Освітяни вимагали у депутатів грошей

сесія райради_250215 (6)Сьогодні, 25 лютого, відбулась сесія Здолбунівської районної ради. На ній вперше у президії сидів новопризначений голова РДА Сергій Кондрачук, новий заступник голови ради Ігор Жовтанюк, але не ці факти стали основними під час сесії.

Освітяни, які значною делегацією із різних шкіл району, прийшли і змусили їх вислухати. Попри те, що питання не було навіть в порядку денному.

Освітяни вимагали грошей. Своїх законних зарплат і надбавок, які вони зараз не отримують через те, що бюджетний розпис від Міносвіти надісланий такий, що унеможливлює отримання цих грошей. Не вистачає цих грошей на всі захищені статті, особливо енергоносії.сесія райради_250215 (5) сесія райради_250215 (3)

І хоча, на нашу думку, питання, з яким прийшли освітяни – це питання до Міносвіти і КМУ, але більше всього прийшлось вислухати саме представникам районної влади.

І за централізовану бухгалтерію та головного бухгалтера, методичний кабінет, неіснуючі шкільні автобуси, відключені від тепла школи із сьогоднішнього дня.

Кожна із сторін озвучувала свої аргументи. Районне керівництво говорило про те, що фінансування освіти здійснюється через державну субвенцію,  а отже змінювати її і по сумі, і по місяцям у змозі лише Міносвіти й Мінфін.сесія райради_250215 (1)

Вчителі казали багато чого. І щоб голова райради віддав свою зарплату їм, і щоб в боргах побули надавачі комунальних послуг, а не вони, і що їм потрібно вже оплачувати рахунки, і що в умовах інфляції сьогоднішні їх гривні у липні будуть копійками.

Довелося оголошувати перерву в роботі сесії – і це було виправдано. За майже півгодини представники колективів та президія райради і голова РДА домовились про план зустрічей, заходів щодо врегулювання ситуації в межах компетенції районної влади.

На цьому освітяни частково вдовольнились почутим і пішли відбувати свій карантин у холодні школи, не забувши нагадати райраді економити світло, освітянській бухгалтерії – тепло і премії.сесія райради_250215 (4)

Дві години дискусії відібрали сили, але не відібрали почуття гумору у депутатів райради та інших присутніх. Сипали перлами під час розгляду решти питань, а їх розглянули за 45 хвилин, всі: Микола Євчук, Олег Тищенко, Олександр Панасюк та інші.

Уривок із живого анекдоту:

Доповідач: Нам потрібен сьомий кабінет, щоб терміново посадити ще одного лікаря.

Тищенко: Якщо треба посадити лікаря, то це до майора Панасюка :)

Головуючий: Хто за дану пропозицію, прошу голосувати.

Член лічильної комісії: Одноголосно

Майор: Ну, раз сесія прийняла таке рішення, будемо садити вашого лікаря, давайте його сюди :)

 Як завжди, були цікаві депутатські запити щодо перевізників, Мізоцької пожежної частини, приналежності джерела Святого Миколая та його самовільного використання.

На цьому сесія завершила свою роботу.сесія райради_250215 (2)

На початку був ще один виступ полковника цивільної оборони, який щось незрозуміле говорив, але одне вдалось почути: рівень готовності укриттів у Здолбунівському районі для використання за призначенням катастрофічно низький.

Більше на ВІДЕО

.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети