Передплата. Останній штрих.

Передплатна кампанія закінчилась. Рекомендації Здолбунівської РДА щодо передплати приватного видання «Дзеркало Здолбунівщини», засновником якого є депутат районної ради від партії регіонів С.Мельник, дали свої плоди, і близько 1000 мешканців райони стали щасливими володарями щотижневого свіжого примірника новоствореної газети. Ми ж отримали десятки дзвінків з проханням втрутитись у цю ситуацію, хоча найкращим втручанням було б голосування гаманцем на настійливі «рекомендації передплатити», з кількісною рознарядкою по кожній школі і садочку, щоб раптом не надумали менше передплатити. Початок розслідування тут, продовження дивіться тут.

“ЗЕОН” підготував листи у Антимонопольний комітет, міліцію, звернення у прокуратуру. В усній розмові прокурор п.Ольшанецький І. повідомив, що в діях РДА корупції не вбачається, письмово на наше запитання: «Чи за наслідками публікацій на порталі і в газеті здійснюються заходи прокуратурою», ми отримали відповідь, з якої випливає, що прокуратура більше не розслідує самих порушень, а лише перевіряє результати перевірок порушень :), і проводять “відповідні перевірки в межах визначених законом повноважень…”

Приблизно такий же результат на виході опинився і у депутата райради С.Кондрачука. Ось його коментар.

Коментар депутата районної ради С.Кондрачука.

Питання: Які результати вашого звернення до  прокуратури щодо вибіркового рекомендування для передплати газет працівникам  сфери, підконтрольної відділу освіти (шкільних та дошкільних закладів)?

Відповідь: Пустили ці листи по зачарованому колу. Прокуратура тепер розглядає лише результати перевірок по порушенню, а не реагує на самі порушення. Тому навіть мій лист в Генпрокуратуру вернувся до області, звідти в район, а звідти до заст.голови РДА п.Федорука. Сміх та й годі. Саме на дії РДА я і скаржився, і саме Олександр Федорук, як заступник, курує гуманітарну сферу. Тому, напевне, сам себе перевірив і порушень не знайшов:)

Антимонопольний комітет дуже оперативно, за днів п’ять, дав відповідь, де процитував нами ж написані норми законодавства, яке стосується економічної конкуренції і прийшов до висновку, що порушень і створення антиконкурентних умов для всіх інших газет немає.

Сама адміністрація в особі головного фігуранта п.Федорука дала такий коментар.

Коментар заст.голови Здолбунівської РДА Олександра Федорука:

Питання: Структури адміністрації пропагують (рекомендують) передплату приватної газети «Дзеркало Здолбунівщини», тому що «у районі є потреба інформування громадськості про життєдіяльність освітянської сфери, напрацювань педколективів…». А  комунальна районка «Нове життя» цього не робить ? РДА є ж засновником «Нового життя».

Відповідь: Не те, щоб не висвітлювало «Нове життя», просто не було тієї співпраці, яку запропонувало «Дзеркало Здолбунівщини». Був лист від відділу освіти до ДЗ, щоб газета висвітлювала діяльність освітян, і вони між собою на своєму рівні домовились. В кожному номері 1-2 смуги в газеті виділено на новини освітян.

Питання: Які ж сфери мають висвітлювати інші дві приватні газети  (“Вільне слово” і “Літопис Заходу”), та яким чином вони потрапили у список рекомендованих до передплати газет? Чому саме ці  приватні газети отримали таке протегування (виграли конкурс?)

Відповідь: Представники цих газет «Вільне слово» і «Літопис Заходу» були у нас в РДА, презентували газети і пропонували свої послуги, тому ми і включили їх до списку рекомендованого для передплати.

Міліція найдовше розбиралась у цій справі. Висновок, як і слід було очікувати, співзвучний із владою. Порушень немає. Ніхто ні до чого не примушував. Дивина та й годі. От в день виборів поклади на столі листівочку із кандидатом – то вже заборонена агітація, суд і Іменем України, а рекомендація, де вказані кількість примірників, якій школі скільки виписати НОВОСТВОРЕНОЇ газети і куди принести квитанції для звіту – це нормально. Це ж просто рекомендація.

 

П.С. Завтра освітяни, якщо будете мовчати, можете чекати на наступні рекомендації. Де бажано харчуватися, купувати канцтовари, вдягатися, автобуси замовляти, вікна робити, дітей в травні на купання у водоймі водити. За свої гроші медогляди будете проходити, зошити купувати, у відрядження їздити, в газету писати і її ж редагувати та передплачувати. І до тих пір, допоки ця «рекомендація» буде у вашій голові важливіша, ніж власна думка, позиція, то не називайте себе інтелігенцією. Хіба що тихо-тихо і так, щоб ніхто не почув.

П.П.С. Три місяці швидко закінчились, скоро по нові квитанції  треба буде йти?

П.П.С. У кожній ситуації є дві сторони: ті, хто рекомендували і ті, хто погодились.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети