Передвиборча сесія Здолбунівської райради

OLYMPUS DIGITAL CAMERAВідбулася 22 жовтня. Основні кадрові рішення ЗС вже оприлюднював, сьогодні сам репортаж про перебіг подій на сесії. На початку зібрання зареєструвався 31 депутат із 44-х. У залі було людно – завітали люди із сіл Копитківської сільради.

Саме з питання водозабезпечення людей цієї сільради і стартувала сесія. Представники від громади повідомили, що у них 19 жовтня відбулись збори сіл, де люди одностайно висловились, щоб їм постачання води від Рівнеоблводоканалу здійснювалося безкоштовно. Якщо цього не буде, то перекриють постачання води самому водоканалу.

Суть проблеми в тому, що у людей була вода в криницях і їм не потрібні були послуги водоканалу, але коли влаштували забір води із цієї місцини для потреб Рівнеоблводоканалу, то ця вода із криниць зникла. Як компенсацію людям запропонували користуватися водою із труб, що вони безкоштовно робили до цього року. Водоканал, тоді ще здолбунівський, безкоштовно (а насправді за рахунок плати за воду жителів міста Здолбунів) подавав воду, і так з тим усі й мирилися. Після передачі справ із Здолбунова до Рівного з’явилися тарифи на подачу такої води селянам. Було багато рухів і мало толку, адже тарифи були, а води в криницях ні. І тарифи такі, що селяни не готові їх платити. Вони навели приклад 5,94 грн за 1 м.куб, що вищий ніж, наприклад, у Здолбунові у 2 рази. Ніхто не платив цих грошей, і почали приїздити в село працівники водоканалу із роз’ясненням наслідків несплати за воду. Це обурило селян, і вони прийшли на сесію.

Виступила у підтримку мешканців і сільська голова, яка обурювалась тим, що квитанції надійшли навіть давно померлим односельчанам. Вона підтвердила слова громади про перекриття водозабору, якщо питання не буде врегульоване.

Виступив мешканець с.Новомильськ, депутат райради Сергій Кондрачук, який говорив про те, що існує рішення обласної ради, де передбачено 100% знижку на оплату таких послуг, тому платити, швидше за все, за воду не потрібно. Окрім того, ніхто не укладав угод з водоканалом, тож і юридичних підстав для оплати немає. Обурило депутата ще одне порушення зі сторони водопостачаючої організації, а саме: звідки вона взяла дані, адреси, прізвища жителів сільради і надсилає їм повідомлення і квитанції на оплату. Це порушення ЗУ «Про захист персональних даних».

Натомість голова райради поінформував про багаторазові засідання робочих груп із піднятого питання, проте максимум, що вдалося зробити, це рішенням сесії Рівненської облради зменшити на 50% плату за прямим призначенням водоспоживання.

Селяни цього вже не  слухали, вони платити взагалі нічого не збираються. Просили або повернути воду у криниці, або відмінити плату за воду, яка зникла без їхньої провини.

На тому й пішли із сесійної зали.

Наступним слухали депутати районного прокурора Леоніда Калаура.

Стандартний звіт не слухали, одразу перейшли до запитань. До речі, скорочений розгляд питань вкотре створює незручності присутнім на сесії, ЗМІ, а, відповідно, і мешканцям Здолбунівщини, які не мають змоги ходити на всі комісії всіх рад в районі. Тому бажано оргвідділу райради забезпечувати повним комплектом документів сесії, щоб навіть без їх озвучення розуміти, про що йде мова.

Питання до прокурора:

Скільки вже часу триває судова справа по хабарнику податківцю. Чому досі немає вироку?

Відповідь прокурора: це справа не нашої підслідності, вона перебуває суді, за її розвитком не слідкував, якщо у депутатів є інтерес, зможу підготувати на наступний раз більше інформації з цього приводу.

Запитання: Чому знову у Здолбунові процвітає ігровий бізнес, як закінчились судові справи щодо знищених ігрових автоматів у районі автовокзалу м.Здолбунів?

Відповідь: Я гордий тим, що на Здолбунівщині ігрового бізнесу НЕМАЄ, а щодо розгляду справ, то про це може прокоментувати присутній тут начальник міліції.

Начальник Здолбунівського РВ О.Панасюк: По одній справі провадження призупинено, по іншій справі поновлено.

Запитання: Що ви шукаєте в Здолбунівській лікарні, чому там постійно допитують лікарів слідчі прокуратури?

Відповідь: Триває розслідування скарги на вимогу так званої благодійної допомоги працівниками ЦРЛ. Проводяться відповідні дії, за результатами яких будуть прийняті процедурні рішення. Мова йде про серйозне порушення ст.184 ККУ, яка гарантує безкоштовність надання такого виду послуг як медичні.

На засідання несподівано завітало більше 50 працівників лікарні, які прийшли, за їх словами, подивитись в очі тим, хто не підтримує їх головного лікаря й не продовжує контракт з ним, а також завітав голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Колектив лікарні, стоячи, слухав виступ свого профспілкового лідера і вимагав пояснень у членів профільної комісії, які напередодні сесії не підтримали продовження контракту головному лікарю Владиславу Сухляку.

У цей час чомусь вирішили надати слово керівнику облради. Він озвучив свою турботу про селян Копитківської сільради, які давно вже поїхали додому, й ознайомив із рішенням облради, яке вже раніше виголошував Василь Тимощук.

Далі п.Михайло поділився власними прогнозами, що у наступному фінансовому році всі райони області будуть у рівних умовах і не буде преференцій тільки через те, що хтось звідкись родом із обласного керівництва.

Усе це звучало, але в повітрі відчувалось, що очікується розв’язка у питанні щодо головного лікаря. Тому п’ятихвилинний  виступ п.Михайла так і залишився мало поміченим, що однак не завадило його прес-службі зробити з цього два інформаційних приводи з чотирма фотографіями.

Лікарі й обслуговуючий персонал наполягали на розгляді питання по п.Сухляку. Взялась їх активно підтримувати «залізна місцева леді», яка затьмарила на своїх листівках і померлу баронесу Тетчер, і живого Президента Литви.

Голова райради вніс пропозицію про розгляд цього питання у порядок денний. З порушенням процедури. Як на мене, то спочатку треба було голосувати про повернення до формування порядку денного, внести в нього підготовлене питання і проект рішення, потім провести засідання комісії, що й було зроблено, але під тиском присутніх, а потім результати засідання комісії імплементувати рішенням сесії. Тому можна говорити про вимушене рішення, за яке, до речі, не всі голосували ЗА, як в комісії, так і вцілому за рішення сесії.

На останок залишилися запити, листи та відповіді на них, а також два кандидата в депутати, які хотіли щось донести місцевим депутатам.

Із запитів цікавий був від депутата Васильчука. Він хотів отримати список земельних ділянок, які роздавались при головах РДА Ніколіній, Кінаху, Шулю. Отриманою відповіддю залишився не задоволений, буде запитувати ще.

Депутату Ю.Пшеничному свої ж колеги не дозволили перейти із комісії по АПК до освітянської. Я не читав регламенту, але виглядає дивним, коли потрібне рішення сесії на добровільне волевиявлення депутата.

Щодо ідеї створення комунального підприємства, якому перейдуть усі ліси району, то отримані відповіді від київських та рівненських інстанцій дають чітке розуміння того, що такі плани нездійсненні. Реорганізація буде тривати, і сотні людей мізоцького підприємства під загрозою звільнення, про що у  ЗС вже неодноразово писалось.

Голова облради спробував прокоментувати, що він ще намагатиметься, шоб ці ліси й люди увійшли до Рівненського обласного комунального підприємства, проте у це не дуже віриться.

Микола Орлов

Рівневодоканал оперативно відреагував на ситуації по воді і розтлумачив свою позицію:

Враховуючи клопотання мешканців населених пунктів, які потрапили в зону дії депресійної лійки та за результатами роботи комісії, утвореної розпорядженням голови Рівненської обласної ради від 27 червня 2014 року № 223 «Про створення комісії з питань вивчення можливості надання пільг з водопостачання мешканцям окремих населених пунктів Здолбунівського та Гощанського районів», Рівненською обласною радою переглянуто нормативи споживання води для споживачів РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал».

    У зв’язку з цим днями відбулися зустрічі представників підприємства «Рівнеоблводоканал» з мешканцями сіл Новомильськ та Копитків Здолбунівського району за участю сільського голови Фішер Марії Дмитрівни та депутата Здолбунівської районної ради Ворона Петра Ананійовича.

 Основною метою зустрічі було інформування мешканців сіл про результати прийнятого Рівненською обласною радою  Рішення від 03.10.2014р. № 1319 «Про внесення змін до рішення обласної ради від 25 травня 2012 року №668 «Про затвердження нормативів (норм) споживання води для споживачів РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» для споживачів населених пунктів, які потрапили в зону дії депресійної лійки згідно якого:

    100% знято норми на полив прибудинкових територій,  на худобу та миття автомобіля у селах:

Здолбунівського району Рівненської області: Новомильськ, Мар`янівка, Копиткове;

селах Гощанського району Рівненської області: Подоляни, Мнишин, Воскодави, Горбаків, Дорогобуж, Томахів, Рясники, Дмитрівка, Чудниця, Красносілля, Шкарів, Терентіїв, Іллін, Горбів, Бабин, Симонів, Франівка і смт.Гоща,

   а також  на 50% зменшено норми за основною умовою (норма для питних і санітарних потреб) для споживачів шести населених пунктів, що мали 100% знижку на послуги (Подоляни, Мнишин, Воскодави, Новомильськ, Мар`янівка, Копиткове).

    Таким чином, внаслідок  зменшення норм для шести сіл депресійної лійки (у т.ч. Новомильськ і Копитків) нарахування на одну особу залежно від ступеня благоустрою у грошовому вигляді складатиме від 4,60грн./місяць до 13,81 грн./місяць (детальні дані наведено в порівняльній таблиці).водоканал тарифи

Зрозуміло, що є мешканці, які не зовсім задоволені таким рішенням, оскільки й досі вважають, що повинні мати воду безкоштовно. Проте, з точки зору діючого законодавства, механізми для установлення пільг (100% знижки) для таких категорій споживачів наразі відсутні і не лише для цих громад, але й в цілому по Україні.

 Вважаємо, що прийняте Рівненською обласною радою рішення від 03.10.2014р. № 1319 «Про внесення змін до рішення обласної ради від 25 травня 2012 року №668 «Про затвердження нормативів (норм) споживання води для споживачів РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» враховує  інтереси мешканців сіл депресійної лійки та є єдино компромісним рішенням у ситуації, що склалась.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети