. Освітяни вимагали у депутатів грошей | Здолбунів City

Освітяни вимагали у депутатів грошей

сесія райради_250215 (6)Сьогодні, 25 лютого, відбулась сесія Здолбунівської районної ради. На ній вперше у президії сидів новопризначений голова РДА Сергій Кондрачук, новий заступник голови ради Ігор Жовтанюк, але не ці факти стали основними під час сесії.

Освітяни, які значною делегацією із різних шкіл району, прийшли і змусили їх вислухати. Попри те, що питання не було навіть в порядку денному.

Освітяни вимагали грошей. Своїх законних зарплат і надбавок, які вони зараз не отримують через те, що бюджетний розпис від Міносвіти надісланий такий, що унеможливлює отримання цих грошей. Не вистачає цих грошей на всі захищені статті, особливо енергоносії.сесія райради_250215 (5) сесія райради_250215 (3)

І хоча, на нашу думку, питання, з яким прийшли освітяни – це питання до Міносвіти і КМУ, але більше всього прийшлось вислухати саме представникам районної влади.

І за централізовану бухгалтерію та головного бухгалтера, методичний кабінет, неіснуючі шкільні автобуси, відключені від тепла школи із сьогоднішнього дня.

Кожна із сторін озвучувала свої аргументи. Районне керівництво говорило про те, що фінансування освіти здійснюється через державну субвенцію,  а отже змінювати її і по сумі, і по місяцям у змозі лише Міносвіти й Мінфін.сесія райради_250215 (1)

Вчителі казали багато чого. І щоб голова райради віддав свою зарплату їм, і щоб в боргах побули надавачі комунальних послуг, а не вони, і що їм потрібно вже оплачувати рахунки, і що в умовах інфляції сьогоднішні їх гривні у липні будуть копійками.

Довелося оголошувати перерву в роботі сесії – і це було виправдано. За майже півгодини представники колективів та президія райради і голова РДА домовились про план зустрічей, заходів щодо врегулювання ситуації в межах компетенції районної влади.

На цьому освітяни частково вдовольнились почутим і пішли відбувати свій карантин у холодні школи, не забувши нагадати райраді економити світло, освітянській бухгалтерії – тепло і премії.сесія райради_250215 (4)

Дві години дискусії відібрали сили, але не відібрали почуття гумору у депутатів райради та інших присутніх. Сипали перлами під час розгляду решти питань, а їх розглянули за 45 хвилин, всі: Микола Євчук, Олег Тищенко, Олександр Панасюк та інші.

Уривок із живого анекдоту:

Доповідач: Нам потрібен сьомий кабінет, щоб терміново посадити ще одного лікаря.

Тищенко: Якщо треба посадити лікаря, то це до майора Панасюка :)

Головуючий: Хто за дану пропозицію, прошу голосувати.

Член лічильної комісії: Одноголосно

Майор: Ну, раз сесія прийняла таке рішення, будемо садити вашого лікаря, давайте його сюди :)

 Як завжди, були цікаві депутатські запити щодо перевізників, Мізоцької пожежної частини, приналежності джерела Святого Миколая та його самовільного використання.

На цьому сесія завершила свою роботу.сесія райради_250215 (2)

На початку був ще один виступ полковника цивільної оборони, який щось незрозуміле говорив, але одне вдалось почути: рівень готовності укриттів у Здолбунівському районі для використання за призначенням катастрофічно низький.

Більше на ВІДЕО

.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Оля Мережко

  Так, питання до Міносвіти і КМУ проте зауважу, РДА і районна рада все ж таки координують сферу освіти на районнному рівні І якщо в їхню компетенцію не входить задовільнити хоча б частково звернення то вже точно в їхній компетенції апелювати до вище стоящих інстанцій Бо “навіть якщо питання не стояло на порядку денному” це не причина щоб його не розглянути, проаналізувати та знайти альтернативу виходу Сподіваюсь на “запланованих” зустрічах з освітянами, райрадою та РДА ситуація врегулюється ))

  • Оля Мережко

   До речі, а освітянська профспілка району ще досі спить?)))

   • Ігор

    саме вона і не спить

   • КТІ

    Звичайно не спить, бо і звернення, і виступи були лідерів профспілки.

    • Оля Мережко

     Це радує)) просто в статті йшлось про “освітян з різних шкіл” от і запитання саме напросилось Добре що не сплять)))

 • Mik

  Театр абсурду, а у випадку з виступом полковника цивільної оборони – драма абсурду. Бо хіба ж таке може приснитись у страшному сні, щоб у час, коли майже рік на території держави йде війна, а полковник цивільного захисту перед народом, захист якого і є обов’язком полковника, «щось незрозуміле говорив». Як так, що аби захищати цивільне населення, у нас діють і непогано фінансуються спеціальні структури і міністерства з тисячними арміями вищого офіцерського складу, а на 24-му році незалежності районний полковник звітує, що готовність місць укриття становить 8%, інші теж 8% і т.д. То чим ці служби займались, що контролювали, що облікували і про що звітували наверх, як не про заходи з цивільного захисту населення і цивільної оборони на відповідній території? Хіба ті місця укриття шукати і приводити в порядок не треба було ще, принаймні, в травні минулого року, а не в січні цього? Та й то за вказівкою зверзу. Але це, чомусь, не головне, і до полковників питань нема. А, судячи з останніх «звітів» наших «владних захисників» різних рівнів, головне – хто про це, з того ж таки «цивільного населення», посмів говорити вголос. І, чомусь, найбільше питань, до представників того ж таки «цивільного населення», і звинувачення у «збурюванні, зраді, грі на руку Москви» першочергово висуваються простому «цивільному населенню». То чи на правильну адресу?

 • Владек

  Djkjlbvbh

 • Владек

  Пардон, перший вхід був невдалим. Отже, заголовок статті спотворює дійсність.Насправді, я так вважаю, освітяни вимагали від очільників району проявити свої менеджерські (за Нечипоруком) якості і показати освітянам можливі виходи з ситуації, що склалася. Бо наразі просто заручниками вирішили зробити директорів шкіл і вчителів. Але давайте ж жити по-новому, панове. Досить дурити самих себе. Якщо низи (район) мовчатиме, то верхи (міністерство) подякують і притиснуть ще краще, себе при цьому не зобидивши. А якщо скрута і війна, то, мабуть, важко має бути однаково усім, а не обраним.

  • Оля Мережко

   Отож бо й воно Бо компетенції вирішити питання не має, а “давати рекомендації” дирекції не нараховувати зарплату в повному обсязі ( не приведи господи випливе заборгованість) компетенції вистачає Саме так хлопці і дівчата, смикалка працює та не в ту сторону І питання уже навіть не в корупції а в… людяності
   P.S Нічого особистого просто питання освіти для мене особливо болюче

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама