Папа Римський Бенедикт XVI зрікається престолу

Понтифік заявив, що у нього недостатньо сил, щоб повноцінно керувати Церквою. Щойно радіо «Свобода» повідомило, що Папа Римський Бенедикт XVI із 28 лютого піде у відставку. Причин такого рішення поки що не повідомляють, подробиці обіцяють оприлюднити пізніше. Як повідомляє РІА «Новости» з посиланням на агентство Ansa, про це рішення понтифік повідомив особисто в понеділок під час консисторії з канонізації мучеників Отранто. За його словами, він вирішив відмовитися від понтифікату для «блага церкви». У поширеному в понеділок офіційному повідомленні вказано, що Бенедикт XVI залишить посаду через свій похилий вік, передає агентство Reuters. Раніше в пресі вже були чутки про можливу відставку глави Ватикану, серед причин називали стан здоров’я понтифіка, якому виповнилося 85 років.

Рішення Бенедикта XVI стало повною несподіванкою в тому числі й для представників церкви. Востаннє Папа Римський добровільно відмовлявся від ватиканського престолу в 1415 році. Тоді Григорій XII зрікся сану через розкол у католицькій церкві. Бенедикт XVI очолив Римсько-Католицьку Церкву 2005 року. Він став 265-м Папою Римським і найстаршим за віком на момент обрання з часів Папи Климента XII, обраного в 1730 році. Йозеф Алоїз Ратцінґер народився 16 квітня 1927 року в селищі Маркель ам-Інн у Баварії в родині поліцейського. За часів його керівництва у Ватикані сталося кілька гучних скандалів, починаючи від масових звинувачень священиків у педофілії та закінчуючи корупцією.

Переклад офіційного тексту оголошення Папи Римського про зречення від престолу подала агенція ipress.ua. Його можна прочитати тут. і нижче

Папа Римський Бенедикт XVІ. Фото: АFP

Дорогі брати,

Я закликав вас до консисторії колегії кардиналів, щоб повідомити вам про рішення, яке є надзвичайно важливим для життя церкви. Після того, як я неодноразово сповідався Богу, я дійшов висновку, щочерез мій похилий вік моїх сил вже недостатньо, щоб очолювати Папський Престол.

Я добре усвідомлюю, що це пастирство, через свою духовну природу, вимагає не лише слів та вчинків, але й також молитов і страждань.

Однак, у сьогоднішньому світі, який так швидко змінюється і ставить під питання віру, щоб нести слово Боже, необхідні сила як духа, так і тіла. Ці сили протягом останніх місяців залишили мене настільки, що я усвідомив свою нездатність належним чином виконувати обов’язки.

Тому, усвідомлюючи серйозність свого вчинку, я оголошую, що зрікаюся папства, у яке мене звели кардинали 19 квітня 2005 року. 28 лютого 2013 року о восьмій годині вечора Святий Престол буде вільним, і конклав обере нового Понтифіка.

Дорогі брати, я щиро дякую вам за усю вашу любов і працю, якими ви підтримували мене у моєму служінні, і я прошу вибачення за свої недоліки. Тепер передамо Святу церкву нашому Господу Ісусу Христу і благатимемо Мати Божу, щоб вона допомогла кардиналам в обранні нового Понтифіка. Щодо мене, я сам також віддано служитиму святій церкві у майбутньому, проводячи життя у молитві.

П.С В коментарях згадали цікаве пророцтво, подаємо його уривочок:

Малахій указує точні дати правління пап, от як виглядає кінець списку:

108. Павло VI (1963–1978). Квітка квіток.
109. Іоанн Павло I (1978–1978). Від половини місяця.
У майбутньому.
110. Іоанн Павло II (1978–2005). (Примітка: рік смерті Папи в списках Малахія не зазначений.)
Народження й становлення Сонця.
111. Наступний Римський Папа. Торжество маслинового дерева.
112. Останній Папа Римський. Петро Римський або Петро Романов.

Буквально про останнього папу говориться так: «Наприкінці часів місце Святої Римської Церкви буде займати Петро Романов, що буде годувати безвладних, роблячи безліч нещасть. У цей час Місто Семи Пагорбів буде знищеним, і Дивовижний Суддя буде судити людей. Кінець».Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети