Перевізникам голова Рівненської ОДА – не указ

Шостий день діє нове розпорядження голови Рівненської ОДА про тарифи на пасажирські перевезення у Рівненській області. За цей час всі перевізники вже давно мали б ознайомити своїх водіїв з ним, вивісити на стенді в маршрутках для пасажирів, натомість маємо те, що і мали – ігнорування розпорядження, самовільне встановлення тарифу та й доволі масове мовчання пасажирів, які лише закріплюють віру перевізників у те, що анархію можна легалізувати у нашій області. Але мовчать не всі.

Чому  у нашій області, а не в Україні, тому що є що взяти за приклад. Ось, дивіться, це стенд у маршрутці, яка курсує за напрямком Ірпінь-Академмістечко у Київській області. Що на ньому розміщено: витяг із правил перевезення пасажирів, категорії пасажирів, що мають пільги на проїзд, розпорядження голови Київської ОДА від 15.03.205 про затверджені тарифи, вартість проїзду до зупинок за маршрутом із вказанням відстані та ціни, графік руху маршрутки та контакти перевізника. Для орієнтиру, проїзд Ірпінь-Академмістечко, що складає протяжність 20.1 км ціна становить 9 грн. Не забуваймо, це недешева Київщина.київська маршрутка (3) київська маршрутка (2) київська маршрутка (1)

А тепер повернемось на Рівненщину. Ось як виглядає ситуація в маршрутці 800 Рівне-Здолбунів: стенд із витягом з правил перевезень, інформація про аптечку і молоток із запасним виходом, а ще побажання вживати насіння, банани і горішки разом із лушпинням і кожурою. ВСЕ…здолбунівська маршрутка (1) здолбунівська маршрутка (2)

Щоправда у цій маршрутці ще на панелі закріплена ім’я перевізника і затверджені ПЕРЕВІЗНИКОМ із підписом і печаткою ціни на перевезення. Так, з Рівного до Здолбунова ті самі 9,00 грн за 17,5 км, хоча, згідно із згаданим розпорядженням пана Чугуннікова від 25.03.2015 року перевізники без ПДВ за цим маршрутом мали правити з пасажирів по 7,00 грн.

Стандартні діалоги із водіями виглядають так (перший діалог на маршруті Здолбунів-Рівне у маршрутці село-Рівне, другий діалог на маршруті Рівне-Здолбунів)

АУДІО

Постає питання: на Київщині знають і дотримуються законів перевізники, й обласна адміністрація контролює цей процес, а на Рівненщині?

У Здолбунівському районі порушена кримінальна справа по самоправству перевізників. Ми не беремося підміняти собою міліцію, і знаємо, що багато зроблено і багато що залежить зараз від позиції прокуратури. Сподіваємось, що, розслідуючи цю справу, буде зроблено все задля з’ясування справжніх причин, які призвели до таких справ у сфері перевезень в районі.

Може, це лише фантазії, але уявляється такий простий і доволі швидкий порядок дій по справі:

Перший день: по міліціянту в цивільному на зупинки, особливо у села, де є нарікання йфіксація фактів дотримання графіку перевезень, якості обслуговування.

Другий  день: по міліціянту в цивільному в маршрутку, документування сплачених сум, видачі квитків, якості перевезення, технічного стану маршрутки, на виході (кінцевих зупинках) опитування свідків, складання протоколів на водія.

Тиждень: запрошення перевізників з договорами та умовами тендерів, паспортами маршрутів. З’ясування обставин, що виникли у день перший і другий, відбір пояснень.

Тиждень: опрацювання зібраних матеріалів і передачі до суду, повідомлення громадськості та ЗМІ про відкритий судовий процес. На цій стадії, дивись, і прокуратура згадає, що вона колись створювалась для забезпечення дотримання законності на території району, і вступить процесуально на захист скривджених пільгових категорій пасажирів та й решти теж.

І все це бажано зробити ДО суду над хабарником Пустовітом, щоб вже на той суд надати нові виявлені обставини, якщо такі виявляться :) про справжніх власників маршрутів (хто виграє і хто їздить на них).

Тоді населення, навіть те, яке мовчки сплачує зайві гривні в необліковану касу перевізникам, скаже: так, на Рівненщині є і влада, і правоохоронці, які щось корисне роблять для звичайного здолбунівчанина. А поки буде заохочуватись мовчазними діями чи бездіяльністю анархія, то недалеко й до махновщини. А чого б ні? Якщо одним сходить з рук, то й іншим зійде?!

Громадська організація ЗЕОН друкує відкритий лист голові Рівненської ОДА Віталію Чугуннікову (поки його готували до підписання, долучились ще три громадських об’єднання!!). Всі бажаючі можуть його роздрукувати й підписати та надіслати за адресою: м.Рівне майдан Просвіти,1 ЗАКАЧАТИ: Лист голові Рівненської ОДА (пам’ятайте, що потрібно зазначати ПІБ, контактну адресу й телефон, щоб ваше звернення не було анонімним, і вам могли надіслати відповідь чи сконтактувати з вами).лист голові ОДА

Також нагадуємо, що є можливість створити Народну Петицію щодо припинення самоправства перевізників (будь ласка, підписуйте своїми прізвищами й  іменами без скорочень, іноземних букв та ніків), яка одразу, як набере 100 підписів, буде передана голові РОДА. Додано 18.42 02.04 Ось вже є Петиція, створена Анатолієм Бондарчуком – залишилось дозбирати 53 підписи!!

Неймовірна кількість коментарів, запитань просто спонукала нас рухати цю справу далі, бо не всі мешканці Здолбунова погоджуються із таким станом речей.тарифи_комент_1 тарифи_комент_2 тарифи_комент_3 тарифи_комент_4 тарифи_комент_5 тарифи_комент_6

А ще читачі надіслали нам на пошту листівку-підказку, яку пропонують усім бажаючим пасажирам роздруковувати і мати при собі в маршрутці. На ній – всі ціни (тариф) на всі напрямки по Здолбунівському районі та до м.Рівне: перевізники листівкалистівка по перевезеннямВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети