Перевізники прийшли переконувати голову РДА

пдвВчора відбулася 2,5 годинна зустріч перевізників (4 особи) і керівництва Здолбунівської РДА та райради. Але про це згодом. Спочатку декілька фактів з інших міст України по цій же темі. І перша новина, оооуууу, Антимонопольний комітет на 24-му році незалежності теж визнав, що без обрахунку пасажиропотоку неможливо встановити обгрунтований тариф, і рекомендує КМУ активно використовувати це своє відкриття.

Київ. http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248072855&cat_id=244277212  Сьогодні, 6 квітня, Антимонопольний комітет України надав Міністерству інфраструктури України обов’язкові для розгляду рекомендації з метою недопущення встановлення необґрунтованих тарифів на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Відповідно до статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження щодо встановлення в порядку в межах, визначених законодавством, тарифів на транспортні послуги належать до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Розрахунок тарифів повинен здійснюватись відповідно до запланованих на рік (на підставі фактичних) обсягів транспортної роботи, характерних для даного виду перевезень перевізника в регіоні, та кількості перевезених пасажирів з використанням економічно обґрунтованих планових витрат. До розрахунку тарифу включається плановий прибуток, необхідний для розвитку Перевізника і сплати ним податкових зобов’язань. Крім того, під час розрахунку тарифу загальний обсяг транспортної роботи та загальна кількість перевезених пасажирів, у тому числі з урахуванням пільгових категорій пасажирів, обґрунтовуються перевізником на підставі фактичних показників роботи або встановлюються за результатами обстеження пасажиропотоків.

Проте на сьогодні відсутня чітка норма, яка б зобов’язувала органи місцевого самоврядування при встановленні (погодженні) тарифів на перевезення здійснювати з певною періодичністю обстеження пасажиропотоку на маршруті або вимагати від ініціатора зміни тарифу надання результатів такого обстеження.

За інформацією, наявною в Комітеті, при здійсненні власних розрахунків при зміні тарифу на перевезення перевізники не рідко занижують фактичний обсяг перевезення пасажирів. Цьому сприяє відсутність контролю за видачею водіями квитків. Отже, питання залишається нормативно неврегульованим, що може призвести до формування завищеного тарифу на перевезення пасажирів.

Враховуючи наведене, з метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України надала Міністерству інфраструктури України такі обов’язкові для розгляду рекомендації: забезпечити внесення змін до відповідних нормативно-правових актів, які б передбачали механізм визначення достовірного обсягу перевезень пасажирів, шляхом проведення обов’язкового обстеження пасажиропотоку на маршруті з метою формування обґрунтованого розміру тарифу на послуги перевезення пасажирів автомобільним транспортом, зокрема у режимі маршрутного таксі.

В Ужгороді правозахисники не морочать собі голову перемовинами, а через суд відміняють незаконні рішення міської ради про підняття тарифів. Регулярно.

Ужгород. http://zakarpattya.net.ua/News/138126-Sud-zaboronyv-miskii-vladi-Uzhhoroda-pidnimaty-taryf-na-pasazhyrski-perevezennia-DOKUMENTY 31 березня 2015 року, Ужгородський міськрайонний суд задовольнив клопотання ужгородського правозахисника Віталія Грегора про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом заборони виконавчому комітету Ужгородської міської ради вчиняти будь-які дії щодо встановлення тарифів на перевезення пасажирів автобусами міського сполучення, які працюють у режимі руху маршрутного таксі в м.Ужгороді, внесення змін до діючих тарифів чи погодження нових до вирішення адміністративного спору по суті.

Основним мотивом такого судового позову і виправданої критики  громадськості є відсутність жодних покращень умов перевезень. Оскільки останні не відповідність санітарним та технічним нормам, вимогам безпеки на транспорті, умовам перевезень в цілому, зокрема, це грубе не дотримання встановленого графіку руху та понаднормове перевезення пасажирів, технічно застарілий автопарк тощо.001 002-52

Львівська влада вміє не лише видавати розпорядження, а й контролювати їх виконання.

Львів. http://loda.gov.ua/news?id=14432 Департамент розвитку інфраструктури, дорожнього господарства та паливно-енергетичного комплексу Львівської облдержадміністрації розробив графік перевірок щодо якості обслуговування перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, – про це повідомив директор департаменту Олег Лазар.

“Маємо багато скарг від мешканців області щодо неякісного надання послуг автомобільними перевізниками. Вони просять Львівську ОДА, як організатора перевезень на автобусних маршрутах, забезпечити належне обслуговування пасажирів”, – розповів О. Лазар.

“Комісія протягом останніх двох місяців проводила перевірки щодо якості перевезень на маршрутах. На жаль, було зафіксовано чимало порушень з боку перевізників. Зокрема, це недотримання схеми руху автобусів, невідповідність номеру маршруту, марки транспортного засобу, який подавався на участь у конкурсі тощо”, – зазначив О. Лазар.

Він додав, що сімом перевізникам вже надіслані попередження про можливість розірвання договорів у разі їх невиконання а також наголошено на важливості та необхідності виконання умов договору про організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Рівне-Здолбунів. У Рівному чути було лише активістів, сьогодні вони запустили чергову акцію: сфотографуй умови в маршрутці, в якій нас возять перевізники. У Здолбунові вперше відкрили кримінальну справу, яка не передана до суду і по якій ніхто не покараний, активісти проводили ряд заходів із підвищення правосвідомості пасажирів, ведеться широка інформаційна компанія, голова Здолбунівської РДА чітко заявив свою позицію щодо дотримання норм, чинних на сьогоднішній день. Детальніше про все тут – http://zdolbunivcity.net/hto-i-scho-robyt-dlya-vidnovlennya-zakonnosti-na-zdolbunivschyni/

Але залишилися питання, які корелюються із прикладами описаними із сусідніх регіонів.

Чи здійснювались перевірки умов перевезення пасажирів на внутрішньорайонних маршрутах і міжрайонних?

Чи проводились повноцінні громадські слухання із встановлення нових тарифів?

Чи проводились обстеження пасажиропотоку на рейсах?

Чим обгрунтовані нові тарифи перевізників окрім вартості палива на АЗС і придуманих зі стелі цифр по пасажирах і пільговиках?

Хто покараний за очевидні порушення протягом березня-квітня ?

Тому можемо констатувати, що лише місто Рівне та Здолбунівський район не сиділи, склавши руки, у боротьбі, як би дивним це не звучало, із самоправством перевізників, які абсолютно не бачать стан своїх маршруток (дороги в селах жах – ми знаємо і це правда), культуру своїх водіїв, відсутність квитків та інформації для пасажира, недовезених пасажирів, невзятих пільговиків (віримо, що їх багато, знаємо, що не відмовляєтесь возити ні мобілізованих, ні демобілізованих, ні інколи пенсіонерів та школярів).

Що означає не виконувати розпорядження голови ОДА? А які тут можуть бути варіанти – це ігнорування влади у Рівненській області і, в свою чергу, відсутність контролю за своїми ж розпорядженнями зі сторони Рівненської ОДА.

На цьому фоні Здолбунівська РДА (цікаво, а чому ні Здолбунівська міська рада, ні сільські ради в процес не включились – це ж ваші люди їздять до Рівного і додому) виступала таким собі посередником між Рівненською владою і перевізниками та пасажирами. За своєю ініціативою та відгукуючись на виклик громадськості.

бойові яйцяВчора у Здолбунові відбулась одна із зустрічей у форматі влада-громадськість-перевізники. Тривала 2,5 години. Про її результати ми попросили розповісти голову Здолбунівської РДА Сергія Кондрачука: “Якщо коротко, то перевізники готові їздити в Рівне не по 9 грн., а по 8 грн (сільські маршрутки – 7 грн). Крім того, визначимо реальний пасажиропотік (2 квітня підписав відповідну угоду з НУВГП). До кінця року маємо спільно навести лад у транспортних перевезеннях. Це вже буде в моїй компетенції. Наприклад, проситься маршрут, який з’єднував би Новомильськ – вул. Старомильську – залізничний вокзал – місто Здолбунів – Здовбицю (по колу, бо мешканці одного з районів міста, щоб дістатися центру, можуть розраховувати лише на Івачківську маршрутку).

Загалом, розмова була конструктивною та плідною. Завтра відбудеться обласна відеонарада з перевізниками, думаю, на ній нарешті буде знайдено спільний знаменник, адже сокиру війни потрібно закопувати. Для інформації: НЕплатників ПДВ (у нас таких 2 маршрутки з 17) – тариф 7,3 грн, для платників ПДВ (а це 14 маршруток фірми “Лайф” + 1 маршрутка ПП Малахов – тариф 8,68 грн.). З сьогоднішнього дня вони їздять по 8 грн., тобто на 68 коп МЕНШЕ тарифу. По місту: законний тариф для перевізників з ПДВ – 3,45 грн., без ПДВ – 3,12 грн. Вони погодились на 2,5 грн, тобто майже на гривню менше…”

Які будуть ціни завтра – буде диктувати ціна на життя і вирахована кількість пасажирів. Боротися за свої права треба постійно – не залежно від того чи змінюється тариф чи ні, тому ЗС і надалі відкритий до ваших історій про пригоди у маршрутках: фото салонів, аудіо, відео якості обслуговування, дотримання графіку руху і т.д Тендери на перевезення ще ніхто не відміняв так само як й інспекцій з дотримання прав споживачів. Також ми готові почути і слова вдячності про тих самих перевізників і водіїв, щоб громадськість могла оцінити, як і хто виконує договірні умови обслуговування пасажирів.

Чекаємо завтрашнього відеоселектору і як завжди оперативно розповімо про перемовини між сторонами.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети