Перша зустріч “в полі” щодо об’єднання громад відбулась на Здолбунівщині

у селіП’ятниця, 20 березня – історичний день в історії Здолбунівщини – так вважає голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук. У Новій Мощаниці зустрілися представники громад, які незабаром, якщо все піде без змін, об”єднаються. Сільські голови Ступна, Малої та Нової Мощаниць уже готові робити перші юридичні кроки для такого об”єднання. Голова Старої Мощаниці (єдина жінка) найближчим часом обговорить усі плюси та мінуси такого кроку зі своїми депутатами та, якщо вони підтримають, долучиться до процесу.

 Таким чином, матимемо повноцінну нову об”єднану громаду, яка однією з перших в Україні претендуватиме на кошти з Фонду регіонального розвитку. Уже на наступному тижні відбудеться так звана пропозиція до об”єднання, яка, згідно зі Законом, має виходити від однієї з громад.

Р.S. Кажуть, сім раз відміряй – один раз відріж. Наша держава міряє вже 24 роки. А відрізати все ніяк не наважується. То не той час, то нема грошей, то вибори, то інші сотні причин, які відтерміновують початок реформ. Найбільше мене зараз питають: “Сергій Юрійович, а ви впевнені, що держава не включить задню і доведе почате до кінця?”. Кажу, що впевнений. Бо в нас просто немає іншого виходу. Зараз, попрацювавши головою РДА вже місяць, я роблю висновок, що та система функціонування держави Україна, яка сформувалася в нас з моменту незалежності – це навіть не дорога, на яку ти можеш виїхати автівкою і маєш можливість по ній виляти, виїжджати на зустрічну смугу чи когось обганяти, але не можеш із цієї дороги з”їхати. Ні, це не дорога. Це колія.

Це рейси, якими ти котишся. І або ти по них котишся, або ти з них з”їжджаєш. І тоді аварія, тоді біда. Скажете, третього не дано? Не погоджусь. Можна ще перекласти рейки, зробити нову колію. І ми зобов”язані над цим працювати, якими б важкими ці рейки та шпали не були. Бо якщо цього не робити, якщо не покласти нову колію, то наш поїзд просто скотиться в прірву. Зараз він не так далеко від неї… Сподіваюсь, це всі розуміють. Здолбунівщина – за реформи! ))проект, райони

П.П.С від ЗС: А тим часом вже починають “гуляти” карти нових об’єднаних районів України, і на цій карті Здолбунівщини вже немає. Чи слід це розуміти, що і Здолбунівська РДА після успішного супроводу процесу об’єднання громад на території району зникне чи розчиниться у сусідньому Рівненському? Може, державі варто оголосити ВЕСЬ план адмінтерреформи, тоді, можливо, й акценти в процесах об’єднання будуть інші. Наприклад, Здолбунів дивився би не на Копитківську сільраду, а на Квасилів і Рівне, як на партнерів в об’єднанні: інші комбінації, інші цифри, інші можливості.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети