорядження відпочивати, всі прийшли на роботу, виконуючи наказ по школі про перенесення робочих днів, відповідно дотримались демократичного стилю життя, відповідних норм поведінки та норм освіти з прав людини.

Щоденно школа стикається з викликами сьогодення , з байдужістю та вседозволеністю, відсутністю реальної самооцінки, тому вчимося слухати і поважати один одного, пробуємо разом знайти шляхи виходу з проблемних ситуацій, плекаємо готовність змінюватись.

 Новий робочий тиждень, повільно, але рухаємось.

Понеділок 05.03.2018 року спільно з громадською організацією «Здолбунівський клуб з американського футболу» (керівник Тимофій Тишкун) за участі учнів 2-их – 8-их класів зіграли в американський футбол, сподобалось… Зв’язок з громадою в дії… Поїхали…

Жанна Рудик та команда демократичних змін у ЗОШ№5 м.ЗдолбунівВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети