. Перевізники незаконно підняли тариф на проїзд | Здолбунів City

Перевізники незаконно підняли тариф на проїзд

нові ціни
Те, про що всі говорили й обговорювали стало знову реальністю. Перевізники самовільно підняли тариф на перевезення. Просто взяли, надрукували нові ціни й вивісили в маршрутках
. Так, проїзд Рівне – Здолбунів коштує 9 грн, Рівне – Мізоч 18 грн, Рівне – Квасилів 4 грн.

Ось що пише один із дописувачів у групі ЗС ФБ:

Зранку мій бойовий дух на день загартував водій маршруту Здолбунів-Рівне (той, що 0800). Думаю, так буде щоранку, а надвечір бойовий дух ще й закріплюватиметься. Без жодної офіційної папірчини – тільки комп.набір напівжирним з новими розцінками – проїзд зі Здолбунова до Рівного відсьогодні – 9 грн. При вході заплатила за вчорашнім тарифом. На що почула незадоволену репліку водія. На що відповіла: треба офіційне підтвердження, а не компнабір напівжирним. Геніальна відповідь водія: “Дааааа–ааа?”. Це нагадало славнозвісне “што?”. Друзі, лише один з усіх пасажирів маршрутки не погодився з “обдираловом по-новому”! Люди діставали гаманці і – хто кривлячись, а хтось ніби так і треба – платив вказану суму. А зайшло на зупинці 14 осіб. А скільки зупинок дорогою… Пригадалося, як минулоріч у цей період перевізник теж гріб з народу, хто скільки дасть: платили по 9 грн, хто по 7грн – брали все, решти не віддавали. Друзі, хто вважає, що працює на себе, а не на перевізників, і їздить даним маршрутом: прошу, підтримайте – не лайком. А чіткою власною позицією: не дати себе обдурити!новий тариф

Ще один із наших читачів пише у групі ЗС ВК: Сьогодні зайшов у здолбунівську маршрутку і очманів, проїзд 9 грн, попросив квиток, мені водій видав декілька(по 3 грн). Чи правильно це?квиточки

Ось що з цього приводу говорить директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Ігор Тимошенко: законодавство чітко визначає процедуру затвердження нового тарифу на перевезення. Так, після подачі перевізником заявки нові тарифи мають пройти громадське обговорення. Лише після цього розпорядженням голови ОДА можуть бути затверджені. Без цього жоден тариф не може визнаватися законним.

«Я розумію бажання перевізників збільшити тариф, адже зросла ціна на пальне. Але не треба забувати, що зарплати мешканців області залишилися на тому ж рівні. Тож очевидно підвищення вартості проїзду може значно погіршити фінансовий стан людей. Щоб цього не сталося, закликаю перевізників та громадськість зустрітися за «круглим столом» та знайти порозуміння. Перевізники та активісти мають дійти спільної позиції щодо тарифів. Тільки після цього в облдержадміністрації погодять новий тариф», – наголосив Ігор Тимошенко.

За словами директора департаменту, будь-яке самочинне підняття тарифу без відповідного розпорядження голови ОДА є грубим порушенням закону. Відповідно, може каратися від накладання штрафів на перевізника і аж до розірвання угоди та позбавлення ліцензії на перевезення.

Ось позиція голови Здолбунівської РДА Сергія Кондрачука:

– Підвищення тарифів протиправне, тому я даю протокольне доручення з’ясувати, хто здійснює перевезення здолбунівським маршрутом, хто самовільно підняв тариф і як ці дії відповідають вимогам,  вказаним за результатам тендерного відбору перевізників на ці маршрути. Прошу присутнього на колегії РДА прокурора звернути увагу на ці порушення. (позиція була озвучена під час проведення колегії РДА 27.02.2015)

Пропозиція від ЗС: заява і позиція – це добре, але і минулого разу, і зараз це виглядає, як полякати їжака голою…, ну, ви знаєте чим. Є факт порушення. Ваші дії мають бути такими: ДАІ, управління економіки ОДА, РДА, держтрансінспекція і т.д – всі на автовокзал, фіксуємо факти, викликаємо перевізників на місце, вимагаємо й документуємо пояснення. Штрафуємо, ліквідовуємо результати тендерів. Або правила однакові для всіх, або переписуйте правила встановлення тарифів. Дії мають бути такими, щоб всі розуміли, що є ЗАКОН!

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Kim

  І Закону це суперечить, і самочинство перевізників на яву, і обласна влада не погодила і дозволу не дала, нормативно-правового акту не прийняла… А ми уже платимо із Здолбунова до Рівного (хай там як і хто рахує, але офіційно це 12 км,) 9 грн. в одну сторону. То хто має втрутитись, аби на Рівненщині у конкретній галузі – автоперевезення пасажирів – припинити беззаконня? У нас що уже немає відповідних органів, які забезпечують контроль над дотриманням законів чи правоохоронних органів, які забезпечують їх виконання? На це ж вказують не лише обурені пасажири. Факт брутального порушення законів І діючого розпорядження голови ОДА офіційно оприлюднює обласна виконавча влада. Ця ж обласна влада попереджає про штрафи і позбавлення ліцензій тих, хто самовільно підвищив тарифи. І що? Хто негайно має це (позбавлення ліцензії) привести в дію? Логічним є запитання – у нас правова держава, чи котимось до анархії? А чи наші місцеві законники, правоохоронці, влада виконавча і представницька маршрутками не їздять, то й нема кому слідкувати за самоуправством? Так і далі- як горохом об стіну?…

 • Бовдур

  а ви бачили цiнники на заправках? хочете дешевше прошу на велосипеди розумники. Законотоврцi подорожують на ренжроверах та не паряться цiнами не бензин бо мають грошi, а маршрутники як простi пiдприемцi якщо будуть у збитках то не будуть возити. То знову прийдуть часи що одним дизелем будете рухатись або пiшки по мiсту здоровья укрiплювати бо то корисно. Маршрутники не стрiлочники, не подобаеться, будь ласка на майдан с запитаннями до влади.

  • ірина

   по вашій логіці мені треба самовільно підняти зарплату!?!ціни ж виросли на продукти, пальне, а зарплата рівня 2013 року. закон є закон. діє порядок встановлення тарифів, щоб можна було обгрунтувати нову вартість проїзду. а то один перевізник поставить 9 грн. інший 12 грн.самовольщина. а на рахунок майдану – перевізники також можуть взяти і поїхати на майдан з вимогами до влади.. хто їм забороняє? але не треба на простих людях відриватися, які їздять на роботу за зарплату рівня 2013 року

  • Sergiy

   Ціна на ДТ на протязі 10 днів не виросла на 50%, а проізд подорощав.Ціна на дт буде зменьшена бо доллар після звільнення Гонтарівоі буде штучно зменьшений,від того зменьшиться ціна на дт.Перевізники мають сутьеву знижку на дт,бо є кліентами таких заправок як,WOG,OKKO,БРСМ,а наші люди не хочуть знати причину підвищення ціни на проізд,або для них це цікаво.Бо вчора був свідком як чоловік довів водію,що його “господар” незаконно підняв ціну на проізд,але при цьому не один пасажир його не підримав.А навпаки платили за проізд,при цьому навіть не задали питання чому ціна по місту,така сама як у Рівному.

 • Леонід Власюк

  Повністю згідний з Вашими пропозиціями! Єдине, що хочеться добавити це те, що штрафувати за незаконне підняття цін відповідно до Кодексу України про адміністративні правопурушення повинна Державна інспекція з контролю за цінами (Держцінінспекція), однак цей орган на даний час перебуває в процесі ліквідації згідно з постановою КМУ від 10.09.2014 №442 “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади”. Окрім того, шоб оштрафувати перевізника, то для цього потрібно здійснити перевірку, а згідно з пунктом 8 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (№ 76-VIII від 28.12.2014) визначено: установити, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) здійснюються протягом січня – червня 2015 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.
  Незважаючи на описане, вважаю, що проблему можна і треба вирішувати, але для цього потрібні не лише розмови, а дієві заходи як від влади (село, район, область) так і від громадян (пасажирів). Так, наприклад, асоціація перевізників є, а асоціації пасажирів нема?! Чому перевізники тиснуть на владу, а пасажири ні?! Чому? І так далі….
  До вирішення проблеми незаконного підняття тарифів рекомендую пасажирам купувати квитки на проїзд на автостанціях (там тарифи не змінились), дієвий метод, сам перевіряв! Однак, бутьте готові до того, зокрема це стосується маршруту № 800 Рівне – Здолбунів, що в касі продадуть квиток не на ту маршрутку, що приїхала на автостанцію. (на маршруті №800 багато перевізників, а в квитку чітко зазначено перевізника). Тому, коли з вами трапиться подібне, не соромтеся повертатись в касу автостанції та говорити про негаразди, в моєму випадку касир особисто посадила мене на маршрутку.

  • Kim

   До чого тут проведення якихось там
   перевірок? Для чого це замилювання очей і запудрювання мізків пасажирам? Не
   пропонуйте тягомотину, накатані правила гри ТАНДЕМУ ПЕРЕВІЗНИК-ЧИНОВНИК,
   і не зіскакуйте з ДУЖЕ простого вирішення проблеми. Коли є
   встановлений факт порушення відповідних законів і розпорядження голови
   облдержадміністрації ЩО ЩЕ ТРЕБА? Позбавлення ліцензії до приведення
   підприємницької діяльності у відповідність з чинними вимогами. Все. Крапка.
   Ну, що ще доводити, навіть акта фіксування порушень не потрібно. Бо в кожній
   маршрутці найпереконаніший РЕЧДОК- РОЗЦІНКИ, видрукувані і підписані – КИМ і
   ЯКОЮ ПЕЧАТКОЮ? Є – ДОБРЕ, НЕМА ЩЕ ГІРШЕ – БО САМОЧИНСТВО! А від того чи їх ошрафують чи ні нам, пасажирам, як і тому
   перевізнику, не холодно, не жарко. Бо ж вони знають за що дають такі суми
   хабарів, то ці штрафи – легкий чих. Так, для звітності фіскалів.

   • Леонід Власюк

    Вірю в те, що все так і буде!
    З власного досвіду знаю, що в деяких перевізників, навіть, договору на перевезення немає (тобто він був та термін дії закінчився), проте і далі їздять.
    В наведеному вище коментарі наводжу власний досвід щодо вирішення проблеми незаконного підняття тарифу у 2014 році.

 • я.

  позбавити ліцензій більшу половину перевізників, нехай їздить менше, але по старій ціні. бо вже реально зажираються. а ні, то випускайте старенького титаніка-екаруса

  • Настя

   Підтримую!!! крім марштуту Рівне-Здолбунів є ще сільські маршрутки, дістатися з Рівного до Здолбунова, і навпаки не є проблемою.
   Інтервал руху автобусів Рівне-Здолбунів складає 5 хв.. і дуже часто вони їдуть напівпустими. Невже не можна збалансувати рух автобусів, коли година пік вранці і ввечері нехай іздять через 5 хв.. а в іншу пору можуть і через 20 хв.

 • Бовдур

  да, багато тут розумникiв якi готовi пiдприемцiв розьпьяти, рахувати розуму нема проте “розiпнiть його” волати навчились. Не далеко вiд “вати” панове коли замiсть логiки вмикаете отаку дурь. ( Єдине, що хочеться добавити це те, що штрафувати за незаконне підняття цін відповідно до Кодексу України про адміністративні правопурушення повинна Державна інспекція з контролю за цінами (Держцінінспекція), однак цей орган на даний час перебуває в процесі ліквідації згідно з постановою КМУ від 10.09.2014 №442 “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади”.) то я скажу, чекай iкаруса годину та не встигни на роботу якщо маеш бажання повернутись у радянське минуле. Вам вже оптимiзацiя новоi влади покращила життя? чи вам невiдомо куди шли тi штрафи?

 • Ната

  Ніякої відповідальності перевізники скоріш за все не понесуть, новий очільник району пальчиком скаже “но-но” і на цьму все, дуже шкода. Саме цей випадок покаже, на що здатний голова райдержадміністрації, має якийсь вплив чи ні, фаховість, професійність, командна робота. Перевізники нагліють з кожним днем, хамовиті, невиховані…. Зверніть увагу як відносять до літніх людей, яка культура – на “0”. Краще б вони підняли на 50% культуру власну і власних водіїв. В автобусі ніякої вивіски, хто перевізник, хто водії, за яким телефоном можна постаржитися і т.д., особливо це стосується маршруту Рівне-Здолбунів. На зупинці хоче стане, хоче – ні, зате вартість підняти це “бігом”. Шкода, що так все ім з рук зійде….

  • Бовдур

   а ти сядь за кермо о 4-5.00 та поiзди ось до опiвночi з рiзними людьми та послухай тi матюки чи прокльони цiлий день, ось тодi побачимо чи захочеш “легкого” хлiба маршрутникiв. Це по перше, а подруге хтось рахував окрiм бензину витрати на ремонт машини котра кожен день iздить по розбитим дорогам завантажена, скiльки коштуе резина, запчастини розбитоi пiдвiски котрi купують водii за своi грошi та iнше. Проiзд обгрунтований зараз 20 грн. повинен бути а не 9. Так людям важко бо немають грошей але це не вина перевiзникiв чи торгашiв, задайте питання трiйцi покращувачiв гонтаревiй, яценюку та порошенку чому люди стали зубожiлими на рiвень бомжiв.

   • Ната

    Якщо все так погано, то чому ж це жодний
    перевізник від маршруту не відмовився – “бідненький”. А щодо водія,
    то невиспані ночі не дають йому права хамити і хліба їхнього я не хочу, їм
    свій. Сама на власні очі декілька разів бачила, як стоїть біля “космонавта”
    старенька бабуся, а воно проїжджає повз, бо думає, що та бабуся буде проситися
    по посвідченню, її ж він на плечах буде везти, чи у Здолбунів-2 зупиняється не
    на зупинці, а через 200м. і весь натовп біжить, бо думають, що встигнуть, а
    воно пасажирів випустить і по газам, бо в нього “ГРАФІК”, а мені
    байдуже на твій графі, ти перевізник, виграв тендер на перевезення пасажирів от
    і перевозь, а якщо щось не подобається – поступись маршрутом чи робочим місцем
    іншому, який добросовісно буде виконувати свої зобовязання щодо перевезення
    пасажирів.

  • Sergiy

   Я думаю, що правда в ваших словах є. Тоді треба задати питання очільнику района, чи у нас в районі є влада ,чи ні ? Бо виходить що перевізники самостійно будуть піднімати тарифи і робить що заманеться, або місцева влада проце знала,разом з перевізниками ( тихенько як,це колись вирішувалось у саунах чи на шашликах ) і зараз робить вигляд, що хоче спільно вирішить цю проблему . Тому що всі категорії пільговикив мають право їздити безкоштовно до 1 червня 2015р. І якщо хтось про це з влади забув,тоді це показує її некомпитетність. Давайте всі разом будемо піднімати це питання!

   • Здолбунівсіті

    Перевезення – це сфера компетенції ОДА

 • здолбунівчанка

  ну перевізників тут захищає мабуть сам перевізник. маршрут Рівне-Здолбунів є найприбутковішим це всім відомо і дороги вже не такі і погані. Дермань, м.н.с. Мощаниці набагато гірші дороги.В мене є знайома, і в неї тато їздить на маршруті (0800) і я знаю як вони живуть. І в те що маршрутчики погано заробляють ніколи не повірю.Бо бачу і знаю правду. і В 4-5годин ранку на роботу встають не лише перевізники, є люти які вгазалі роблять в нічні зміни і на місяць отримують мінімальну зарплату. А хамства та грубості їм теж не позичати, якщо вже підняли проїзд то будьте ласкаві і умови зробіть.Бо інколи на ті сидіння бридко сідати та руками братися. Пальне подорожчало я згідна але піднімати ціни треба теж розумно, з 6 грн на 9 це обдираловка..Минулого разу з 4 до 6грн підняли, всі люди пообурювалися і на тому все закінчилося, а наша влада як ті телята пішла в них на повідку, так буде і цого разу. Самовільно підняти так можна і до 12 грн і до 20. А ми так і далі будемо мовчати.А влада буде засідати і засідати,а чого не зрозуміло. а мабуть для замилювання очей громадянам. Маршрутчики погрожують що не виїдуть в рейс, та будь ласка, є ще сільські маршрутки та електрички. Не виїдуть день, два і кому цікаво гірше зроблять. Чомусь в Рівному коли люди почали ходити на тролейбуси, а маршрутки їздили напівпорожні, то швиденько знизили проїзд. Я пропоную здолбунівчанам можливо за допомогою ЗС створити обєднання пасажирів в яке кожен обурений може подати заяву і з цими заявами піти до нашого нового голови. І тоді побачимо чи вміє він щось робити окрім того що гарно говорити.

  • Здолбунівсіті

   Районний рівень щось може вирішувати, але все ж він проміжний. Нові тарифи затверджує розпорядженням голова ОДА.

 • мак7

  В касі автовокзалу квиток на РІвне коштує 6,05 грн.

 • мак7

  В касі автовокзалу квиток на РІвне коштує всього 6,05 грн.

 • Іра

  Мене також обурюють ці необгрунтовані тарифи! Але ще більше обурюють наші люди, більшість з яких практично не відрізняються від “стада баранів”. Тарифи ще неузаконені, а вони платять. Я наприклад розміняла гроші дрібними і даю маршрутчикам 6 грн., чи 5 грн. у сільських коли їду до Рівного, а також 2 грн. по місту, Саме цікаве, що вони нічого мені не кажуть, бо знають, яка дійсно ще ціна на проїзд. А чим бідніша людина заходить в маршрутку, то чомусь менше обурююється і платить скільки скажуть. Я б може й непроти підняти тариф. Але скільки можна їздити в цих смердючих, брудних маршрутках, де страшно сідати на сидіння, особливо влітку, бо можна ще підхопити якусь болячку. Щорозу піднімають, а буси старі, двері постійно заїдають, фари дехто заклеїв скотчем, бо зламалася. А навіщо сервіс, чистота, зручні сидіння. Вони ж пасажирів за людей не вважають, вони ж худобу чи дрова перевозять. Зато водії і перевізники багатіють.
  На майдані гинули за якусь примарну “Європу”, а тут об них ноги витирають і всім байдуже, мітингувати вже ніхто не йде!!!

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама