Перевірений спосіб зібрати гроші – обмін водійських прав

У власників застарілих посвідчень водія ще є досить часу, аби без поспіху обміняти вказані документи на нові. Як це зробити? Посвідчення водія, котрі були видані з використанням зразка бланка, затвердженого органом виконавчої влади Союзу Радянських Соціалістичних Республік, припиняє свою дію з 1 січня 2014 року. Таку вимогу встановлює Закон № 5492-VI «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».  

Аби обміняти старі посвідчення на нові, водієві необхідно подати до реєстраційно-екзаменаційного підрозділу ДАІ наступні документи:

 – водійське освідчення на бланку, затвердженому органом виконавчої влади СРСР;

– паспорт або документ, котрий його замінює;

– дві кольорові фотографії розміром 3,5 х 4,5 см;

 – екзаменаційну картку водія; (ха-ха,- я вже це уявляю – прим.ЗС, – як і де її всі шукають і скільки треба буде відстібнути, щоб вона “знайшлась”)

 – медичну довідку встановленого зразка про можливість керування ТЗ відповідної категорії;

 – квитанцію про сплату грошових коштів за бланкову продукцію та послуги ДАІ. (Напевне, основна ціль цієї заміни прав, – прим.ЗС.-  Кому зі старими правами було погано, кому вони заважали??)

У відповідності до «Положення про порядок видачі водійських посвідчень» водіям, які керують впродовж останніх 12 місяців транспортним засобом, посвідчення обмінюють без здачі іспитів. Підтвердженням безперервності водійського стажу є техпаспорт на особистий автомобіль, тимчасовий реєстраційний талон або доручення (якщо транспортний засіб належить іншій особі), або довідка з місця робити (якщо водій – професіонал).

Якщо ж водій останні 12 місяців не їздив на транспортному засобі – йому доведеться здати практичний і теоретичний екзамени.

Штрафні санкції за несвоєчасну зміну «прав» не передбачені, однак з 1 січня 2014 року «старі права» будуть недійсними з усіма витікаючими наслідками.

Прийом обміну прав не новий. То номерні знаки тепер не чорні, а білі, то не п’ять цифр, а чотири, то з включеними фарами їздити, а все для того, щоб гроші з автолюбителів зібрати. Цікаво, чому за ініціативи якихось розумників повинні платити автолюбителі? Вони ж не просили ці права міняти?Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети