Патентні тролі допомагають потенційним рейдерам

сірники10 лютого 2014 року Український інститут промислової власності зареєстрував ще один патент на промисловий зразок “сірник” авторства львів’янки Анастасії Штукалюк. Утім цього раз мова йде про чотири варіанти сірника.

Як вже повідомляли “Н.Г. Львів”, винахідниця Анастасія Штукалюк вже є власником одного патенту на сірник. Вона навчається на архітектора в НУ “Львівська політехніка”. У її резюме на сайтах з працевлаштування вказано, що працювала інтерв’юером в соціологічній агенції “Фама” та “клінером” у ДП “Дирекція з будівництва об’єктів до Євро 2012 у Львові”.

Окрім того, ще один львівський студент Олександр Листвак отримав патент на промисловий зразок “пробка для закупорювання пляшок”. Як вже корок інформували “Н.Г. Львів”, він також патентував запальничку, вішалку для одягу, корки, лопатки для харчових продуктів.

Допомогала в оформленні патентів львівська фірма “Формула-Брок”. Вона також надавала аналогічні послуги львівським винахідникам, які протягом 2013 року патентували усе підряд: зубочистки, планшетні комп‘ютери, корки, вішаки, респіратори, запальнички, лампочки, світильники, господарські рукавиці та інше.

Людей, які займаються діяльністю з оформлення патентів на давно відомі речі, називаються “патентними тролями”. Завдяки отриманим патентам на промислові зразки вони вимагають фінансового відшкодування у компаній, які імпортують товари, що “схожі” на запатентовані. Повідомляють Наші Гроші

Нагадаємо, що саме у такий спосіб була застосована подібна схема до Здолбунівського заводу пластмасових виробів “Іскра”. До господарського суду Рівненської області звернувся підприємець з вимогою  про припинення порушення прав власника на корисну модель, але ухвалою від 29.12.2012р. у справі №5019/1706/12 позов фізичної особи – підприємця Доценка Юрія Юрійовича до Приватного акціонерного товариства “Здолбунівський завод пластмасових виробів “Іскра” про припинення порушення прав власника на корисну модель залишено без розгляду. Підприємець звернувся до Рівненського апеляційного господарського суду, де стверджує, що здолбунівський завод виготовляє свою продукцію з порушенням його авторських прав на корисні моделі “Спосіб виробництва поліетиленових упаковок” патент №45555 та “Спосіб виготовлення поліетиленової рукавної плівки” патент №45556.  Про що ЗС детально писало тут.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети