Першого сільського старосту обрано на Здолбунівщині
“Обирати війта будемо таємним голосуванням, як народні депутати голову Верховної Ради України. Бачив у сільраді: вже й урну зробили з картонного ящика, кажуть, навіть бюлетені надрукують. Тож, хлопці, попадемо ще в історію: вибираємо першого в області сільського старосту”, – говорить до односельців літній чоловік із цигаркою на порозі Урвенської сільради, що в селі Гільча Друга Здолбунівського району на Рівненщині.
У п’ятницю, 25 січня у селі Гільча Друга обирали орган самоорганізації населення – сільський комітет і його голову – сільського старосту. Актова зала у сільраді була переповнена. На конференцію місцевих жителів приїхало районне керівництво – голова райради, його заступник і заступник голови райдержадміністрації.
“Колись навіть у найменшому селі був орган самоорганізації населення. Керівника місцевого сільського управління або самоврядування у різні роки називали по різному – старостою, головою, війтом, солтисом. Люди самостійно вирішували багато справ. Нам також це під силу! До нашої сільради відносять шість населених пунктів. З ініціативою обрати сільських старост і комітети вже виступили мешканці Гільчі Другої, Лідаво, Йосипівки та Залісся”, – виступає Урвенський сільський голова Лідія Балабат.
На сільського старосту висувають двох кандидатів – 39-річного інспектора військового обліку із сільради Ганну Хлопіч і 48-річного місцевого підприємця Миколу Грицюка. Жінка набирає 25 голосів, що на 7 більше ніж в опонента. “Будемо займатися благоустроєм села. Гуртом можна багато справ вирішити. Наприклад, об’єднаємо громаду заради вшанування пам’яті наших земляків. Впорядкуємо кладовище, як слід. Частину коштів самі зберемо, а частину проситимемо в донорських організацій і купимо добру мотокосу на бензинові. Бур’яни будемо скошувати, траву підстригати”, – ділиться планами новообрана сільська староста Ганна Хлопіч. Таємно голосують також і за склад органу самоорганізації населення. У сільський комітет обирають шістьох людей. Лічильна комісія одразу на очах усіх підраховує голоси. “Законодавче регулювання діяльності органів самоорганізації населення, зокрема, сільських комітетів, закріплено у Законах України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про органи самоорганізації населення”. Однак, процедура їх створення є досить складною. По суті, існує їх подвійна легалізація місцевою радою. Спершу сільрада приймає рішення про дозвіл на створення сільського комітету, а потім здійснює його легалізацію. Очевидною є потреба законодавчого спрощення цих процедур”, – вважає Олег Савчук, керівник проекту “Формування міжрегіональної мережі громадянської взаємодії сільських органів самоорганізації населення”.
Керівники району вітають селян з обранням сільського старости й комітету. Обіцяють, що у районній програмі підтримки місцевих ініціатив пропишуть і сільські комітети. Їм надаватимуть фінансування на проекти першочергово.
Віктор ГОМОЛЬ
Джерело: Gazeta.ua*
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.