Перлина Здолбунівщини

Перейнятись багатовіковою історією, отримати  насолоду від справжньої української природи та зайнятись активним зеленим туризмом – це  все ви можете реалізувати, приїхавши в наше гарне волинське містечко на Здолбунівщині.

Мальовниче містечко Мізоч розкинулось зеленим килимом посеред семи пагорбів, які називають рівненськими Карпатами. Його природа є унікальною. Вас здивує своєю неповторністю парк, закладений у ХVІІ столітті, та два ставки, які є прекрасним місцем для відпочинку та проведенням часу за рибальством.

Мізоч розташований у центрі природньо-ландшафтного парку, який славиться екологічно чистими водами – озера в селах Святе та Будераж. Туристичний клуб «Вершини» спеціалізується на проведенні туристичних таборів відпочинку у цій місцевості, які є популярними серед дітей та молоді.

За кілька кілометрів від Мізоча знаходяться місця, які відіграли значну роль в історії України. Це Дермань, що тісно пов’язаний з князями Острозькими, Смотрицьким, друкарської справою; тут – столиця УПА, батьківщина Уласа Самчука, Бориса Тена. Це Гурби – місце найбільших боїв за незалежність України. Історичні місця впорядковані належним чином та завжди готові прийняти відвідувачів.

Втративши у 1957 році статус районного центру, Мізоч зберіг свою красу та привабливіть для гостей. Чинне місце займає архітектурний комплекс колишніх власників містечка родини Дунін-Карвицьких. Сучасним селище зробили нові забудови, розвиток підприємств та організацій. Та родзинка завжди тут мала місце. Так, у місцевому держлісгоспі облаштовано міні-парк для відвідувачів, в якому живуть лебеді, дикі свині та косулі.

Славний Мізоч своїми жителями, як простими трударями, так і народними умільцями, серед яких вишивальниці, різьбярі, флористи, художники, майстри по лозоплетінню та макраме. Виставки їх робіт періодично організовуються в селищі.

Культура селища представлена зразковим ансамблем народного танцю «Надія», народним хором, іншими колективами художньої самодіяльності.  Розвинутий спорт – є власна футбольна команда.

Відтворено та збережено козацьку спадщину – діючий гурток козацького бойового мистецтва «Спас» організовує та проводить святкування релігійних та світських свят за козацьким звичаєм.

Мізочани зберегли всю багатогранну і складну історію України в боротьбі за її незалежність. Пам’ятні знаки всіх історичних епох на цьому шляху є мовчазним доказом цього. У Мізочі відновлено пам’ятники  воякам УПА та радянським воїнам.  Збережено пам’ять національних меншин – євреїв і поляків. У пошані видатні люди – Шевченко та Хмельницький.

Духовність містечка можна відчути, відвідавши два православних храми.

Дякуючи своєму зручному розташуванню та чудовому транспортному сполученню, дорога до Мізоча займає 30 хвилин від великого залізничного вузла регіону – Здолбунова.

Мізоч – це та місцина, де ви можете в повній мірі відчути всю красу Волині.

Леся Черниш і Ко в рамках проекту “Розвиток громадської журналістики в малих сусідніх громадах “

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети