Перевізники незаконно підняли тариф на проїзд

нові ціни
Те, про що всі говорили й обговорювали стало знову реальністю. Перевізники самовільно підняли тариф на перевезення. Просто взяли, надрукували нові ціни й вивісили в маршрутках
. Так, проїзд Рівне – Здолбунів коштує 9 грн, Рівне – Мізоч 18 грн, Рівне – Квасилів 4 грн.

Ось що пише один із дописувачів у групі ЗС ФБ:

Зранку мій бойовий дух на день загартував водій маршруту Здолбунів-Рівне (той, що 0800). Думаю, так буде щоранку, а надвечір бойовий дух ще й закріплюватиметься. Без жодної офіційної папірчини – тільки комп.набір напівжирним з новими розцінками – проїзд зі Здолбунова до Рівного відсьогодні – 9 грн. При вході заплатила за вчорашнім тарифом. На що почула незадоволену репліку водія. На що відповіла: треба офіційне підтвердження, а не компнабір напівжирним. Геніальна відповідь водія: “Дааааа–ааа?”. Це нагадало славнозвісне “што?”. Друзі, лише один з усіх пасажирів маршрутки не погодився з “обдираловом по-новому”! Люди діставали гаманці і – хто кривлячись, а хтось ніби так і треба – платив вказану суму. А зайшло на зупинці 14 осіб. А скільки зупинок дорогою… Пригадалося, як минулоріч у цей період перевізник теж гріб з народу, хто скільки дасть: платили по 9 грн, хто по 7грн – брали все, решти не віддавали. Друзі, хто вважає, що працює на себе, а не на перевізників, і їздить даним маршрутом: прошу, підтримайте – не лайком. А чіткою власною позицією: не дати себе обдурити!новий тариф

Ще один із наших читачів пише у групі ЗС ВК: Сьогодні зайшов у здолбунівську маршрутку і очманів, проїзд 9 грн, попросив квиток, мені водій видав декілька(по 3 грн). Чи правильно це?квиточки

Ось що з цього приводу говорить директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Ігор Тимошенко: законодавство чітко визначає процедуру затвердження нового тарифу на перевезення. Так, після подачі перевізником заявки нові тарифи мають пройти громадське обговорення. Лише після цього розпорядженням голови ОДА можуть бути затверджені. Без цього жоден тариф не може визнаватися законним.

«Я розумію бажання перевізників збільшити тариф, адже зросла ціна на пальне. Але не треба забувати, що зарплати мешканців області залишилися на тому ж рівні. Тож очевидно підвищення вартості проїзду може значно погіршити фінансовий стан людей. Щоб цього не сталося, закликаю перевізників та громадськість зустрітися за «круглим столом» та знайти порозуміння. Перевізники та активісти мають дійти спільної позиції щодо тарифів. Тільки після цього в облдержадміністрації погодять новий тариф», – наголосив Ігор Тимошенко.

За словами директора департаменту, будь-яке самочинне підняття тарифу без відповідного розпорядження голови ОДА є грубим порушенням закону. Відповідно, може каратися від накладання штрафів на перевізника і аж до розірвання угоди та позбавлення ліцензії на перевезення.

Ось позиція голови Здолбунівської РДА Сергія Кондрачука:

– Підвищення тарифів протиправне, тому я даю протокольне доручення з’ясувати, хто здійснює перевезення здолбунівським маршрутом, хто самовільно підняв тариф і як ці дії відповідають вимогам,  вказаним за результатам тендерного відбору перевізників на ці маршрути. Прошу присутнього на колегії РДА прокурора звернути увагу на ці порушення. (позиція була озвучена під час проведення колегії РДА 27.02.2015)

Пропозиція від ЗС: заява і позиція – це добре, але і минулого разу, і зараз це виглядає, як полякати їжака голою…, ну, ви знаєте чим. Є факт порушення. Ваші дії мають бути такими: ДАІ, управління економіки ОДА, РДА, держтрансінспекція і т.д – всі на автовокзал, фіксуємо факти, викликаємо перевізників на місце, вимагаємо й документуємо пояснення. Штрафуємо, ліквідовуємо результати тендерів. Або правила однакові для всіх, або переписуйте правила встановлення тарифів. Дії мають бути такими, щоб всі розуміли, що є ЗАКОН!Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети